Nesin Vakfı Matematik Köyü

Nesin Vakfı Matematik Köyü

İzmir'in Selçuk ilçesine bağlı Şirince köyünde Nesin Vakfı tarafından yapımı sürdürülen ''Matematik Köyü'' inşaatının, kaçak yapılaşma, kaçak elektrik kullanımı ve izinsiz öğretim kurumu açılması gerekçesiyle durdurulduğu bildirildi.

Akrep Nalan evini Nesin Vakfı’na bağışladı!

'Akrep Nalan' olarak bilinen Füsun Nalan Açın, yaşadığı evini Nesin Vakfı’na bağışladı. Açın, Nesin Vakfı’nın verdiği eğitimle Köy Enstitüleri gibi çalıştığını söyledi.

Nesin Vakfı'nın Matematik Köyü'ne ruhsatsız yapı davası!

Nesin Vakfı’na ait olan Şirince’deki Matematik Köyü’nde yaptırıldığı öne sürülen 2 katlı bina mahkemelik oldu. Vakıf yöneticisi Ali Nesin hakkında 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı.

Mehmet Görmez: Türkiye Diyanet Vakfı şubelerle büyüyecek!

Diyanet İşleri Başkanı Görmez "Ülke genelinde halen müftülüklerce temsil edilen Türkiye Diyanet Vakfında yeni bir yapılanmaya gideceğiz. Her il ve ilçe merkezine Türkiye Diyanet Vakfı şubeleri açacağız dedi.

Acil Hastalara Yardım Vakfı Konya'da zihinsel engelliler için fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi yapıyor!

Başkanlığını Süleyman Doğan'ın yaptığı Acil Hastalara Yardım Vakfı, Konya'da 400 yataklı Zihinsel Engelliler İçin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi yapıyor. Merkezin kısa zamanda tamamlanması bekleniyor.

Ege Orman Vakfı’nın ağaçlandırma çalışmalarına AKG Gazbeton’dan destek!

Ege Orman Vakfı’nın, Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak İzmir - Çeşme otoyol kenarında kısa bir süre önce başladığı ağaçlandırma çalışmalarına AKG Gazbeton’dan destek geldi.

1934 yılında Galata'da 1850 metrekare arsa İskender Paşa Vakfı tarafından 9 bin 500 liraya satılıkmış!

1934 yılında, Şahkolu Mahallesi'nde Galata'da yer alan 1850 metrekare büyüklüğündeki arsa İskender Paşa Vakfı tarafından 9 bin 500 liraya satılacakmış. 1934 yılında bir öğretmen 10 aylık geliriyle Galata'da bir arsa sahibi olabilmekteymiş.

1934 yılında Galata'da 1850 metrekare arsa İskender Paşa Vakfı tarafından 9 bin 500 liraya satılıkmış!

1934 yılında, Şahkolu Mahallesi'nde Galata Mevlihanesi'nin arkasında yer alan 1850 metrekare büyüklüğündeki arsa İskender Paşa Vakfı tarafından 9 bin 500 liraya satılacakmış. 1934 yılında bir öğretmen 10 aylık geliriyle Galata'da bir arsa sahibi olabilmek

Ermeni Katolik Surp Agop Vakfı Hastane ve Huzurevi projesi 2017'de açılacak!

Ermeni Katolik Surp Agop Vakfı Şişli'de hastane ve huzurevi projesine başlıyor. 68 yataklı hastane, 44 odalı huzur evinden oluşan Ermeni Katolik Surp Agop Vakfı projesinin 2017 yılının ilk çeyreğinde açılması hedefleniyor...

Dumankaya İnşaat, Türkiye Metabolik Cerrahi Vakfı'nı kurdu!

Dumankaya İnşaat, sosyal sorumluluk projesi olarak bir sağlık vakfı hayata geçirdi. Vakfın Yönetim Kurulu'nda Alper Çelik, Bahri Onur Çelik, Hasan Vedat Ofluoğlu, Erkan Özsözen, Ersel Öncel Özsözen yer aldı.

İzzet Baysal Vakfı, Bolu'da okul yaptırıyor!

İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, 50. Yıl İzzet Baysal İlköğretim Okulu içinde anaokulu öğrencilerinin eğitim gördüğü prefabrike yapıların yerine 16 derslik ve 6 ana sınıftan oluşacak yeni bir okul binası yapımı için karar aldıklarını ifade etmişti

Anadolu Vakfı'ndan bir yılda iki okul!

Anadolu Vakfı eğitim yatırımlarına devam ediyor. Selim Güven, eğitimde okul yatırımlarının önemli olduğuna inandıklarını ve 6.5 milyon liralık yatırımla Aksaray, 4 milyon liralık yatırımla da Ankara'nın Kazan ilçesinde okul inşa ettiklerini söylüyor.

Vakıflar, Üsküdar Altunizade'de Abdullah Ağa Vakfı arsasına otel yaptıracak!

İstanbul Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğü, Abdullah Ağa Vakfı'nın Üsküdar Altunizade'deki tarla vasıflı taşınmazına otel yaptırılması ve kiralanması işini 56 milyon 436 bin 845 TL muhammen bedel ile ihaleye çıkardı. İşte o ihalenin detayları...

ÇEVKO Vakfı, Yeşil Nokta Ödülleri sahiplerini buldu!

ÇEVKO Vakfı, Yeşil Nokta Ödülleri sahiplerini buldu. " Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri ", 18 Haziran 2014 akşamı, The Marmara Otel'de düzenlenen tören ile sahiplerine verildi.

Nesin Vakfı Matematik Köyü

Nesin Vakfı Matematik Köyü Nesin Vakfı Matematik Köyü

İzmir Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Şirince köyünde Nesin Vakfı tarafından inşaatı süren "Matematik Köyü"nün ruhsatsız olarak gerçekleştirilmeye çalışıldığı, tarımsal amaçlı elektrik enerjisinin kaçak olarak kullanıldığı ve izinsiz öğretim kurumu açılması ile ilgili gerekli yasal işlemlerin başlatılarak Selçuk Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu kaydedildi.

Açıklamada, şunlar ifade edildi: "Kaçak yapılaşma, kaçak elektrik kullanımı ile 'Matematik Köyü' adı altında öğretim kurumu açılmasına ilişkin gelişmeler üzerine Selçuk Kaymakamlığınca yapılan incelemelerde, Şirince köyünde Nesin Vakfı tarafından bir eğitim kurumu açılmasıyla ilgili herhangi bir başvurunun yapılmadığı anlaşılmış, bu konuyu yerinde incelemek üzere Milli Eğitim müfettişleri görevlendirilmiştir. Söz konusu binaların yapımıyla ilgili olarak inşaat ruhsatı alınmadığı, hali hazır binaların yerleşim alanı dışında olması nedeniyle iskan müsaadesinin bulunmadığı tespit edilmiştir. Bu alanda, tarımsal sulama...