reyhanlı barajı inşaat çalışmaları

reyhanlı barajı inşaat çalışmaları

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Hatay'da inşa edilen ve bölgenin en büyük projelerinden biri olan Reyhanlı Barajı'nda çalışmaların hızla devam ettiği bildirildi.

Reyhanlı Barajı Türk ekonomisine büyük katkı sağlayacak!

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, 2015 yılı Mayıs ayında açılışı yapılacak Reyhanlı Barajı’ nın Hatay başta olmak üzere Türkiye ekonomisine çok büyük katkılar sağlayacağını söyledi....

Sadullah Ergin Reyhanlı Barajı inşaat alanında incelemelerde bulundu!

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Reyhanlı Barajı inşaat alanında incelemelerde bulunarak devam eden çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Reyhanlı barajının gövdesi yaklaşık 128 milyon liraya mal oluyor...

TOKİ Hatay Amik-Afrin Projesi İnşaatı ihalesi 3 Temmuz'da!

Hatay Amik-Afrin (Reyhanlı Barajı ve Sulaması) Projesi İnşaatı (E-İHALE) ihalesi 3 Temmuz tarihinde saat 11:00'de gerçekleştirilecek.

Melen Barajı'nın güçlendirme ihalesi 28 Şubat'ta yapılacak!

İstanbul'un su ihtiyacında hayati rol taşıyan Melen Barajı, gövdesinde oluşan çatlak sebebiyle henüz tamamlanamadı. İnşaat için, açık usulle güçlendirme ihalesi gerçekleştirilecek...

Ballıkaya Barajı'nın inşaat süreci TBMM'de!

Ballıkaya Barajı'nın inşaat süreci ve tamamlanma tarihi meclis gündemine taşındı. CHP'li Özkoç, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Hamzabey Barajı'nda inşaat tamamlandı!

Elazığ’ın Palu ilçesinde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce inşa edilen Hamzabey Barajı’nda su tutulmasına başlandı.

Reyhanlı Barajı'nın inşaatında kontrollü patlatma!

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde inşaatı devam eden Reyhanlı Barajı'nda zemin düzeltmesi için 5 tonluk kontrollü patlatma yapıldı.

Yusufeli Barajı 2020'de tamam!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Yusufeli Barajı'nın inşaat çalışmalarını havadan inceledi. Bakan Turhan, projenin 2020 yılında tamamlanacağını söyledi.

Reyhanlı Barajı'na ilişkin 6 soru mecliste!

Reyhanlı Barajı'nın yapımının bitirilememesine ilişkin soru önergesi hazırlandı. CHP Hatay Milletvekili Birol Ertem konuyu meclis gündemine taşıdı..

Alanya Yeniköy Barajı'nda inşaat sürüyor!

Antalya’nın Alanya ilçesi’nde inşa edilen Yeniköy Barajı’nda yüzde 46 fiziki gerçekleşmeye ulaşıldı.

Mersin Değirmençay Barajı'nda inşaat başlıyor!

Mersin'de kentin 50 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılayacak Değirmençay (Erçel) Barajı'nın yapım ihalesi süreci tamamlandı. Devlet Su İşleri (DSİ) işi alan firma ile sözleşme imzaladı.

Bursa Gölcek Barajı'nda inşaat çalışmaları sürüyor!

Bursa’nın Karacabey ilçesinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen Gölecik Barajı’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Yusufeli Barajı'nda inşaat çalışmaları sürüyor!

Yüzde 62 fiziki gerçekleşme sağlanan Yusufeli Barajı ve HES Projesi’nde inşaat çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Sazlıdere Barajı'na kaçak moloz dökenlerin cezası ağır olacak!

Gaziosmanpaşa Meydanı Temel Atma Töreni'ne katılan İBB Başkanı Kadir Topbaş, Sazlıdere Barajı'nın çevresine dökülen kaçak molozlarla ilgili, "İçme suyu barajına inşaat atıkları dökecek kadar gözü dönmüş insanlar var aramızda. Cezaları ağır olacak" dedi.

Hatay Reyhanlı'da kat karşılığı inşaat ihalesi!

Hatay Reyhanlı Belediye Başkanlığı, Reyhanlı'nın Mustafa Kemal Mahallesi civarında kat karşılığı hisseli işyeri merkezi kompleksi yaptıracak. Yapım işinin ihalesi 8 Mart 2017 tarihinde gerçekleşecek.

reyhanlı barajı inşaat çalışmaları

reyhanlı barajı inşaat çalışmaları reyhanlı barajı inşaat çalışmaları

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Hatay'da inşa edilen ve bölgenin en büyük projelerinden biri olan Reyhanlı Barajı'nda çalışmaların hızla devam ettiği bildirildi.


Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, yöre halkının uzun yıllardır beklediği barajın hizmete alınmasıyla Amik Ovası'nda 600 bin dekar zirai arazinin modern sulama sistemine kavuşacağı belirtildi.


Homojen dolgu-zonlu toprak dolgu tipinde ve temelden 30,8 metre yüksekliğinde inşa edilen ayrıca 9 bin 271 metre kret uzunluğu ile Türkiye'nin en uzun kretine sahip Reyhanlı Barajı'nın Reyhanlı İlçesi sınırları içerisinde Amik Ovası'nda yer aldığı ifade edilen açıklamada taşkın ve sulama maksatlı olarak projelendirilen ve Suriye sınırında bulunan barajın su kaynağını Afrin, Karasu Çayı ve Asi Nehri oluşturduğu kaydedildi.


Öte yandan...