ofis kira fiyatları

ofis kira fiyatları

Koronavirüsten en çok etkilenen AVM ve ofislerde yeniden canlanma başladı. Yeni normal hayatla birlikte yüzde 80 düşüş yaşayan AVM, ofis ve bürolar yeniden canlandı.

İstanbul ofis stoku büyüdü!

Propin, İstanbul Ofis Pazarı Genel Bakış 2017 2. Çeyrek Raporu'nu yayınladı. Rapora göre, İstanbul A sınıfı ofis stoku büyüdü. En yüksek kira bedelinin talep edildiği bölge ise Levent oldu.

REIDIN Ofis Kira Endeksi 2016 dördüncü çeyrek sonuçları!

REIDIN Ofis Kira Endeksi 2016 yılı dördüncü çeyrek sonuçlarına göre, ofis kiraları bir önceki çeyrek dönem verilerine göre azaldı. İstanbul genelinde Esentepe, en yüksek kira değerine sahip ilçe oldu.

2016'nın 4. çeyreğinde ofis kiraları düştü!

İstanbul Ofis Pazarı Genel Bakış 2016 Üçüncü Çeyrek Raporu yayınlandı. 2016'da İstanbul’da toplam 208.000 metrekare ofis alanında kiralama ve satın alma işlemi gerçekleşti.

Alanya'da kira fiyatları tavan yaptı!

Alanya'da artan kira fiyatları nedeniyle vatandaşlar isyan ediyor. Alanyalılar fiyatlar için ev sahiplerine çağrıda bulundu.

Konut ve kira fiyatları nasıl düşer?

Tüm Türkiye'de artan konut ve kira fiyatları karşısında vatandaşlar çözüm bekliyor. Peki, bu fiyat artışı nasıl engellenebilir?

Memurlar artan kira fiyatları nedeniyle İstanbul'dan ayrılıyor!

Kiralardaki fahiş yükselişler ve yüksek enflasyon karşısında eriyen ücretler memuru da geçim sıkıntısına düşürdü. Memurlar artan kira fiyatları nedeniyle İstanbul'dan ayrılıyor.

Gaziantep'te kira fiyatları yüzde 50 arttı!

Türkiye genelinde konut fiyatlarında artış tüm hızıyla devam ediyor. Vatandaşlar kira fiyatları karşısında çözüm bekliyor.

Deva Partisi'nden kira fiyatlarına tepki!

Son zamanlarda artan kira fiyatlarına karşı siyasi partilerden tepki gelmeye devam ediyor. Son olarak DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, kiraların vatandaşları mağdur ettiğini dile getirdi.

Berlin'de kira ve konut fiyatlarına ilişkin referandum yapıldı!

Berlin’de dün kira ve konut fiyatlarıyla mücadeleye ilişkin referandum yapıldı. Referandumda seçmen kira fiyatlarındaki aşırı yükselişin engellenebilmesi için çok sayıda toplu konutun emlak şirketlerinden alınarak kamulaştırmasını oyladı. 

İzmit'te kira fiyatları için çağrı!

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar  İzmit’teki kira fiyatlarına yönelik çağrıda bulundu. 

Mersin'de kira fiyatları tavan yaptı!

Türkiye genelinde konut fiyatları ve kira fiyatları tavan yaptı. Uygun kira fiyatları ile bilinen Mersin'de de konut fiyatları yükselişe geçti. 

Berlin'de artan konut ve kira fiyatlarına ilişkin referandum yapılacak!

Berlin'de eyalet seçimlerinin yanı sıra yüksek konut ve kira fiyatları probleminin çözülmesi için başkentteki konutların kamulaştırılması önerisi için bir referandum yapılacak. 

Kira fiyatları son 1 yılda ne oldu?

Türkiye'de arta kira ücretleri gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Peki, son bir sene içerisinde kira fiyatları ne oldu? İşte detaylar...

İstanbul'da kira fiyatları iki kat arttı!

İstanbul genelinde kira fiyatlarında rekor artış tüm hızıyla devam ediyor. CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer kira fiyatlarına yönelik komisyon kurulması yönünde talepte bulundu. 

Bursa'da kira fiyatları cep yakıyor!

Tüm ülkede tavan yapan kira fiyatları Bursa'yı da etkiledi. Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan, kent genelinde kira fiyatlarının vatandaşları zor duruma soktuğunu dile getirdi.

Kira fiyatlarındaki artış engellenebilir mi?

Ev satış fiyatlarında ve kira tutarlarında görülen fahiş artışlara tepkiler geliyor. Yeni projelerin başlamasıyla fiyatların normale döneceğini belirten emlakçılar, kiracılara ise “Ev sahibinin enflasyon oranı üzerinde zam yapma hakkı yok” uyarısında bulunuyor.

ofis kira fiyatları Haberi

ofis kira fiyatları

Pandemi sürecinden en çok etkilenen AVM ve ofislerde canlanma başladı. Yeni normal hayatla beraber yüzde 80 düşüş gösteren AVM, ofis ve bürolar yeniden canlandı. Projekspert Gayrimenkul Kurucusu Emel Akbaş İdikut, pandemi sürecinin ve yeni normal hayatın AVM, ofis ve bürolara etkileri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Ofis-Büro Maslak- Levent’te 11 bin, Ataşehir bölgesinde 8 bin 500 TL

Endeksa verilerine bakıldığında İstanbul’da Mayıs 2020 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde satılık ofis ve büro fiyatlarının yüzde 12.73 artarak metrekare birim fiyatının 6 bin 256 TL olduğundan bahseden İdikut, bu rakamın Maslak – Levent bölgesinde ortalama 11 bin TL iken Ataşehir bölgesinde 8 bin 500 TL civarında olduğunu anlattı.

Geçen yılın aynı dönemine göre ofis talebinde yüzde 35’lik düşüş var

Pandeminin etkisinin en çok Mart ve Mayıs döneminde...