memur lojmanları

memur lojmanları

Lojman mevzuatı hükümlerine göre, sıra tahsisli konutlar, yönetmeliğe ekli 4 sayılı puanlama cetveli esas alınarak konut dağıtım komisyonunca hak sahiplerine tahsis ediliyor. İşte memurların lojman hakları...

Memur olmak varmış! Lojmanlara yüzde 5 zam!

Kamuya ait lojmanların kira bedelleri, 15 Ocak 2008'den geçerli olmak üzere yüzde 5 oranında artacak.

Memur ve emeklilerin enflasyon zammı belli oldu!

Memur, memur emeklisi, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin yılın ikinci yarısı için enflasyon farkı nedeniyle zam oranı bugün belli oldu. Haziran ayı enflasyonunun yüzde 1.13 açıklanmasıyla 6 aylık enflasyon yüzde 5.75 oldu. Böylece memur ve emeklilerin zam oranı yüzde 1.75 oldu.

Memur ve emeklilerin zam oranı belli oldu!

2019 enflasyon rakamının açıklanması ile birlikte memur ve emeklilerin alacağı zam oranı da netleşmiş oldu. SGK ve Bağ-Kur emeklileri net yüzde 6.5 zam alacak. Memur ve memur emeklileri ise yüzde 1.5 enflasyon farkı oranında zam alacak.

Memur-Sen üyelerine ev alırken büyük kolaylık!

Memur-Sen Kayseri İl Temsilciliği ile Grup Avenir tarafından imzalanan protokolde, sendika üyeleri peşin ödemede yüzde 20, vadeli ödemelerinde ise yüzde 10 indirim sunuluyor.

Bozcaada Sağlık Lojmanları 3 milyon TL'ye mal olacak!

Çanakkale İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, Bozcaada ilçesinde inşa edilen Sağlık Lojmanları’nda incelemerde bulundu. 12 daireden oluşacak lojman binasının 3 milyon liraya mal olacağı açıklandı. 

Lojmanları kim satacak?

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan Tebliğ kapsamında lojmanların satış süreci şekillendi. Peki, lojmanları kim satacak?

Kamu lojmanları satılacak mı?

Torba Tasarı'da yer alan hükümler kamu lojmanlarının satılacağını mı söylüyor? Kamu lojmanları satılacak mı? Lojmanlar nasıl satılacak?

Ulu Şirketler Grubu lojmanları otele dönüştürdü!

2013 yılında Atomstroyexport ile Akkuyu'da çalışanlar için lojman tesisi yapmak için imza atan Ulu Şirketler Grubu, ödeme yapılmaması sonrası 20 milyon dolarlık bir yatırımla lojmanları otele dönüştürdü.

Lojmanı zamanında boşaltmayanlar ceza ödemeyecek!

Danıştay, lojmanları zamanında boşaltmayan memurlardan “işgaliye bedeli” alınmasını hukuka aykırı buldu. Bu karar, lojmanda oturan 240 bin 398 memur için emsal olacak.

Düzce Memur-Sen binası açıldı!

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Memur-Sen binası açılış törenine katıldı. Törende konuşan Başkan Keleş, sivil toplum kuruluşların kurumlar açısından önemine dikkat çekti.

Batman Gercüş Lojmanları yıkılıyor!

Batman'ın Gercüş İlçesindeki Belediye Lojmanları, depreme dayanıklı olmadığı ve ekonomik ömrünü doldurduğu gerekçesiyle boşaltılıp yıkılacak.

Kartepe Seka Lojmanları ihalesine 78 firmadan teklif!

Seka lojmanları restorasyon ihalesi Kartepe Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Seka Kampı alanında bulunan Seka Lojmanları restorasyon yapım işiyle ilgili açtığı ihaleyi yaptı.

Batman Memur-Sen TOKİ sakinlerinden Belediye'ye teşekkür!

Batman Memur Sen TOKİ sakinleri, 5 yıldır oturdukları Batman Memur Sen'de yolları asfaltlayan Belediye'ye teşekkür etti.

TOKİ Zonguldak TTK Lojmanları 766 konut ihalesi 31 Ağustos'ta!

TOKİ Zonguldak Merkez Üzülmez TTK Lojmanları 1.Etap 766 adet konut, 1 adet cami ve 4 adet ticaret merkezi inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi ihalesi 31 Ağustos'ta yapılacak.

memur lojmanları

memur lojmanları memur lojmanları

Memurların lojman hakları!

Memurların lojman hakları, Kamu Konutları Kanunu ile Kamu Konutları Yönetmeliği kapsamında açıklanıyor. Lojman mevzuatı hükümlerine göre, sıra tahsisli konutlar, yönetmeliğe ekli 4 sayılı puanlama cetveli esas alınarak konut dağıtım komisyonunca hak sahiplerine tahsis ediliyor. 


Hak sahiplerinin puanlarının eşit olması halinde, hizmet süresi fazla olana, hizmet süresi de eşit ise, yetkili ev dağıtım komisyonunca ad çekme yoluyla, konut tahsis ediliyor.


Türk Silahlı Kuvvetlerine ait sıra tahsisli konutların hak sahiplerine tahsisi, konutun kullanımına verildiği askeri birlik, karargah ve kurumların komutanları, kurmay başkanları veya yetki verecekleri amirler tarafından görev ve unvanlarına bakılmaksızın puan sırasına göre yapılıyor.


Konutların herhangi bir nedenle boşalması halinde fiilen boşaltıldığı tarihten itibaren en geç 30 gün içinde Yönetmelik hükümlerine göre hak sahiplerine tahsis edilmesi gerekiyor.


Türk Silahlı Kuvvetleri personeli hariç,...