19 / 08 / 2022

merkez bankası dolar beklentisi

merkez bankası dolar beklentisi

Merkez Bankası milyonlarca kişi tarafından merakla beklenen piyasa katılımcıları anketini paylaştı. Peki Merkez Bankasının yıl sonu dolar, faiz ve enflasyon beklentisi ne oldu?

Dolar 40 TL mi olacak? Merkez Bankası'ndan resmi açıklama geldi

Doların yıl sonuna kadar 40 TL'ye ulaşacağı yönündeki asparagas haberleri, Merkez Bankası tarafından yapılan asparagas haberlerden sonra Merkez Bankası tarafından yapılan açıklama, vatandaşları biraz olsun rahatlattı. Merkez Bankası'nın anketinde yıl sonu doların tahmini 19. 65 TL oldu.

 Merkez Bankası rezervleri 10 milyar doları geçti!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Haftalık Para ve Banka İstatistikleri açıkladı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam döviz rezervleri bu hafta 10 milyar dolardan fazla yükseldi.

Merkez Bankası'nda flaş altın gelişmesi! Altını olanlar acil baksın

Merkez Bankası'nın altın rezervleriyle ilgili önemli gelişmeler yaşandı. Merkez Bankası'nda altın rezervleri de 1 milyar 552 milyon dolar artarak 38 milyar 611 milyon dolardan 40 milyar 163 milyon dolara yükseldi.

Merkez Bankası'nda flaş dolar gelişmesi! Doları olanlar acil baksın

Merkez Bankası'nda dolarla ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Merkez Bankası rezervleri 3 milyar dolar arttı. Bu artışın da doların yükselmesinin önünde önemli bir set olduğu belirtiliyor.

Merkez Bankası'ndan herkesi şaşırtan "dolar" hesabı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın Başkanı Şahap Kavcıoğlu dikkat çekici tespitlerine bir tanesini daha ekledi.

Merkez Bankası'ndan flaş hamle! Dolar alacaklar dikkat

Merkez Bankası'nın yıl sonu enflasyon tahmininin doların yükselmesi üzerinde önemli bir etki yaratması bekleniyordu. Ancak Merkez Bankası, yıl sonu enflasyon beklentisinin piyasaların düşündüğü yüzde 60 seviyelerinde gerçekleştirdi.

Merkez Bankası'nın faiz kararından sonra dolarda oluşan inanılmaz rakam! Özgür Demirtaş'tan bomba yorum

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'nun faizi yüzde 14'te sabit bırakma kararı sonrası dolar kuru 18 liraya dayandı. Bankanın kararını değerlendiren ekonomi profesörü Özgür Demirtaş'tan olay bir yorum geldi. İşte ayrıntılar...

Avrupa Merkez Bankası kritik faiz kararından sonra gözler dolara çevrildi!

Avrupa Merkez Bankası kritik faiz kararını açıkladı. Bu açıklamadan sonra dolar ve euronun son durumu merak edilmeye başlandı. İşte detaylar!

Merkez Bankası'nın kasasında kalan dolar açıklandı! Erime ay ay devam ediyor

Merkez Bankası'nın Kur Korumalı Mevduat'a 37,2 milyar dolar ödeyeceğinin ortaya çıkmasından sonra bankanın kasasında kalan dolar miktarı açıklandı. Bankanın kasasındaki doların günden güne eridiği dikaktlerden kaçmadı.

Merkez Bankası'nın uluslararası yatırım pozisyonunun verdiği inanılmaz açık ortaya çıktı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre, yurt dışı varlıkları ile yurt dışına olan yükümlülüklerin farkı olarak tanımlanan net uluslararası yatırım pozisyonu (UYP) mayıs sonunda 226,1 milyar dolar açık verdi.

Merkez Bankası'yla ilgili flaş gelişme! Altın ve dolar alacaklar dikkat

Altın ve dolar alacak vatandaşların gözü kulağı Merkez Bankası'nın açıklayacağı faiz kararında. Analistler, Merkez Bankası'nın faizleri yüzde 14 bandında bırakacağı konusunda görüş birliğine vardı.

Dolar 6 TL olacak... Merkez Bankası 2 gün sonra faiz arttıracak! Necmettin Batırel'den şok iddia!

Geçtiğimiz günlerde dolar 6 TL olacak iddiasından sonra çok konuşulan Türkiye gazetesi yazarı Necmettin Batırel'den dolara ilişkin yeni açıklama geldi. Batırel" Merkez Bankası'nın beklentinin aksine bir hareket yapacağını söyledi.

Merkez Bankası'nın gizli dolar adımı duyanları şoke etti! Duyanların ağzı açık kaldı

Türkiye'de artan döviz kuru nedeniyle sıkışan iç piyasa ABD Merkez Bankası FED'in peş peşe fazi artrıım sinyalleri nedeniyle dipsiz bir krizin içine mi çekiliyor? Canlı yayında dile getirilen Merkez Bankası'nın gizli dolar hamlesi duyanların ağzını açıkta bıraktı.

merkez bankası dolar beklentisi Haberi

merkez bankası dolar beklentisi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) merakla beklenen şubat ayı Piyasa Katılımcıları Anketi'ni resmen paylaştı.

Birgün'de yer alan habere göre, katılımcıların cari yıl sonu tüketici enflasyonu (TÜFE) beklentisi bir önceki ankette yüzde 29,75 şeklindeyken, açıklanan resmi rakamlara göre bu anket döneminde 34,06 şeklinde oldu.

Peki Merkez Bankasının yıl sonu dolar, faiz ve enflasyon beklentisi ne oldu?

Resmi olarak açıklanan ve merakla beklenen rakamlara göre, 12 ay sonrası tüketici enflasyonu (TÜFE) beklentisi bir önceki anket döneminde yüzde 25,37 şeklinde olurken, yine açıklanan verilere göre, bu anket döneminde yüzde 24,83 şeklinde oldu. Yine açıklanan resmi verilere göre, 24 ay sonrası tüketici enflasyonu (TÜFE) beklentisi ise aynı anket dönemlerinde sırasıyla yüzde 15,54 şeklinde ve yüzde 15,42 şeklinde oldu.

Merakla beklenen resmi rakamlara göre, 2022 yılı...