osb arsa satışı

osb arsa satışı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Bölgesi Uygulama Yönetmeliği'nde değişikliğe gidildi. Buna göre, artık OSB’lerde arsa satışı dövizle yapılamayacak.

OSB'lerde arsa tahsisi hızlanacak!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, OSB'lerde arsa tahsisi süreçlerinin hızlanacağını ve tahsis edilmemiş parsellere ilişkin bilgilere eksiksiz ulaşılacağını söyledi.

OSB'lerde spekülatif arsa tahsis ve satışlarının önüne geçilecek!

Organize Sanayi Bölgeleri’nde spekülatif arsa tahsis ve satışının önüne geçilecek olan düzenleme hayata geçti. 

Ay'da 25 dolara arsa satışı yapılıyor!

Lunarembassy isimli bir şirket Ay'da arsa satışı yapmaya başladı. Şirket Ay'da satışa çıkardığı arsalar için 25 dolar istiyor.

Kırıkkale'de arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı ihalesi!

Kırıkkale ili, Merkez İlçesi, Fabrikalar Mahallesi Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi, Kırıkkale Belediyesi Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale ve Sözleşme Yönetmeliğine göre ihale edilecek. İsteklinin cirosunun 10 milyon TL’den az olmaması gerekiyor.

Gürsel Tekin'den arsa satışı açıklaması!

TOKİ’nin arsa satışı için yeni müzayede açmasına tepki gösteren CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, satışları, “Neredeyse hiç deprem toplanma alanı olmamasına rağmen halen arsaların satılması İstanbul’a karşı büyük bir sorumsuzluktur” diyerek değerlendirdi. 

OSB’lerde arsa satışı dövizle yapılamayacak!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Bölgesi Uygulama Yönetmeliği'nde değişikliğe gidildi. Buna göre, artık OSB’lerde arsa satışı dövizle yapılamayacak.

Emlak Konut İkitelli arsa satışı ihalesi 30 Aralık'ta!

Emlak konut GYO İstanbul Başakşehir İkitelli 2. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 1. oturumu 30 Aralık 2019 Pazartesi günü gerçekleştirilecek...

Emlak Konut, arsa satışı gelirinin yüzde 85'ini TOKİ'ye verecek!

Emlak Konut tarafından "Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı" yöntemi ile proje geliştirilmesine ve geliştirilecek proje gelirlerinin yüzde 85'inin TOKİ'e ve yüzde 15'inin Emlak Konut'a ait olarak pay edilmesine karar verildi.

Emlak Konut Kayabaşı 7. Etap arsa satışı ihalesi 31 Ekim'de!

Emlak Konut Başakşehir Kayabaşı'nda toplam arsa alanı 48 bin 674 metrekare, toplam inşaat alanı ise 52 bin 693 metrekare büyüklüğe sahip olan arsasını 31 Ekim'de arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı usulü ile satışa çıkarıyor...

e-ticarette ilk arsa satışı Efsane Cuma'da yapıldı!

Hepsiburada'nın 15 bin iş ortağıyla birlikte 410 milyon TL değerinde ticaret hacmi gerçekleştirdiği "Efsane Cuma" kapsamında e-ticarette ilk defa arsa satışı yapıldı...

Çubuk OSB'de arsa bedellerinde indirim uygulanacak!

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Cumhurbaşkanlığı kararıyla Çubuk Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) arsa bedelinde yeni bir indirim yapıldığını açıkladı. 

Merzifon OSB'ye arsa tahsisi müjdesi!

AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Merzifon Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) arsa tahsisinde uygulanan indirim oranının yüzde 60'a çıkarıldığını dile getirdi. 

Kumluca OSB arsa bulamadığı için kapanıyor!

Kumluca Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı gerçekleşti. Toplantıda Kumluca OSB’nin arsa bulamadığı için kapanacağı açıklandı.

Kırıkkale Silah İhtisas OSB'de arsa tahsisleri için ön talepler alınıyor!

Türkiye'nin ilk Silah İhtisas Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) arsa tahsisleri için ön talepler alınmaya başlandı. Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz: "2017 yılı itibarıyla talep patlaması bekliyoruz." dedi.

Altınözü Enek OSB'de arsa satışları başladı!

Hatay Enek bölgesinde inşa edilmesi planlanan organize sanayi bölgesine girmek isteyen işadamlarına yönelik arsa satışı başladı.

osb arsa satışı Haberi

osb arsa satışı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, sanayicilerin isteğinin ardından Organize Sanayi Bölgesi Uygulama Yönetmeliği'nde değişiklik yaptı. 

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Organize Sanayi Bölgesi Uygulama Yönetmeliği'nde değişiklik kapsamda,
- OSB’lerde dövizle arsa satışı yapılması hakkında düzenleme yürürlükten kaldırıldı,
- Arsa iptal ve iadelerinde ödenmesi gereken bedelin hesaplanmasında parsel tahsis bedeli üst limit olarak amaçlandı, 
- OSB’lerde emsal artışı yapıldı. Yeni düzenleme kapsamında toplam bölge büyüklüğünün en az yüzde 10’u kadar ortak kullanım alanı ayrılan bölgelerde sanayi parsellerinde emsal, 1.00 olabilecek. Ayrıca, emsal harici bodrum ve asma katların toplamının parselin toplam emsale esas alanının yüzde 30’unu aşmaması şartı ile zemin altı ilk bodrum kat ve tek asma kat gibi unsurlar emsal hesaplaması kapsamında olmayacak.
- OSB katılımcıları kendi ihtiyaçları için rüzgâr ve güneş...