Peri Kalıp

Peri Kalıp

İnşaat Mühendisleri Odası ( İMO ) Bursa Şubesi tarafından Peri Kalıp işbirliği ile inşaat Sektöründe Endüstriyel Kalıp ve iskele Sistemleri' semineri düzenlendi.

Yelken Kalıp'a Avrasya Pencere Fuarı’ndan yoğun ilgi!

Yelken Kalıp A.Ş. katılım gösterdiği Avrasya Pencere Fuarı’nda yoğun ilgi gördü. Firma, 4 binden fazla ürün çeşidini müşterileriyle buluşturdu.

Atak Kalıp Gıda İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Atak Kalıp Gıda İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Pendik'te 1 milyon TL sermaye bedeli ile Erdi Kaçar tarafından kuruldu.

Güçlüsan Demir Çelik Kalıp Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Güçlüsan Demir Çelik Kalıp Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi bugün Eyüpsultan'da 1 milyon TL sermaye bedeli ile Yaver Bozduman tarafından kuruldu.

Mega projelerde Doka'nın kalıp sistemi tercih ediliyor!

Doka Kalıp-İskele Sanayi ve Ticaret AŞ Genel Müdürü Ender Özatay, ''Osmangazi ve 1915 Çanakkale köprüleri ile Kuzey Marmara Otoyolu'ndaki İhsaniye ve Çayırköy köprülerinde Doka'nın kalıp sistemleri tercih edildi" dedi.

İstanbul katı atık yakma tesisine Doka'dan iskele ve kalıp sistemi! 

İBB'nin Katı Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi Projesi'yle inşa edilen tesis Avrupa'nın en büyük katı atık bertaraf ve enerji üretim tesisi olacak. Kalıp ve iskele sistemlerinin projelendirmesini ve teminin yapan Doka Kalıp Türkiye Genel Müdürü tesisin 2020 Mart ayında tamamlanacağını söyledi.

Denizli'de inşaattan kalıp çalan 5 şüpheli tutuklandı!

Denizli Serinhisar'da inşaattan kalıp çaldığı iddia edilen 5 şüpheli mahkemece tutuklanırken, 2 kişi de yargılanmak üzere serbest bırakıldı...

Niğde'de kalıp tahtası çalarken yakalanan 2 kişi tutuklandı!

Niğde'de bir inşaattan 9 kalıp tahtasını çalarken yakalanan 2 şüpheli, tutuklandı ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı...

Altun Taş Kalıp Ve İskele Sistemleri Limited Şirketi kuruldu!

Altun Taş Kalıp Ve İskele Sistemleri Limited Şirketi bugün Çekmeköy'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Muhammet Altuntaş tarafından kuruldu.

Ender Kalıp Teknolojileri Ve Makina Otomotiv İnşaat Gıda Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Ender Kalıp Teknolojileri Ve Makina Otomotiv İnşaat Gıda Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Pendik'te 50 bin TL sermaye bedeli ile Ercan Şengül tarafından kuruldu. 

Peri bacalarına beton gölgesi!

Türkiye'nin peri bacalarıyla ünlü turizm merkezi Kapadokya'da kaçak olarak inşa edilen yapıların bölgenin güzelliğine gölge düşürüldüğü gözlemlendi.

Lattis Kalıp Proje Danışmanlık İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Lattis Kalıp Proje Danışmanlık İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi bugün Küçükçekmece'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Aydın Külekçi tarafından kuruldu.

İdes Global İnşaat Ve Kalıp Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

İdes Global İnşaat Ve Kalıp Ticaret Anonim Şirketi bugün 50 bin TL sermaye bedeli ile Helga Soyak tarafından Kadıköy'de kuruldu. 

Efe İskele Kalıp Sistemleri İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Efe İskele Kalıp Sistemleri İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Tuzla'da 500 bin TL sermaye bedeli ile Onur Fazloğlu tarafından kuruldu. 

Peri Kalıp

Peri Kalıp Peri Kalıp

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi tarafından Peri Kalıp işbirliği ile inşaat Sektöründe Endüstriyel Kalıp ve iskele Sistemleri' semineri düzenlendi. İnşaat Mühendisi Hasan Bakırel ve Ahmet Murat Sevgi tarafından düzenlenen seminerde, kalıp iskeleleri ve dikkat edilmesi gerekenler aktarıldı. Bakırel, betonarme kalıpların düzgün bir yüzey çıkartması için az parçalı, kalıplarının da TSE standartlarına uygun olması gerektiğine dikkat çekti. Kalıpların kullanımının basit olması gerektiğini kaydeden Bakırel, "Kalite, teknik ve ekonomik olarak bir standardı olmalı; özellikle iskele, çelik üretiminde belli bir sertifikaya sahip olması şart" dedi. 

YÜK HESABI... 

Döşeme kalıplarında hesap yapılırken dikkat edilmesi gerekenleri anlatan Bakırel, "Betonun kendi yükü, hareketli yük, yüksek iskelelerde burulma ve devrilme hesabı, bir de açık alanlar ve rüzgâra tabi alanlar varsa rüzgâr yükü hesabı yapılması gerekiyor. İskele çökmesi...