28 / 05 / 2022

riskli alan 2020

riskli alan 2020

Türkiye genelinde ilan edilen riskli alan sayısının 263 olduğunu duyuran Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 5 yılda 1.5 milyon konutu dönüştürecek.

Ümraniye Elmalıkent Mahallesi'ndeki riskli alan kararına Danıştay'dan dur!

2020 Kasım'da Ümraniye ilçesi Elmalıkent Mahallesi’ndeki 62 dönüm büyüklüğündeki alan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile riskli alan ilan edildi. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Danıştay tarafından kararın hukuka aykırı bulunduğunu aktardı.

Güngören'de riskli alan ilan edilen bir bölge meclis gündeminde!

21 Nisan 2020 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre İstanbul ili Güngören ilçesinde riskli alan ilan edilen bir bölge meclis gündemine taşındı. CHP'li Emre, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Ankara Akyurt için riskli alan kararı!

Ankara ili, Akyurt ilçesi sınırları içerisinde bulunan bazı alanlar "riskli alan" ilan edildi.

Erzurum Yakutiye'de riskli alan kararı!

Erzurum ili, Yakutiye ilçesi sınırları içerisinde bulunan bazı alanlar "riskli alan" ilan edildi.

Elazığ'da riskli alan kararı!

Elazığ'ın Merkez  ilçesine bağlı Abdullah Paşa Mahallesi sınırları içerisinde bulunan bazı alanlar "riskli alan" ilan edildi.

Torbalı'da riskli alan olarak ilan edilmesi istenen yerler TBMM gündeminde!

İzmir'in Torbalı ilçesinde riskli alan olarak ilan edilmesi talep edilen yerler ve dönüştürülen alanlar meclis gündemine taşındı. CHP'li Polat, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Urla'da riskli alan ilan edilen ve dönüştürülen alanlar meclis gündeminde!

İzmir'in Urla ilçesinde riskli alan olarak ilan edilmesi talep edilen yerler ve dönüştürülen alanlar meclis gündemine taşındı. CHP'li Polat, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Seferihisar'da riskli alan ilan edilen ve dönüştürülen alanlar TBMM'de!

İzmir'in Seferihisar ilçesinde riskli alan olarak ilan edilmesi talep edilen yerler ve dönüştürülen alanlar meclis gündemine taşındı. CHP'li Polat, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Çanakkale'de Sosyal Konutlar bölgesi riskli alan ilan edildi!

Çanakkale Belediye Meclis Toplantısı’nda Çanakkale Sosyal Konutlar bölgesinin riskli alan ilan edildiği açıklandı.

Mersin'de riskli alan kararı!

Mersin'in Akdeniz ilçesine bağlı Turgutreis Mahallesi sınırları içerisinde bulunan bazı alanlar "riskli alan" ilan edildi.

Konya'da riskli alan kararı!

Konya'nın Karatay ilçesine bağlı Aziziye Mahallesi sınırları içerisinde bulunan bazı alanlar "riskli alan" ilan edildi.

Rize'de riskli alan kararı!

Rize'nin Merkez ilçesine bağlı Çarşı ve Piriçelebi mahalleleri sınırları içerisinde bulunan bazı alanlar "riskli alan" ilan edildi.

Konya Ilgın'da riskli alan kararı!

Konya'nın Ilgın ilçesine bağlı Şıncarullah Mahallesi sınırları içerisinde bulunan bazı alanlar "riskli alan" ilan edildi.

riskli alan 2020 Haberi

riskli alan 2020

İzmir'deki depremin yaralarının sarılmasında büyük rol üstlenen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2021- 2023 bütçesinde kentsel dönüşüm kapsamında 600 bin hak sahibi için 4.5 milyar TL'lik bütçe ayırdı. 

Sabah'tan Hazal Ateş'in haberine göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, afet riski altındaki alanların dönüştürülmesiyle ilgili yasanın yürürlüğe alındığı 2012'den bu yana toplam 386 bin 640 hak sahibine dönüşüm projeleri özel hesabından kira yardımı yapıldığına dikkat çekti. Kurum, kentsel dönüşüm kapsamında 2019-2020 döneminde 5.8 milyar TL kaynak ayrıldığını belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2021 bütçe teklifinde, ülke genelinde afet riski altındaki alanlar ve riskli yapıların belirlenerek kentsel dönüşümün sağlanmasına yönelik çalışmalara yer verildi. Buna göre geçen yıl 107 bin (682 milyon lira) bu yıl da 120 bin 900 milyon TL) olmak üzere 227...