Polis Meslek Eğitim Merkezleri

Polis Meslek Eğitim Merkezleri

Bu yıl başlatılacak 14. dönem polis Meslek eğitimlerine kabul edilecek öğrenci sayısı arttırıldı. Eğitimlere 6260 erkek, 240 kadın olmak üzere 6500 aday asıl olarak alınacak.

Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne (POMEM) öğrenci alınacak! İşte başvuru koşulları...

Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı mesleki temel eğitimin verildiği; parasız, yatılı ve üniformalı eğitim kurumları olan Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne öğrenci alımı için başvurular 13 Ekim 2014 tarihinde başlayacak.

İŞKUR'dan meslek öğrenmek isteyenlere destek! Aylık 2.780 lira!

Meslek öğrenmek isteyenlere devlet destek sağlıyor. İŞKUR, meslek eğitim kurslarına katılanlara günlük 30-95 lira harçlık, annelere ayrıca aylık 400 lira kreş desteği veriyor. Aylık toplamda 780-2.870 lira ödeme oluyor.

Kırşehir'de 76 yıllık meslek lisesi yenileniyor!

Kırşehir'de 76 yıldır teknik eleman ve sanatkar yetiştiren meslek lisesi, Milli Eğitim Bakanlığının "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" ile yenileniyor.

Nazilli Polis Meslek Yüksekokulu'nun arazisi meclis gündeminde!

Nazilli Polis Meslek Yüksekokulu'nun yıkılan binasının arazisinin kullanım şekli meclis gündemine taşındı. CHP'li Tanal, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Nazilli Polis Meslek Yüksekokulu'nun yıkılan binasının arazisi TBMM'de!

Nazilli Polis Meslek Yüksekokulu'nun yıkılan binasının arazisinin kullanım şekli meclis gündemine taşındı. İYİ Parti'li Sezgin, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Her şehre özel meslek liseleri yapılacak!

Milli Eğitim Bakanlığı sektörlerin ihtiyacı olan personelleri yetiştirmek amacıyla her şehrin üretim alanına özel meslek lisesi yaptıracak.

Akyurt Polis Meslek Yüksekokulu inşaatında son durum!

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, ilçesinde yapımı devam eden Akyurt Polis Meslek Yüksekokulu ve yenileme çalışması yapılan Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı binasında inceleme yaptı. Aktaş, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Adalet Bakanlığı cezaevlerinde kreş, anaokulu, lise ve meslek liseleri açacak!

Adalet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile kapsamlı bir eğitim ve öğretim iş birliği protokolü imzalayarak cezaevlerinde kreş, anaokulu, lise ve meslek liseleri açacak.

Boş stadyumlara meslek liseleri açılacak!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, boş stadyumlara meslek liseleri açmaya hazırlanıyor. OSB’leri gezen Selçuk, “Hangi sektörde nasıl bir insan kaynağına ihtiyaç var, rapor hazırladık” diyor..

Etiler Polis Okulu arazisinin planları iptal!

İstanbul Beşiktaş’ta yer alan eski Etiler Polis Meslek Yüksekokulu arazisine otel, AVM ve rezidans yapımının önünü açan imar planları iptal edildi... 

TOKİ'den Kocaeli'ye 24 derslikli kız meslek lisesi!

Eğitim yatırımlarına hız kesmeden devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Kocaeli Dilovası'nda da 24 Derslikli Kız Meslek Lisesi ve Anaokulu inşa edecek.

Etiler Polis Meslek Yüksekokulu arazisine rezidans ve otel inşa edilecek!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ, Etiler Polis Okulu arazisine 3 gökdelen yaptırıyor.

Nazilli Polis Meslek Yüksekokulu'nun arazisinin akıbeti TBMM'de!

Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan Nazilli Polis Meslek Yüksekokuluna ait arazinin akıbeti TBMM gündemine taşındı. İYİ Partili Sezgin, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...

Etiler Polis Meslek Yüksekokulu projesinden İBB’ye 1.3 milyar TL!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin tartışmalı bir satışa sahne olan Etiler Polis Meslek Yüksekokulu projesinden 1.3 milyar TL kazanması bekleniyor. 

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Haberi

Polis Meslek Eğitim Merkezleri

Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) kabul edilecek öğrenci sayısı arttırıldı.


Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan duyuruya göre, bu yıl başlatılacak 14. dönem polis meslek eğitimlerine, 2013 ve 2014 yılları Kamu Personel Seçme Sınavının birinden, KPSS-P3 puan türünden 60 ve üzerinde puan alan ve en az dört yıllık yükseköğretim kurumlarından veya bunlara denkliği kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilecek.


Eğitimlere 6 bin 260 erkek, 240 kadın olmak üzere 6 bin 500 aday asıl olarak alınacak, bunun yüzde otuzu kadar aday yedek olarak belirlenecek.


Adaylar, ikamet ettikleri ildeki Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğüne 7 Kasım 2014'e kadar şahsen başvuracak.  >> İŞTE BAŞVURU KOŞULLARI (Tıkla)...