25 / 06 / 2022

Pazar Belediyesi açıklamaları

Pazar Belediyesi açıklamaları

Pazar Belediyesi Başkanlığı tarafından asansörlerinin yıllık periyodik kontrollerinin yapılması ile ilgili bir açıklama yapıldı. İşte Pazar Belediyesi tarafından yapılan o açıklama...

Dünya Powell'ın açıklamalarına kilitlendi! Gram altın ne kadar, artacak mı?

Dolarla doğru orantılı bir şekilde yükselişe geçen altının, Fed Başkanı Jerome Powell ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde'ın açıklamalarının ardından zirve yapması bekleniyor.

Altının sır perdesi aralanıyor! Herkesi heyecanlandıracak açıklamalar şimdi geldi!

Dolar kuru yükselmeye devam ederken altın fiyatları da yukarı yönlü hareket ediyor. Altının ons fiyatı bugün 1800 dolar seviyelerinde işlem görürken, altının ne olacağını herkes merak ediyor. analistlerden heyecanlandıran açıklamalar geldi. Altının sır perdesi aralanıyor!

Gümüş fiyatı 26 dolara koşuyor! Uzmanlardan gelen açıklamalar şok etti...

Gümüş fiyatları son beş gün içerisinde en yüksek seviyelere ulaştı. Gümüşün gramı bugün 12,28 liradan işlem görürken ons fiyatı 26 dolara koşuyor. Gümüş fiyatlarını yakından takip eden yatırımcılar için uzmanlardan şok açıklamalar geldi...

Uzmanlardan ürküten İstanbul depremi açıklamaları!

Beklenen büyük İstanbul depremi, son günlerde deprem sayılarının artmasıyla yeniden gündeme gelir oldu. Peki uzmanlar beklenen depremle ilgili neler diyor? İşte o açıklamalar...

Ekrem İmamoğlu'ndan kentsel dönüşüm çağrısı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ, Twitter hesabından İstanbul'un dönüşüme ilişkin bir video yayınladı. Videoda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarına yer verildi. 

Yerli kripto borsalarından peş peşe açıklamalar!

Bitexen ve Paribu yönetimi son günlerde kripto para piyasalarındaki yaşanan yeni gelişmelerle ilgili açıklama yaptı. İşte o açıklamalar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'ekonomideki yeni dönem' açıklamalarıyla TL varlıklar hızla değerlendi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "ekonomideki yeni dönem" açıklamaları sonrası borsa rekor tazelerken, dolar ve altın sert düştü.

Dolar, Naci Ağbal'ın açıklamaları sonrası 8,1840'a kadar geriledi!

Dolar/TL, Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın açıklamaları sonrası sert düşerek 8,1840'a kadar geriledi.

VakıfBank’tan 'İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne haciz' açıklaması!

VakıfBank, İstanbul Büyükşehir Belediyesi hesaplarının alacaklı bir firma tarafından haczedilmesi sonrasında banka ve yöneticileri hakkında yapılan açıklamalar ve bu konuda çıkan haberlerle ilgili bir açıklama yaptı.

Ekrem İmamoğlu'ndan Mahmutbey-Esenyurt Metro Hattı açıklaması!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mahmutbey-Esenyurt Metro Hattı ile ilgili de çarpıcı açıklamalar yaptı.

Arsuz Belediyesi'nden sahil kafeleri yıkım kararı açıklaması!

Arsuz sınırları içerisinde yer alan ve kamusal alanı işgal ettiği iddia edilen Gourmet, Çivi ve Divan gibi mekanların tadilatlarının imar planına uygunluğu konusunda Arsuz Belediyesi açıklama yaptı...

Ekrem İmamoğlu'ndan Beyoğlu Belediyesi'ne arazi tahsisi açıklaması! 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kurumun TÜRGEV'den geri aldığı Beyoğlu'ndaki binanın Beyoğlu Belediyesi'ne tahsis edilmesiyle ilgili bazı açıklamalar yaptı. 

Bilim insanlarından İstanbul depremiyle ilgili dikkat çeken açıklama!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde yapılan Deprem Çalıştayı'nın ilk gününde bilim insanları, İstanbul depremiyle ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Pazar Belediyesi açıklamaları Haberi

Pazar Belediyesi açıklamaları


Pazar Belediyesi Başkanlığı tarafından asansörlerinin yıllık periyodik kontrollerinin yapılması ile ilgili bir açıklama yapıldı.


Belediye başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, asansörlü bina yöneticileri ve bina sahiplerinin dikkatine asansör işletme, bakım ve periyodik kontrol yönetmeliği ve uygulamalar ile ilgili bilinmesi gereken hususlar, hakkında şu ifadelere yer verildi:

Asansörlerin tescili ile ilgili usul ve esaslar 24.06.2015 tarih ve 29396 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan ve aynı tarihte yürürlüğe giren "Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği" ile güncellenmiş bulunmaktadır. Tescil, bahsi geçen Yönetmeliğin 4. maddesinin 1. fıkrası "j" bendinde asansörün resmi olarak ilgili idare tarafından kayıt altına alınması olarak tanımlanmış olup tescil işlemi söz konusu asansörün ilgili mevzuata göre uygunluğunun kontrolü değildir. 

Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği yürürlülük tarihi itibariyle;

Asansör yönetmeliği'nin (95/161AT) zorunlu uygulamaya...