19 / 08 / 2022

Akaryakıtta büyük indirim bekleniyor! Brent petrolde sert düşüş...

Akaryakıtta büyük indirim bekleniyor! Brent petrolde sert düşüş...

Son günlerde akaryakıta peş peşe gelen zamlar gündemden düşmüyor. Dün akşam EPGİS tarafından yapılan açıklamayla birlikte yeni yapılacak zam iptal edilmişti. Brent petrol fiyatlarından etkilenen akaryakıt fiyatlarında son durum merak ediliyor. Akaryakıtta büyük indirim bekleniyor...Rusya ve Ukrayna arasındaki gerginlik ekonomik belirsizliklere yol açtı. Türkiye'de akaryakıt fiyatları rekor seviyelere yükseldi. Peş peşe yapılan zamların ardından dün akşam brent petroldeki düşüş ile birlikte yeni yapılacak zam iptal edildi. 

130,31 dolardan 110,77 dolar seviyesine kadar gerileyen brent petrol sonrasında benzin ve motorinde büyük bir indirim yapılması bekleniyor. Brent petroldeki düşüşün pompa fiyatlarına yansıyacağı düşünüşülüyor. 
 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.