ören yerlerinden ne kadar gelir elde edildi

ören yerlerinden ne kadar gelir elde edildi

Müze ve ören yerlerinden bir ayda yaklaşık 8 milyon lira gelir elde edildi. Özellikle yabancı turistlerin ihtiyaçları göz önüne alınarak oluşturulan "Müzekart Museum Pass İstanbul"dan sağlanan gelir, yüzde 793 artışla 613 bin 998 liraya ulaştı

Metropolis Antik Kenti'ne ören yeri onayı verildi!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 1990'dan bu yana kazıları devam eden Metropolis'in ören yeri olması için onay verdi. Turistik gezilere açılan ve biletleri 5 liradan satışa çıkarılan Metropolis'e çok sayıda turistin gelmesi bekleniyor.

Metropolis Antik Kenti'ne ören yeri onayı!

Torbalı'daki Metropolis Antik Kenti'nin ören yeri olması için Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan onay geldi. Biletleri beş liradan satışa çıkan Metropolis Antik Kenti'ne çok sayıda turistin gelmesi bekleniyor.

Didyma Ören Yeri'nin UNESCO Listesi'ne girmesi için başvuruldu!

Aydın'a bağlı Didim'de bulunan Milet Ören Yeri, İlyas Bey Külliyesi ile dünyanın en büyük tapınağı olan Apollon Tapınağı'nı içinde bulunduran Didyma Ören Yeri'nin UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'ne eklenmesi istendi

Müze ve ören yerlerinden 435 milyon TL elde edildi!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, müze ve ören yerleri ile ticari faaliyetlerden elde edilen gelirin geçen yıla kıyasla 2014'te yüzde 39'luk artışla 435 milyon liraya çıktığını bildirdi.

Ayasofya ve Topkapı en fazla ziyaret edilen müzeler oldu!

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, müze ve ören yerlerinden elde edilen gelirin bu yıl yüzde 39'luk bir artış ile 435 milyon TL'yi bulduğunu bildirdi.

Müzelerden 435 milyon TL geldi!

Turizmde izlenen yenilikçi politikalar gelirlere de yansıdı. Müzekart’a ilginin yoğun olduğunu belirten Turizm Bakanı Çelik, 2014’te müze ve ören yerlerinden sağlanan gelirin yüzde 39 artarak 435 milyon liraya ulaştığını söyledi.

Müze ve ören yerlerinden 12,5 milyon liralık gelir elde edildi!

Ocak-kasım döneminde Antalya'da bulunan 4 müze ve 14 ören yerini yaklaşık 2,8 milyon kişi ziyaret etti, ziyaretlerden 12,5 milyon lira gelir elde edildi.

Müze ve ören yerlerini 2014'te 27 milyon kişi gezdi!

Türkiye'deki müze ve ören yerlerinden elde edilen gelir, son 12 yılda 26 milyon liradan 371 milyon liraya yükseldi. Tarih ve kültürün sergilendiği müzeleri 2014'ün 10 ayında 27 milyon kişi gezip gördü

Abdülaziz Ediz: Hedefimiz 2015'te Efes'in Dünya Miras Listesi'ne girmesi!

'Dünya Mirası Listesi' Klasik Yunan döneminin en önemli kentleri arasında yer alan, Türkiye'nin yurt dışında en çok tanınan ören yerlerinden Efes, 2015'te 15 yıllık bekleyişinin sona erdirerek, UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nden kalıcı listeye alınmay

Efes'in hedefi 2015'te Dünya Miras Listesine girmek!

Türkiye'nin yurt dışında en çok tanınan ören yerlerinden Efes, 2015 yılında 15 yıllık bekleyişinin sona erdirerek, UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nden kalıcı listeye alınmayı bekliyor.

Milas Belediyesi'ne 10.5 milyonluk emlak vergisi şoku!

Danıştay, Ören Belediyesi'nin Kemerköy Termik Santrali'nden 2007'den 30 Mart 2014'e kadar aldığı emlak vergisini geri ödemesine hükmetti. Büyükşehir yasasından sonra Ören Beldesi mahalleye dönüştüğünden 10.5 milyon liralık borç Milas Belediyesi'ne kaldı

Trabzon'da 500 bin turist hedefine yaklaşıldı!

Doğu Karadeniz'de Uzungöl'den sonra en fazla ziyaretçi ağırlayan ve içindeki tarihi manastırın yanı sıra doğal güzelliğiyle öne çıkan tarihi Sümela Manastırı ve Ören Yeri'ne yıllık bazda hedeflenen 500 bin turist hedefine yaklaşıldı

Müze ve ören yerlerinden 299 milyon lira gelir elde edildi!

Türkiye genelindeki müze ve ören yerlerinden elde edilen gelir, son 11 yılda yüzde 1150 oranında artarak, 26 milyon liradan 299 milyon 201 bin liraya yükseldi.

ören yerlerinden ne kadar gelir elde edildi

ören yerlerinden ne kadar gelir elde edildi ören yerlerinden ne kadar gelir elde edildi


Türkiye'de Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerinden bir ayda yaklaşık 8 milyon lira gelir elde edildi.


AA muhabirinin Bakanlıktan edindiği bilgiye göre, her geçen gün daha çok turistin ziyaret ettiği Türkiye'nin müze ve ören yerlerinin ziyaretçi sayısı ve sağladığı gelir de giderek artıyor.


Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerinden 2014 yılı Ocak ayında elde edilen gelir bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 28 arttı.


Buna göre 2013 yılının Ocak ayında müze ve ören yerlerinden 6 milyon 264 bin 861 lira gelir elde edilirken, 2014 yılının Ocak ayında ise  7 milyon 984 bin 703 lira gelir sağlandı.


Bir önceki yıl 604 bin 554 olan ziyaretçi sayısı da yüzde 18 artarak 713 bin 700 kişiye ulaştı.


-Turistlerin İstanbul müzelerine...