pendik silikon vadisi

pendik silikon vadisi

ABD'nin teknoloji üssü Silikon Vadisi'nin bir benzerinin İstanbul Pendik'te kurulması için hazırlanan tasarı TBMM gündemine geliyor. 2010'da faaliyete geçecek olan dev tesiste sadece bilişim firmaları, fuar alanları bulunacak.

Oracle, Silikon Vadisi'nden taşınıyor!

Teknoloji devi Oracle, şirket merkezini Silikon Vadisi'nden Texas’ın başkenti Austin'e taşıma kararı aldı. 

İsrail’den Doğu Kudüs’te dev yıkım projesi!

Kudüs Belediyesi, "Silikon Vadisi" inşa etmek için işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Vadi el-Cevz bölgesinde Filistinlilere ait tüm iş yerlerini yıkma projesini onayladığını açıkladı.

Silikon Vadisi'nde kiralar 3 bin 500 dolardan başlıyor!

Aylık gelirin 5-6 bin dolar civarında olduğu Silikon Vadisi'nde en küçük, en mütevazı dairenin aylık kirası 3 bin 500 dolardan başlıyor. 

Türk tarımının Silikon Vadisi kuruluyor!

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Menemen Çiftliği’nde tarım teknoparkı oluşturma çalışmalarında sona yaklaşıldığından bahseden İTB Başkanı Işınsu Kestelli, “Bu çiftlik Türk tarımının Silikon Vadisi olacak. Tarımla teknolojiyi birleştiren tüm girişimlerin çekim merkezi haline gelecek” diye konuştu.

Facebook Silikon Vadisi'nden taşınan çalışanının maaşını kesecek!

Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg, çalışanlarının Silikon Vadisi dışında hayatın daha ucuz olduğu bölgelere taşınmaları durumunda maaşlarından kesinti yapılacağını açıkladı...

Silikon Vadisi’ne 10 milyon liralık yatırım!

Silikon Vadisi’ne 10 milyon liralık yatırımla teknolojik çalışmaları geliştirmek amacıyla Türkiye’nin ‘uluslararası kuluçka merkezi' kuruldu. 

Antalya'nın 4 kentine silikon vadisi kurulacak!

Örtü altı tarımın merkezi Kumluca’yı ziyarette bulunan ISUBÜ Rektörü İbrahim Diler, “Gelin Kumluca, Demre, Finike ve Kaş’ta Tarımın Silikon Vadisini kuralım” diye konuştu.

Silikon Vadisi’ne Türk Ticaret Merkezi kurulacak!

Yeni Türk Ticaret Merkezi'nin Dubai, New York ve Londra’nın ardından Silikon Vadisi’nin yer aldığı San Francisco’da kurulacağı açıklandı.

Facebook’tan 1500 konutluk proje!

Facebook, Silikon Vadisi'ndeki konut sıkıntısını çözmeye hazırlanıyor. Yetkililer, 1500 konutluk projenin yanında ofis ve dükkanların da yer alacağını açıkladı.

Silikon Vadisi'ndeki 80 yıllık ev 2.5 milyon dolara satıldı!

Dünya teknolojisinin kalbi Silikon Vadisi Bay Area'da 1937 yılında inşa edilen ev 2 milyon 550 bin dolardan satışa çıkarıldı.

Renault, Fransa'da üçüncü inovasyon laboratuvarını açtı!

Renault, Silikon Vadisi ve Tel Aviv'den sonra "Le Square" adını verdiği inovasyon laboratuvarını Paris'te hizmete açtı

Etiya Silikon Vadisi'nde ofis açtı!

ODTÜ mezunu üç mühendis arkadaşın kurduğu Etiya, dünyanın teknoloji merkezi Silikon Vadisi'nde ofis açarak, yapay zeka geliştirdi.

Milyonerler sığınak arayışına girdi!

Silikon Vadisi ve Wall Street'in süper zenginleri, olası bir yıkıma hazırlık yapmaya başladı. Milyonerler Yeni Zelanda'da sığınak inşa ettiriyorlar.

pendik silikon vadisi Haberi

pendik silikon vadisi

ABD'NİN teknoloji üssü olarak anılan Kaliforniya'daki Silikon Vadisi'nin benzeri İstanbul'da hayata geçiriliyor. Pendik'te kurulacak teknoparkla ilgili yasa tasarısı bu hafta TBMM gündemine gelecek. Sadece bilişim firmalarının olduğu, uluslararası bütün markaların toplanacağı dev bir tesis kurulmasını sağlayamaya yönelik Pendik Kentsel Dönüşüm ve İleri Teknoloji Parkı Projesi Kanun Tasarısı, TBMM İçişleri Komisyonu'nda çarşamba günü görüşülecek.


2010'DA FAALİYETE GEÇECEK


2010 yılı İstanbul Kültür Başkenti Projesi kapsamında hazırlanan Pendik Teknopark Projesi çerçevesinde, 1 milyon metrekarelik uluslararası bir fuar alanı oluşturulacak. Sabiha Gökçen Havalimanı, otoyol, devlet karayolu, deniz ve demiryolu ulaşım imkanlarına sahip olacak olan teknoparka özellikle yabacı yatırımcıların büyük ilgi göstereceği belirtiliyor. Teknoparkın 2010 yılına kadar hayata geçirilmesi planlanıyor. Tasarının gerekçesinde,...