İnegöl Mobilyacılar Odası, 2. Mobilya İhtisas OSB'den arsa istedi!

İnegöl Mobilyacılar Odası, 2. Mobilya İhtisas OSB'den arsa istedi!

İnegöl Mobilyacılar ve Marangozlar Odası Başkanı Özcan Ayhan, “2. Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından Hizmet Destek Alanı projesi adı altında arsalar üretilip, odamıza kayıtlı olan üyelerimize sanayi sitesi yapmak istiyoruz'' dedi.


Bursa İnegöl Mobilyacılar ve Marangozlar Odası Başkanı Özcan Ayhan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkanı Alper Taban’ı makamına ziyarette bulundu.

Yıldırım Gazetesi'nde yer alan habere göre; önceki gün düzenlenen ziyaret hakkında bilgi veren Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, “Bilindiği gibi Mobilyacılar Odası olarak zaman zaman Belediye Başkanımız ile yaptığımız görüşmelerde mobilyacı esnaflarımız ve sanayimiz adına taleplerimiz olmakta ve bu taleplerimiz zaman içinde çözüme kavuşmaktadır. Bu günkü ziyaretimizde yine Başkanımızın yeni dönem çalışma programlarının hazırlanmasında Odamızdan esnaflarımız adına istenen projeler üzerinde görüş alışverişinde bulunmak istedik. Belediye Başkanımız düşüncelerimizi dikkatle dinledi ve gereken notları aldı. Esnaflarımız adına talepte bulunduğumuz projeler üzerinde Belediye Yetkili birimleri ile görüşerek çözümü noktasında çalışmalar yapılacağını ifade etti. Oda yönetimi olarak Başkanımızın tarafımıza göstermiş olduğu İlgi ve alaka için çok teşekkür ediyoruz. İnşallah önümüzdeki çalışma döneminde talebimiz olan projelerimizin hayata geçmesini ümit ediyor, Belediye Başkanımız sayın Alper Taban'a yeni çalışma döneminde başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Mobilyacılar Odası olarak İnegöl Belediyesinden istedikleri çalışmalar hakkında konuşan Ayhan, “2. Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından Hizmet Destek Alanı projesi adı altında arsalar üretilip, odamıza kayıtlı olan üyelerimize sanayi sitesi yapmak istiyoruz. Yeni dönemde esnafımızın beklentisi olan projemizin ivedi olarak uygulanması konusunda desteğinizi bekliyoruz. Mobilya sektöründe oluşan endüstriyel atıkların sağlıklı bir şekilde toplanması için belli bölgelerde Endüstriyel Atık Toplama Merkezlerinin oluşturulmasını bekliyoruz. Mobilya Sanayi Bölgesinde özellikle Avarlar Kavşağında ve Ertuğrulgazi Caddesinde iş başı ve mesai bitimi saatlerinde yaşanan trafik karışıklığı beraberinde bir çok kazalara ve yaralanmalara sebebiyet vermektedir. Mobilya Sanayi Bölgesinde trafik konusunda çalışma yapılmasını talep ediyoruz. Mevcut Pazartesi Pazarı, Mobilya Sanayi Bölgesinde kaldığı için trafik yoğunluğu yaşanmakta olup, bölge esnaflarımızın ticari hareketliliğine engel olmaktadır. Uygun görülmesi halinde Mesudiye Mahallesi pazarı ile gün ve yer değişimi yapılmasını arz ediyoruz. Trafik sorununa bir nebze çözüm olacağını düşündüğümüz mobilya nakliyat firmalarının makamınız tarafından şehir dışında uygun görülen bir yere taşınmasını saygılarımızla talep ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Ziyaretin ardından Oda Başkanı Özcan Ayhan tarafından Başkan Alper Taban'a İnegöl Mobilya Tarihi kitabı hediye edildi.