Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliği indir

Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliği indir

Türkiye genelinde yapımına başlanan ve projelendirilen şehir hastaneleri asgari alanları kaç metrekare olacak? Şehir hastanesi asgari alan büyüklüğünde kriter ne? Şehir hastanesi hasta yatağı sayısının alan büyüklüğündeki etkisi ne? İşte cevaplar...

Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre inşa edilecek okul, hastane, ibadet yeri, sosyal tesis, rekreasyon alanları gibi mekanların asgari birim metrekareleri belli oldu. İşte detaylar...

Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliğinde Değişiklik Yönetmeliği!

Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte yönetmelik kapsamındaki değişiklikler..

Mekansal planlar yapım yönetmeliğinde değişiklik!

Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliği'nin bazı maddelerinde değişiklik yapıldı. Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, bugünkü Resmi Gazete'de yer aldı..

Bütünleşik kıyı alanları planı nasıl yapılır?

‘Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliği’ne göre bütünleşik kıyı alanları planı nasıl yapılır?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapım ihalesi yapıldı!

MEKANSAL Planlama Gen. Müd. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarlık 2014/ 109453 ihale numarasıyla ihaleye çıkarttığı yapım ihalesini açık ihale usulü ile gerçekleştirdi.

Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliği nedir?

Türkiyede özellikle bazı büyük illerde giderek artan Kentsel Dönüşüm alanları ve uygulamaları hayatımıza bazı yeni kavramlar kazandırdı. Bunlardan biri de Mekansal Strateji Planı... Avukat Kadir Kurtuluş Mekansal Strateji Planı'ndan bahsetti...

Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliği'ne ilave gösterimler eklendi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 6 Ocak 2015 tarihli ve 661 sayılı Olur’u ile uygun görülen; İlave Gösterimler ile İlave Detay Katoloğu Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliği'ne eklendi.

Belediye hizmet alanı nedir?

Arazi kullanım ve yapılaşma kararları getiren mekânsal planların yapımına ve uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar, Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliğinde açıklanıyor. Peki, belediye hizmet alanı nedir?

Mekansal strateji planı nasıl yapılır?

Mekansal strateji planları, 14 Haziran 2014 tarihinde 29030 sayılı Resmi Gazete 'de yayımlanan Mekansal planlar yapım yönetmeliği kapsamında açıklanıyor. Peki, mekansal strateji planı nasıl yapılır?

İmar planı yönetmeliği!

İmar planı yönetmeliği olan; Mekansal planlar yapım yönetmeliği 14 Haziran 2014 tarihinde 29030 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte İmar planı yönetmeliği kapsamında yer alan esaslar..

Asgari alan büyüklüğü yönetmeliği!

Asgari alan büyüklükleri, Mekansal planlar yapım yönetmeliğinde açıklanıyor. İşte ibadet yerleri, eğitim tesisleri alanı, sosyal ve kültürel tesis alanları, sosyal açık ve yeşil alanlar ve teknik altyapı alanları büyüklükleri..

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan mekansal planlar yönetmeliği açıklaması!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Resmi Gazete’de yayımlanan “Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliği” ile ilgili olarak yazılı ve görsel basında bazı yanlış haber ve değerlendirmeler yer aldığını bildirerek yazılı basın açıklaması yaptı.

İmar planlarında büyük değişiklik!

İmar planlarında büyük değişiklik yapılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliği ile imar planı ve de dikey yapılaşmaya yönelik plan değişiklikleri zorlaştırılacak.

Mekansal planlar yapım yönetmeliği ile AVM'ler şehir dışına çıkarılıyor!

'Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliği' şehirlerin planlamasını ve inşaat sektörünü derinden etkileyecek maddeler getirdi. Planlama yapılırken vatandaşın da fikri alınacak. Yeni düzenlemeyle AVM'ler şehir dışına çıkarılıyor...

Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliği indir

Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliği indir Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliği indir


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliği bugünkü (14 Haziran 2014 Cumartesi) 29030 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 


Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliği ile Türkiye'de bundan sonra inşa edilecek şehir hastanesi, devlet hastanesi veya tıp fakültelerinin eğitim ve araştırma hastanelerinin asgari birim alanları netleşti.Şehir hastanelerinin alanları kaç metrekareden başlayacak?


Şehir hastanelerinin, devlet hastanelerinin, okulların, ibadet yerlerinin nüfusa göre en az ne kadar alana sahip olabilecekleri belli oldu. Buna göre şehir hastaneleri hasta yatağı başına 220 metrekare asgari birim alanına sahip olacak. Yani 2500 yatak kapasiteli bir şehir hastanesinin 550 bin metrekare asgari birim alanı olacak. Yapılacak devlet hastaneleri ile istisas / eğitim ve araştırma hastaneleri hasta yatağı başına 130 metrekare asgari birim alanına sahip olacak. 2500 yataklı bir devlet veya...