02 / 07 / 2022

muğla en iyi aile oteli

muğla en iyi aile oteli

Dünya turizmine yön veren liderleri ağırlayan World Tourism Forum, Dünya Turizm Ödülleri'ne İstanbul'da ev sahipliği yaptı. World Tourism Forum Uluslararası değerlendirme komitesi tarafından 36 kategoride Dünya Turizm Ödülleri'nin dağıtıldı.

Casafabay Muğla'da yükseliyor! Yeni proje!

Fabay İnşaat'ın en yeni projesi olan Casafabay, tatilcilerin gözdesi Muğla Bodrum'da hayata geçiriliyor. 

Muğla'da tapu şoku: Orman müdürlüğü tapuları tanımıyor!

Türkiye’nin bazı kentlerinde olduğu gibi Muğla’da da vatandaşların atadan kalma tapulu arazi ve evlerine Orman Müdürlükleri tarafından orman alanı içinde kalması sebebiyle “Rıza-en terk edin” şeklindeki yollanan mektuplar vatandaşı şoka uğrattı.

Karşılanamayan konut ihtiyacı Muğla'daki ev fiyatlarını yükseltiyor!

Hepsiemlak Ekim 2021 Emlak Endeksi verilerine göre, Türkiye'de ortalama metrekare fiyatı en pahalı il 10 bin 167 TL ile Muğla olarak gerçekleşti. Muğla Emlak Danışmanları Esnaf Odası Başkanı Ziya Ercan ve Bodrum Emlak Müşavirleri Derneği Ömer Yetgin, bölgedeki emlak sektörüne ilişkin konuştu.

Muğla'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti!

Muğla Bodrum Mumcular Mahallesi'nde bir evin inşaatında çalışan Ali Yılmaz (48) dengesini kaybeti, 2. kattan düşerek hayatını kaybetti.

2020'de kiralık konut fiyat artışında Muğla lider!

Hürriyet Emlak 2020 Endeksi'ne göre, kiralık konutlarda fiyat artışı yüzde 68,42 ile en çok Muğla’da kaydedildi. Muğla’yı yüzde 37,50 ile Denizli, yüzde 35,71 ile İzmir ve yüzde 28,57 ile Hatay izledi. Endeks'e göre, pandemi büyükşehirlerden göç edilmesine neden oldu.

Gülşen Muğla'ya yerleşti!

Bir süredir İspanya'da yaşayan popçu Gülşen pandemi nedeniyle Türkiye'ye dönüş yaptı. Popçu Muğla'nın Menteşe köyünde izole bir yaşam sürecek.

Türkiye’nin en değerli illeri: İstanbul ve Muğla!

MÜSİAD işbirliğinde yürütülen DAV Projesi’nin ilk aşaması tamamlandı. 18 il örneklemi üzerinden Türkiye’nin mercek altına alındığı projede, en değerli illerin İstanbul ve Muğla olduğu ortaya çıktı.

Muğla Seydikemer'deki Eşen Camisi restore edilecek!

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde bulunan ve 148 yıl önce inşa edilmiş olan Eşen Camisi'nin restorasyonuna başlandı...

Muğla'da 499 kaçak yapı yıkıldı!

Geçen Ağustos ayında Muğla Bodrum’da koyları sahilden dolaşıp, imara ve ruhsata aykırı olan projelerin mühürlenmesini başlatan Murat Kurum, Muğla'da 499 kaçak yapının yıkıldığını belirtti...

Muğla'da 'icradan satılık gayrimenkul' dolandırıcılığı!

Muğla merkezli 4 ilde eşzamanlı gerçekleşen operasyon sonucunda kendilerinin kamu kurumlarıyla irtibatlı olduğunu söyleyip icradan ucuz ev, arsa ve araba almak vaadiyle dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 6 şüpheliden 4'ü tutuklandı.

Muğla Ula'daki 13 milyonluk tünel ne olacak?

Muğla, Ula’daki Akyaka Mahalle Kavşağı Proje inşaatına ilişkin Gökova Ekolojik Yaşam Derneği’nin açtığı davayı görüşen İstinaf Mahkemesi projenin tekrardan incelenmesine karar verdi. Fakat mahkemenin kararı sonrası kavşak ve tünellerin akıbetinin ne olacağı merak konusu oldu.

Muğla Menteşe'deki kentsel dönüşüm yıkımı kabusa dönüştü!

Muğla'nın Menteşe İlçesinde Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bir binanın yıkımı gerçekleştirildi. Önlem alınmadan yapılan yıkımla apartmandan düşen beton ve kiremit parçaları üniversite öğrencisinin kaldığı tek katlı müstakil evin üzerine isabet etti.

Muğla’da konut fiyatları yükselişte!

TÜİK 2018 yılı Ekim ayı Türkiye geneli konut satış istatistikleri açıklandı. Yayımlanan istatistiklere göre konut satışında metrekare fiyatı en fazla olan il Muğla oldu. Muğla’da ortalama konut metrekare satışı 4 bin 695 TL. 

muğla en iyi aile oteli Haberi

muğla en iyi aile oteli

World Tourism Forum Uluslararası değerlendirme komitesi tarafından 36 kategoride Dünya Turizm Ödülleri'nin dağıtıldığı gecede Muğla'nın Ortaca ilçesi Dalyan mahallesi Yılmazer Sokak'ta faaliyet gösteren Club Alla Turca da ödül aldı. Dalyan'ın tek 4 yıldızlı oteli olma özelliğini taşıyan Club Alla Turca, en iyi aile oteli kategorisinde ödül aldı.World Tourism Forum'da Dünya Turizm sektörünün liderleri arasında kazanılan bu prestijli ödülün mutluluğunu yaşayan Club Alla Turca işletmecisi, aynı zamanda Güneyege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Yılmazer, En iyi aile oteli ödülünün kendileri gibi bir aile işletmesine verilmiş olmasının gurur verici olduğunu ifade etti. Yılmazer; "1995 yılında anne ve babamızın isminin baş harflerinden oluşan aile şirketi, İSMA Turizm ve Ticaret A.Ş.'yi kurmaya karar verdik. Aldığımız akademik eğitimlerin yanı sıra...