Özel mülkler imar barışından yararlanabilir mi

Özel mülkler imar barışından yararlanabilir mi

Posta köşe yazarı Tamer Heper, bugünkü yazısında bir okuyucusunun ''Binamızın zemin katı dükkan. Dükkanın arkasında bir alan var. Dükkan bu yeri de kullanıyor ve kişi imar affına başvurmuş, bize ne tavsiye edersiniz?'' sorusunu yanıtladı.

İmar alanları için özel mahkemeler kurulacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yargı reformu kapsamında çevre, imar ve enerji gibi alanlarda davaların hızlı ve etkin yürütülmesini sağlamak için özel mahkemeler kurulacak.

Çevre ve imar gibi alanlar için özel mahkemeler kurulacak!

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Yargı Reformu Stratejisi Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Çevre ve imar gibi alanlar için özel mahkemeler kurulacak" dedi.

Özel mülkler imar barışından yararlanabilir mi?

Posta köşe yazarı Tamer Heper, bugünkü yazısında bir okuyucusunun ''Binamızın zemin katı dükkan. Dükkanın arkasında bir alan var. Dükkan bu yeri de kullanıyor ve kişi imar affına başvurmuş, bize ne tavsiye edersiniz?'' sorusunu yanıtladı.

Binali Yıldırım: Özel imar tadilatı şehre ihanettir!

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, "Kişilere özel imar tadilatı şehre ihanettir. Şahsa özel sipariş üzerine imar planı benden geçmez'' diye konuştu. 

Sivas'ta imar sorunları için çalışmalar sürüyor!

Sivas İl Özel İdaresi, kültürel varlıkların aslına uygun onarılması ve turizm merkezlerindeki imar sorunlarının çözümü için çalışmalar devam ediyor. 

TEB’den imar barışına özel kredi desteği!

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan ‘İmar Barışı’ kampanyasına katılmak isteyen ancak nakit sıkıntısı çeken vatandaşlar için yüzde 1.99’dan başlayan faiz oranlarıyla kredi verecek.

İmar barışı uyanıklarına ceza yağdı!

Türkiye genelinde başlatılan 'İmar Barışı' ile 31 Aralık 2017'den önceki yapılara af getirileceği belirtilen düzenlemeyi fırsat bilenler yayla, mera ve özel koruma statülerine sahip alanlarda kaçak yapı inşa etmeye başladı.

İstanbul Özel Harekât Kemerburgaz'a taşınıyor!

Kemerburgaz mevkisi, Sinan Paşa Mahallesi’ndeki yaklaşık 260 bin metrekare büyüklüğündeki tescil dışı alan, imar planı değişikliğiyle, İstanbul Özel Harekât Şube Müdürlüğü’ne tahsis edilmek üzere ‘Emniyet Hizmet Alanı’na alındı...

Sinop Boyabat'ın gündeminde imar barışı var!

Sinop Boyabatlı muhtarlar için "İmar Barışı" konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleşti. Sinop İl Özel İdaresi tarafından düzenlenen toplantıda muhtarlar bilgilendirildi.

Kamu bankaları hala imar barışına özel kredi veriyor mu?

Kamu Bankalarının uyguladığı yüzde 1.33 faiz oranlı imar barışı kredisi devam ediyor. Bankaların diğer hemen her ürününde artan maliyetler ve riskler dolayısı ile faiz oranları değişse de imar barışı kredisi kampanyasında farklılık olmadı.

İmar barışı için hangi bankalar kredi veriyor?

Tapusuz 13 milyon yapıyı ilgilendiren imar barışında imara aykırı binaların Yapı Kayıt Belgesi alması gerekli. Bankalar Yapı Belgesi’ne özel, düşük faizli kredi imkanı sağlıyor. Peki imar barışı için hangi bankalar kredi veriyor?

İmar barışı için kredi veren bankalar!

Tapusuz 13 milyon yapıyı ilgilendiren İmar Barışı’nda imara aykırı binaların Yapı Kayıt Belgesi alması gerekli. Bu belgenin bedeli yapıdan yapıya değişiklik gösteriyor. Bankalar ise Yapı Belgesi’ne özel, düşük faizli kredi kampanyalarını açıklıyor...

İmar barışının kredisi de hazır!

Hükümet imara aykırı yaklaşık 13 milyon yapıyı ilgilendiren İmar Barışı sürecini başlattı, ödemeler 31 Aralık'a kadar yapılacak. Bankalar bu ödemelere özel, düşük faizli kredi paketleri açıklıyor...

Özel mülkler imar barışından yararlanabilir mi

Özel mülkler imar barışından yararlanabilir mi Özel mülkler imar barışından yararlanabilir mi

Posta köşe yazarı Tamer Heper, bugünkü yazısında bir okuyucusunun ''Binamızın zemin katı dükkan. Dükkanın arkasında bir alan var. Dükkan bu yeri de kullanıyor ve kişi imar affına başvurmuş, bize ne tavsiye edersiniz?''  sorusuna cevap verdi. İşte Tamer Heper'in yazısı...

Binamızın zemin katı dükkan. Dükkanın arkasında bir alan var. Dükkan bu yeri de kullanıyor. Bu yerin üstünü tente ile kapatmış ama tenteyi ikinci kata çıkarmış.

Biz binanın cephesine vaki müdahaleyi belediyeye şikayet ettik, para cezası verildi. Kaldırılması için de mahkemeye verdim ama bu kişi imar affına başvurmuş, bu nedenle davamız reddoldu. Şimdi istinaf Mahkemesi’ne başvurmak bize ne tavsiye edersiniz? ● M.K.

Şimdi imar barışından yararlanma adı altında yasadışı uygulamalar çok görülüyor. Bu sadece vatandaşın kafasında olan bir husus değil. Hukuk uygulamasında...