18 / 08 / 2022

Emekli ve memur maaşlarında beklenen 1.234 TL artış için son viraja girildi! Kim ne kadar alacak? İşte o liste....

Emekli ve memur maaşlarında beklenen 1.234 TL artış için son viraja girildi! Kim ne kadar alacak? İşte o liste....

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin merakla beklediği maaş ve ikramiyelerin kaderini değiştirecek 3600  ek gösterge taslağı ortaya çıktı. 3600 ek gösterge ile kim ne kadar alacak? İşte merakla beklenen o liste...3600 ek göstergenin taslağı belli oldu. Peki 3600 ek gösterge kimler kapsıyor? 3600 ek gösterge ile kim ne kadar alacak? 3600 ek gösterge ile maaşlara ortalama 1234 lira yansıma olacak. Yapılan hesaplamalara göre kamu görevlilerinin çalışma sürelerini göre değeşecek ve yaklaşık yüzde 21 ile 22 oranında etkileyeceği öngörülüyor. Mesela 6 bin TL emekli maaşı alan bir kişi 3600 ek gösterge çıkarılması durumunda ortalama 7 bin 200 TL maaş almış olacak. 

Milyonlarca memurve emeklilerin maaş ve ikramiyelerinde ciddi artışlara sağlayacak olan 3600 ek göstergede sona yaklaşıldı. Ek gösterge düzenlemesi Mayıs ayında TBMM'de olacak. Bu ayrıntılarla birlikte beklenen taslak da ortaya çıktı...
 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.