Mersin Emlakçılar Odası

Mersin Emlakçılar Odası

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Madenli, iniş çıkış yaşayan piyasalarda yatırımcısını yarı yolda bırakmayan en güvenli limanın gayrimenkul yatırımı olduğuna dikkat çekerek, yatırım yapmak isteyenlere, tercihlerini gayrimenkulden yana kullanmalarını tavsiye etti.

Gayrimenkul yatırımcısı frene bastı!

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, yabancılara konut satışlarında düşüş yaşamasının nedenini Türkiye'nin yüzünü Avrupa ülkelerinden Arap dünyasına dönmesine bağladı. Madenli'nin sektörle ilgili tespitleri...

Belgesiz emlakçılık yapanlara 30 bin lira para cezası!

Mersin Oda Başkanı Yavuz Selim Madenli, düzenleme ile odadan belge almadan emlakçılık yapan kişilere 30 bin lira para cezası ile 2 yıla kadar hapis cezası verilebileceğini söyledi.

Konya Emlakçılar Odasından fiyat artışı uyarısı!

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay yaptığı açıklamada konutlardaki fiyat artışlarının emlak sektörünün durmasına neden olduğunu söyledi.

Sedat Altınay: Emlakçılar mücbir sebepten yararlanmalı!

Koronavirüs nedeniyle emlakçıların da zor bir dönem geçirdiğini belirten Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay “Bir meslek kolu olarak emlakçıların da mücbir sebepten yararlanmalarını ve ödemelerinin ertelenmesini istiyor'' diye konuştu.

Mersin'de emlak sektöründe hareketli dönem başlıyor!

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, emlak sektöründe yazın yaşanan durgunluğun öğrencilerin ders kayıtlarının başlaması ve memur tayinleri ile yerini hareketliliğe bırakacağını söyledi.

Kartepe Belediyesi ile Emlakçılar Odası arasında önemli protokol!

Emlak alım-satım öncesindeki işlemlerle ilgili iş verimliliğini ve performansını iyileştirmek adına Kartepe Belediyesi ile Kocaeli Emlakçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası arasında protokol anlaşması imzalandı.

Emlakçılar yasa bekliyor!

Samsun Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral, bir an önce Lisanslı Emlak Komisyonculuğu ve Lisanslı Emlak Müşavirliği Yasası'nın çıkmasını beklediklerini belirtti.

Belgelendirilmeyen kiraya ağır ceza!

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli günlük kiralık ev konusunda vatandaşa uyarıda bulundu.

Mersin'de konut satışları arttı!

MERSİN Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, Türkiye genelinde yılın ilk 5 ayında 556 bin 784 konut satıldığını, satışlardaki artış oranının Mersin'de de görüldüğünü açıkladı.

Emlak Danışmanlığı Yasası 2018'de yürürlüğe girecek!

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli ‘Emlak Danışmanlığı Yasası’nın 2018 yılında yürürlüğe gireceğini bildirdi.

Yavuz Selim Madenli: Korsan emlakçılık tarih olacak!

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, konut sektöründeki büyümeyi değerlendirdi. Madenli, emlakçılık sektörünün de yasal bir zemine oturtulması gerektiğini anlattı.

Konya Emlakçılar Odası'ndan sağlık anlaşması!

Konya Emlakçılar Odası ve Özel Konya Hospıtal Hastanesi sağlık hizmetleri sözleşmesi imzaladı. Sözleşme kapsamında oda üyelerine ve ailelerine 1 yıllık indirimli sağlık hizmeti verilecek.

Yabancıya konut satışında KDV indirimi olacak!

MERSİN Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, bugün başlayacak olan yabancıya konut satışında KDV indiriminin olacağını dile getirdi.

Ön ödemeli konut satışında sözleşmeden vazgeçebilirsiniz!

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, ön ödemeli konut satışında alıcıyı uyardı. Madenli, herhangi bir gerekçe göstermeksizin sözleşmeden vazgeçebileceğini hatırlattı.

Günlük ev kiralarken nelere dikkat edilmeli?

Günlük kiralık daireler yapılan düzenlemelerle kontrol altına alındı. Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay, Kiralama yapmak için emlak ofisine gelen vatandaşların araması gereken hususları şu şekilde sıraladı..

Mersin Emlakçılar Odası

Mersin Emlakçılar Odası Mersin Emlakçılar Odası

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, konutun, her dönem kazandırdığına dikkat çekerek, “Son günlerde döviz, altın, borsa ve diğer piyasa argümanları iniş çıkış yaşıyor. Her dönem yatırımcısını yolda bırakmayan en güvenli liman gayrimenkul yatırımı olmuştur” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘dövizini bozdurun’ çağrısını anımsatan Başkan Madenli, “Vatandaşlarımız döviz bozdurma kampanyasına destek verirken, yeni yatırım alanlarına da yöneldi. Döviz piyasasında sert iniş ve çıkışlar devam ederken, gayrimenkuldeki artış istikrarlı şekilde sürüyor. Gayrimenkul orta ve uzun vadede en fazla getiriye sahip yatırım aracıdır” dedi.


Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, ayrıca spekülatif olarak yükselen bir döviz kurunun da ülke ekonomisine bir katkısının olmadığına vurgu yaptı.


Mersin...