07 / 07 / 2022

Mobilyacılar federasyonu

Mobilyacılar federasyonu

‘Mobilya Federasyonu’ için bir araya gelen mobilya sektörünün öncü isimleri, bundan sonraki süreçte MOSFED adı altında (Mobilya Sanayicileri ve İşadamları Dernekleri Federasyonu) Türkiye mobilyasını, Türkiye’de ve dünyada hak ettiği platformlara taşıyacak

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu'ndan 2. el araç açıklaması!

70 bin motorlu araç satıcısını temsil eden Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) son zamanlarda sık sık gündeme gelen 2. el araçlarla ilgili açıklama yaptı. 

Elmadağ'a mobilyacılar ihtisas OSB kuruluyor!

Ankara mobilya sektöründe merkez üssü olacak. Elmadağ'da kurulan mobilyacılar ihtisas OSB'de 100'den fazla fabrika kurulacak.

KDV indirimi uzatılırsa mobilyacılar için bayram olacak!

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, 'Hükümet kararıyla KDV indirimi uzatılırsa mobilyacı için işte o zaman gerçekten bayram sonrası yeniden bayram olacaktır' dedi.

Elmadağ Mobilyacılar OSB 20 bin kişiye istihdam sağlayacak!

Ankara Mobilyacılar Lakeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ANKAMOB) Başkanı Hüseyin Taklacı, "Temeli bu yıl atılacak Elmadağ Mobilyacılar İhtisas OSB tamamlandığında, ilk etapta 100'den fazla fabrika barındırması ve 20 binin üzerinde yeni istihdam sağlanması planlanıyor." dedi.

İnegöl Mobilyacılar Odası, 2. Mobilya İhtisas OSB'den arsa istedi!

İnegöl Mobilyacılar ve Marangozlar Odası Başkanı Özcan Ayhan, “2. Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından Hizmet Destek Alanı projesi adı altında arsalar üretilip, odamıza kayıtlı olan üyelerimize sanayi sitesi yapmak istiyoruz'' dedi.

Mobilyacılar KDV indirimi istiyor!

Mobilya satışlarında KDV'nin yüzde 18'den yüzde 8'e indirilmesi talebinde bulunan sektör temsilcileri, bu indirim sayesinde satışların yüzde 35-40 civarında artacağını söylüyor.

Trabzon Mobilyacılar Sitesi için imzalar atıldı!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Trabzon’un Arsin ilçesinde hayata geçirilecek Mobilyacılar Sitesi için imzalar atıldı.

Mobilyacılar KDV indiriminin yasalaşmasını istiyor!

KDV’nin yüzde 18’den yüzde 8’e indirilmesiyle mobilya sektöründeki satış oranları yüzde 30’un üzerine çıktı. Mobilyacılar KDV indiriminin yasalaşmasını istiyor.

Gaziantepli sanatçılar için TOKİ'den konut talebi!

Türkiye Müzisyen ve Sanatçılar Federasyonu Başkanı Ahmet Onurlu, müzisyen ve sanatçılar için TOKİ'den konut talebinde bulanacağını belirtti. Onurlu, ''Sanatçılarımız kira öder gibi ev sahibi olacaklar" dedi.

Tokat'a mobilyacılar sitesi geliyor!

Tokat Organize Sanayi Bölgesi'ne Mobilyacılar ve Marangozlar Sitesi geliyor. Arsada, mobilyacılar sitesinin yapılması için faaliyetler başlatıldı.

Adana Mobilyacılar Sitesi'ne 274 bin metrekare yol!

Adana Büyükşehir Belediyesi, yol ve altyapı sorunlarıyla boğuşan binlerce KOBİ’nin yer aldığı Mobilyacılar Sitesi'ne 274 bin metrekarelik yol kazandırdı.

İnegöllü mobilyacılar proje bazlı çalışmaya başladı!

Otel, hastane, tatil köyü ve konut projelerine anahtar teslim mobilya dekorasyonuna ağırlık vermeye başlayan İnegöllü mobilyacılar, yüksek volümlü üretimlerden çok proje işleriyle katma değer sağlamayı hedefliyor. İnegöllü mobilya üreticileri yurt içindeki projelerin yanı sıra yurt dışında da aldıkl

Türk mobilyacılar, Almanya'da İstanbul Mobilya Fuarı'nı tanıttı!

Türk mobilyacılar, Almanya'da İstanbul Mobilya Fuarı'nı tanıttı. MOSDER Başkanı Doğan: "10 milyar dolarlık ihracat hedefimize ancak yeni pazarlarla ulaşabiliriz" dedi.

Mobilyacılar federasyonu Haberi

Mobilyacılar federasyonuSon yıllarda birçok başarılı işe imza atan Türk mobilyacılar, sektöre ivme kazandıracak yepyeni bir birlikteliğe imza attı. Uzun süredir çalışmaları süren 'Mobilya Federasyonu' için bir araya gelen sektörün öncü isimleri, bundan sonraki süreçte Mobilya Sanayicileri ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (MOSFED) adı altında Türkiye mobilyasını, yurtiçi ve dışında hak ettiği platformlara taşımayı hedefliyor. Konuyla ilgili olarak MOSFED Başkanı Ahmet Güleç, "Federasyonumuz, mobilya sektöründe 10 milyar dolar ihracat, 25 milyar dolar üretim kapasitesi hedefimize ulaşmamızda önemli bir adım oldu" dedi. 10 yılda sektör ihracatını 350 milyon dolardan, 2.2 milyar dolara çıkararak 7 misli bir büyüme...