Mersin Akdeniz imar planı

Mersin Akdeniz imar planı

Mersin Akdeniz'de sanayi tesisleri arasında kalan imar sıkıntısı yaşanan yerler için binlik planlar hazırlandı.

Mersin Akdeniz'de kentsel dönüşüm çalışmaları başladı!

Mersin Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, ilçe halkının uzun süredir beklediği kentsel dönüşüm çalışmalarının başladığını açıkladı.

Mersin Akdeniz'de 9.6 milyon TL'ye icradan satılık gayrimenkul!

T.C. Mersin 3. İcra Dairesi, Mersin ili, Akdeniz ilçesi, Homurlu Mahallesi, Devecimusa Mevkii, 188 ada 18 parselde yer alan gayrimenkulü 9 milyon 637 bin 175 TL'ye satıyor...

Mersin Akdeniz'de 12.6 milyon TL'ye icradan satılık 5 depo ve arsası!

T.C. Mersin 4. İcra Dairesi, Mersin ili, Akdeniz ilçesi, Karacailyas Mahallesi, 10513 ada 8 parselde yer alan 5 depo ve arsasını 12 milyon 641 bin 500 TL'ye satıyor...

Mersin Akdeniz'de kentsel dönüşüm engelleniyor mu?

Mersin'in Akdeniz ilçesinde hayata geçirilmesi planlanan kentsel dönüşüm için çalışmalar başladı. Akşam Gazetesi'nden Emin Pazarcı, bugünkü köşe yazısında kentsel dönüşüm çalışmaları kaleme aldı. 

Mersin Akdeniz Belediyesi'nin gündemi kentsel dönüşüm!

Mersin Akdeniz Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı gerçekleşti. Toplantıda konuşan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak kentsel dönüşüm konusunda destek çağrısında bulundu. 

Mersin Akdeniz'de 6 okul inşa ediliyor! 

Mersin Akdeniz Belediyesi, ilçe genelinde 6 okulun inşası için çalışmalara başladı. Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, inşaat çalışmalarını inceledi. 

Mersin Akdeniz'de 2 katlı metruk bina yıkıldı!

Akdeniz Belediyesi, Bahçe Mahallesi'nde yer alan 2 katlı metruk binanın yıkımını kontrollü bir şekilde gerçekleştirdi. 

Mersin Akdeniz’in imar sıkıntıları çözülecek!

Mersin Akdeniz'de sanayi tesisleri arasında kalan imar sıkıntısı yaşanan yerler için binlik planlar hazırlandı.

 Mersin Akdeniz için kentsel dönüşüm çağrısı! 

Mersin Akdeniz Belediye Başbakanı M. Mustafa Gültak, ilçe için kentsel dönüşüm çalışmalarının bir an önce hayata geçmesi gerektiğini dile getirdi. 

Mersin Akdeniz'de metruk yapılar ortadan kaldırılıyor!

Mersin Akdeniz Belediyesi, ilçe genelinde metruk binaların yıkımını kontrollü bir şekilde gerçekleştiriyor. 

Akdeniz Belediyesi’nden emlak vergisi uyarısı!

Mersin Akdeniz Belediyesi ,  7256 Sayılı Vergi Affı için son başvuru tarihinin 31 Ocak  olduğunu hatırlatarak emlak vergisi mükelleflerine çağrıda bulundu.

Mersin Akdeniz'de 23.5 milyon TL'ye satılık 4 gayrimenkul!

T.C. Mersin 6. İcra Dairesi, Mersin İli, Akdeniz ilçesinde yer alan 4 gayrimenkulü 23 milyon 531 bin 234 TL'ye satıyor...

Mersin'de kentsel dönüşüm kararı!

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı gereğince Mersin Akdeniz'de bazı alanlar kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı olarak ilan edildi...

Mersin Akdeniz imar planı Haberi

Mersin Akdeniz imar planı

Mersin'de Akdeniz ilçesi Yeşilçimen Mahallesi'nin sanayi tesisleri arasında kalmış, geçmişte imar sıkıntısı yaşayan bir bölge olduğundan bahseden Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, şu şekilde konuştu: "Şu anda Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'nın (GMK) altı ile ilgili 1/5000'lik planı büyük ihtimalle Mart ayı içerisinde Büyükşehir Belediye Meclisi'ne gelecek. Bu planın Meclis'ten onaylanıp geçeceğini düşünüyorum. Tabi biz de binlik planımızı hazırladık." 

Sabah'tan Bekir Coşkun'un haberine göre; Gültak, "Büyükşehir Meclisi'nden geçecek olan 5000'lik plan ile birlikte biz de 1000'lik planımızı yapacağız. Hemen sonrasında da GMK'nın üstü için süreç başlayacak" ifadelerini kullandı.

"MERSİN'İN İKİNCİ ETAP İMAR PLANI ONAYLANDI"

Mersin'in, ikinci etap imar planlarının, tarım görüşleri çıkmadığı için 15 yıl boyunca beklediğinden bahseden Başkan Gültak, "Sayın Lütfi Elvan Bakanımızın yoğun ilgisi sonucu 2 bin hektarın üzerinde...