02 / 07 / 2022

ÖİB tta Gayrimenkule ait gayrimenkulü sattı

ÖİB tta Gayrimenkule ait gayrimenkulü sattı

ÖİB tta Gayrimenkul'e ait olan t; İzmir ili, Torbalı ilçesi, Yazıbaşı Mahallesi'nde bulanan gayrimenkulü sattı. Satış kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayınlandı.

Bu kaçıncı Akaryakıta yeni büyük zam yolda

Akaryakıtta zam furyasına bir yenisi daha ekleniyor. Türk Lirası’nın döviz karşısında eriyişi devam ederken petrolün varil fiyatındaki yükseliş de yeni zammın kapısını araladı. Edinilen bilgilere göre büyük bir zammın yarından itibaren pompa fiyatlarına yansıması bekleniyor.

Akaryakıtta büyük indirim bekleniyor! Brent petrolde sert düşüş...

Son günlerde akaryakıta peş peşe gelen zamlar gündemden düşmüyor. Dün akşam EPGİS tarafından yapılan açıklamayla birlikte yeni yapılacak zam iptal edilmişti. Brent petrol fiyatlarından etkilenen akaryakıt fiyatlarında son durum merak ediliyor. Akaryakıtta büyük indirim bekleniyor...

Burcu Esmersoy kazancını gayrimenkule yatırıyor!

Etiler'de döviz bürosunda görülen sunucu Burcu Esmersoy, yatırımlarını gayrimenkule yaptığını dile getirdi. 

Adnan Polat: Akıllı olan gayrimenkule yönelir!

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, bütün inşaat sektöründe şu anda en büyük problemin nakit dengesinin bozulması olduğunu söyleyip "Akıllı olan şu dönemde gayrimenkule yönelir" diye konuştu.

Realty TR, Avrupa ve ABD'de büyüyecek!

İşletme tipi franchise sistemini ilk kez gayrimenkule uyarlayan Fatih Elibol, Realty-TR markası ile 5 kıtada ve 47 ülkede gayrimenkul pazarlaması yapıyor. Elibol, Realty TR markasını Avrupa ve ABD'de büyütmeyi hedefliyor.

Markalı gayrimenkule talep her geçen gün artıyor!

Son yıllarda markalı gayrimenkule talep giderek artıyor. Bölgeye göre konsept nitelikler barındıran ve proje sınıfında kategorilendirilebilecek donatılara sahip projeler markalı gayrimenkul olarak değerlendiriliyor.

Büyüyen ekonomi en çok gayrimenkule yarayacak!

Türk ekonomisinin tüm olumsuzluklara karşın ilk çeyrekte yüzde 5 büyümesi, ikinci çeyrekte de yüzde 7 ve üzerinde büyüyeceği beklentisi, en fazla gayrimenkule yarayacak. EKN Group Yönetim Kurulu Başkanı Osman Eken değerlendiriyor.

TTA Gayrimenkul 4 ildeki 5 taşınmazını sattı!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca (ÖİB), Sümer Holding AŞ ile birleştirilerek tüzel kişiliği sona erdirilen TTA Gayrimenkul AŞ adına kayıtlı, Çanakkale, Afyonkarahisar, Adana ve İzmir'deki bazı taşınmazların satışına onay çıktı.

Gayrimenkul yatırımlarında rota yazlık bölgelere kaydı!

Yaz aylarında gayrimenkule yatırım yapanların rotası yazlık bölgelere kaydı. Bodrum, Çeşme, Kuşadası’nda yeni projelerle rekabet artarken İstanbul’da Silivri ve Şile gözde bölgeler arasında.

Onur Durmuş: Yatırımcı rotayı gayrimenkule çevirdi!

Coordinat Bornova projesiyle inşaat sektöründe hedef büyüten DRC Grup'un Kurucu Ortaklarından Onur Durmuş, yaşanan tüm sıkıntılara rağmen 2016 yılının inşaat sektörü açısından verimli bir yıl olduğunu belirterek, "Yatırımcılar, ekonominin dalgalanmalar yaşadığı bu dönemde, rotayı gayrimenkule, krizi

Zenginler nakit paralarının bir bölümünü gayrimenkule yatırıyor!

Çoğumuz, az bir birikimimiz varsa yatırım fonuna ya da borsaya yatırırız. Ama varlıklı insanlar böyle yapmaz; paralarını gayrimenkule, sanata, işletmelere, bizim hayalini bile edemeyeceğimiz başka yatırımlara harcarlar.

Manavgat’ta gayrimenkul yatırımı yüzde 300 kazandırıyor!

Antalya Bölgesi, gayrimenkul yatırımcılarına kazandırmaya devam ediyor. ERA Manavgat Ofisi verilerine göre; bölgede gayrimenkule yapılan yatırımlar lokasyona göre yüzde 25 ile yüzde 300 arası değer kazandırıyor.

Ünlü şarkıcılar müzik yerine gayrimenkule yatırım yapıyor!

Ülkemizdeki popüler müzisyenlerin çoğu kazandıkları parayı gayrimenkule yatırıyor. Oysa dünya yıldızları kazançlarının büyük kısmını albümlerine, sahnelerine ve bir sonraki projelerine harcıyor. Müzikten kazanılanın yine müziğe yatırılması gerekmez mi?

ÖİB tta Gayrimenkule ait gayrimenkulü sattı Haberi

ÖİB tta Gayrimenkule ait gayrimenkulü sattı

TEBLİĞ


Özelleştirme İdaresi Başkanlığından:


ÖZELLEŞTİRME YÜKSEK KURULU KARARI

Tarih          :  29/5/2015

Karar No    :  2015/37

Konu          :  İzmir İli, Torbalı İlçesi, Yazıbaşı Mahallesi, 1337 No.lu,

                       Parseldeki Taşınmaz ve Üzerindeki Binaların Özelleştirilmesi

Kurulumuzca;

Özelleştirme İdaresi Başkanlığının (İdare) 24/04/2015 tarihli ve 2580 sayılı yazısına istinaden;

tta Gayrimenkul A.Ş.ye ait; İzmir ili, Torbalı ilçesi, Yazıbaşı Mahallesi, 1337 no.lu parseldeki 55.879,94 m2 yüzölçümlü sanayi alanı imarlı taşınmaz ve üzerindeki binaların, 4046 sayılı Kanun, İhale İlan Metni ve İhale Şartnamesi hükümleri çerçevesinde “Satış” yöntemi ve “Pazarlık Usulü” uygulanmak suretiyle özelleştirilmesini teminen yapılan ihalesi sonucunda İhale Komisyonunca;


1-“Satışa konu taşınmazın, özelleştirme ihalesinde 11.310.000 (Onbirmilyonüçyüzonbin) Türk Lirası bedelle en yüksek teklifi veren Zentar Tarım Ürünleri Sanayi...