Nef yurt dışı açılışı

Nef yurt dışı açılışı

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, 2019'da ağırlık verdikleri yurt dışı açılımını 2020 yılında devam edeceklerini anlattı.

Ziraat Katılım ilk yurt dışı şubesini Sudan’da açtı!

Türkiye'nin ilk kamu katılım bankası olan Ziraat Katılım, ilk yurt dışı şubesini Doğu Afrika ülkesi Sudan'da hizmete açtı.

Özel sektörün yurt dışı kredi borcu eylülde azaldı!

Özel sektörün eylül ayı itibarıyla yurt dışından sağladığı kısa vadeli kredi borcu 8,9 milyar dolar, uzun vadeli kredi borcu ise 161 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Kovid-19 salgını yurt dışı müteahhitlik faaliyetlerini nasıl etkiledi?

Ticaret Bakanlığı'nın verilerine göre, Ocak-Ekim 2020'de Türk müteahhitler yurt dışında toplam bedeli 9 milyar 472 milyon dolara ulaşan 156 proje üstlendi.

Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi eylülde 3,08 arttı!

Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi (YD-ÜFE), eylül ayında aylık bazda yüzde 3,08, yıllık bazda yüzde 33,15 artış gösterdi.

Sabancı Holding yurt dışı çimento yatırımlarını Hollanda'da tek çatıda topluyor!

Sabancı Topluluğu, yurt dışındaki beyaz çimento yatırımlarını Hollanda'da kuracağı yeni şirket CSC BV çatısında altında toplayacak.

12 ülkede yurt dışı tapu temsilcilikleri açıyoruz!

Yurt dışında yaşayan vatandaşların Türkiye'de gayrimenkul alımını kolaylaştırmayı hedeflediklerini anlatan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünce başta 12 ülke olmak üzere temsilcilikler açacaklarını belirtti.

Özel sektörün yurt dışı kredi borcu temmuzda azaldı!

Özel sektörün yurt dışından sağladığı uzun vadeli kredi borcu, temmuzda 2019 yılının sonuna göre 16,8 milyar dolar azalarak 162,2 milyar dolara geriledi.

Londonist Yurt Dışı Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketi kuruldu!

Londonist Yurt Dışı Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketi Sarıyer'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Asim Ertürk tarafından kuruldu.

Türkiye'nin haziran ayında yurt dışı varlıkları 227,3 milyar dolar oldu!

Türkiye'nin yurt dışı varlıkları ile yükümlülüklerinin farkı olarak tanımlanan net UYP, haziran ayında eksi 341,5 milyar dolar oldu.

Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi temmuzda arttı!

Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi (YD-ÜFE), temmuzda bir önceki aya kıyasla yüzde 1,64 artış gösterdi.

Özel sektörün yurt dışı kredi borcu haziranda azaldı!

Özel sektörün yurt dışından sağladığı uzun vadeli kredi borcu, haziranda 2019 sonuna göre 17,9 milyar dolar azalarak 161,6 milyar dolara geriledi.

Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi mayısta arttı!

Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi (YD-ÜFE), mayıs ayında bir önceki aya kıyasla yüzde 1,47 arttı.

Özel sektörün yurt dışı kredi borcu nisanda azaldı!

Özel sektörün yurt dışından sağladığı uzun vadeli kredi borcu, nisan ayında 2019 sonuna göre 7,4 milyar dolar azalarak 173,6 milyar dolara geriledi.

Nef yurt dışı açılışı

Nef yurt dışı açılışı Nef yurt dışı açılışı

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, geçtiğimiz yıl ağırlık verdikleri yurt dışı açılımını bu yıl da devam edeceklerini söyleyerek "Almanya'da biri Frankfurt'da biri Hannover'da olmak üzere iki proje için çalışmalara başladık. Bu şehirler dışında Almanya'da üç farklı proje daha geliştirmek istiyoruz. Bunun yanında New York ve Almatı'da da var olan projelerimize ilave olarak birer yeni projeyi daha hayata geçireceğiz." açıklamasında bulundu.

Anadolu Ajansı'ndan Belgin Yakışan Mutlu'nun haberine göre; Erden Timur, Türkiye ekonomisi ve Nef açısından 2019'da yaşanan gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu ve 2020 yılından beklentilerini paylaştı.

Küresel anlamda 2019'un oldukça hareketli, sancılı ve gergin bir yıl olduğunu aktaran Timur, ticaret savaşlarının piyasaları ve ekonomik kararları olumsuz yönde etkilediğini söyledi.

Tüm bunlara karşı Türkiye özelinde işlerin özellikle 2019'un ikinci yarısında hızla normale döndüğünü açıklayan Timur, "Büyüme, faiz ve...