merkez bankası faiz indirimş

merkez bankası faiz indirimş

TCMB Para Politikası Kurulu, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 7,5 düzeyinde sabit tutarken, marjinal fonlama oranını yüzde 10'dan yüzde 9,5'e indirdi. Sektör temsilcileri Merkez Bankası’nın yarım puan faiz indirimini yorumladı..

Merkez Bankası TL zorunlu karşılıklara uygulanan faizi düşürdü!

Merkez Bankası, Türk Lirası zorunlu karşılıklara uygulanan faiz/nema oranını yüzde 6'dan yüzde 5'e düşürdü.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) yüzde 8,25'te sabit tuttu.

Merkez Bankası politika faizini yüzde 8,25'e indirdi!

Merkez Bankası bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) 50 baz puan düşürerek yüzde 8,75'ten yüzde 8,25'e indirdi...

Merkez Bankası'ndan üst üste 9. faiz indirimi!

Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) 50 baz puan düşürerek yüzde 8.75'ten yüzde 8.25'e çekti.

Yabancı ekonomistler Merkez Bankası'ndan faiz indirimi bekliyor!

Yabancı ekonomistler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın bu haftaki toplantısında da faiz indirimine devam edeceğini öngörüyor.

Merkez Bankası'nın faiz indirimi ne kadar işe yarar?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) politika faizini yüzde 9.75'ten 8.75'e indirdi. Peki faiz indirimi ne kadar işe yarayacak?

Rusya Merkez Bankası faiz indirdi!

Rusya Merkez Bankası, ülkede yavaşlayan ekonomik faaliyetler nedeniyle faiz oranlarında 50 baz puanlık indirime gitti.

Merkez Bankası'ndan faiz indirimine devam kararı!

Merkez Bankası dün faizi 100 baz puan indirip yüzde 8.75’e çekerken risklere de vurgu yaptı

Merkez Bankası politika faizini 9,75'e indirdi!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını 100 baz puan düşürerek yüzde 10,75'ten yüzde 9,75'e çekti.

Merkez Bankası faiz oranını 100 baz puan düşürdü!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, koronavirüs sonucunda Para Politikası Kurulu'nu erken topladı.TCMB, faizi 100 baz puan düşürdü ve politika faizi yüzde 9.75'e düşürdü.

Merkez Bankası faiz oranını yüzde 6'ya indirdi!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TL zorunlu karşılıklara uygulanan faiz/nema oranını yüzde 8'den yüzde 6'ya çekti.

Kredi ve kredi kartı hizmetlerinden Merkez Bankası sorumlu olacak!

Tüketiciden faiz dışında alınacak her türlü ücret, komisyon ve masraf türlerini belirlemeye ilişkin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nda olan tüm yetkiler Merkez Bankası'na devredildi.

Merkez Bankası politika faizini yüzde 10,75'e indirdi!

Merkez Bankası bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) 50 baz puan düşürerek yüzde 11,25'ten yüzde 10,75'e çekti.

merkez bankası faiz indirimş

merkez bankası faiz indirimş merkez bankası faiz indirimş

Türkiye Merkez Bankası bugün toplanarak faiz koridorunun üst bandını yarım puan indirdi. Bu gelişme ile ilgi gayrimenkul sektörünün önemli isimleri, Merkez Bankası’nın yarım puan faiz indirimi konusunda ki görüşlerini açıkladı. Royal Group Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Çehreli: İnşaat ruhsatları sevindirici  


Vatandaşın ertelediği konut talebi nisan ayında düşüş gösterse de bugün açıklanan inşaat ruhsatları ve yapı kullanım izin belgelerindeki artış sektörde işlerin kötü gitmediğini ve olumlu tablonun korunduğunu gösteriyor. Öte yandan açıklanan yeni kabinede isimlerin belli olması ve ekonomi patronlarının vizyonunun geniş olması sektörümüz açısından son derece sevindirici. Yeni Çevre ve Şehircilik Bakanından beklentimiz ise önceliğine kentsel dönüşümü alması. 

216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar: Sektörde ivme hızlanır Merkez Bankası’nın faiz indirimi yerinde bir karar oldu. Konut almak isteyen kişilerin...