Rusya yol inşaatı

Rusya yol inşaatı

Rusya Federal Yol Ajansı Rosavtodor ve Türk-İtalyan ortaklığı ICA Construction, Rusya'da yol inşaatı yatırımları alanında işbirliği yapmak üzere anlaşmaya vardı.

Rusya'daki AVM'lerde kira kaosu!

Rusya’da ticari emlak kiralayanlara tek taraflı sözleşme fesih hakkı verilmesini planlayan yasa tasarısıyla ilgili tartışmalar devam ediyor. Peki Duma’da bu hafta görüşülecek tasarı kabul edilirse ne gibi sonuçlara yol açabilir?

Sivas'taki AVM'li camii inşaatı hakkında suç duyurusu yapıldı! 

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Sivas Tarihi Kent Merkezi’nin dokusunda tahribata yol açacağı ve kent hafızasını onarılamaz şekilde değiştireceğini ileri sürerek Sivas Merkez Cami Alışveriş Merkezi inşaatı için suç duyurusu yaptı...

Rusya’da koronavirüs hastaları için yapılan hastanenin inşaatı, havadan görüntülendi!

Rusya’nın başkenti Moskova’da koronavirüsü taşıyan hastalar için inşasına başlanan enfeksiyon hastalıkları hastanesinin inşaatı devam ediyor…

Başakşehir Şehir Hastanesi'ne giden yol inşaatı neden durduruldu?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yapımı tamamlanmak üzere olan Başakşehir Şehir Hastanesi’ne giden yolların inşaatın durudulması ile ilgili açıklama yaptı...

Ordu Belde Evler inşaatı yeniden başladı!

Ordu’da büyük tepkilere yol açan ve Ordu Büyükşehir Belediyesince  iki kez durdurulan 3 blokta 17 katlı 280 daireli Belde Evler inşaatı yeniden başladı...

Rusya ile Çin'i birleştiren ilk otoyol köprüsünün inşası tamamlandı!

Rusya ile Çin'i Amur Nehri üzerinden birleştiren ilk otoyol köprüsünün inşaatı tamamlandı. 300 milyon dolara mal olan köprü projesinin Nisan 2020'de hizmete girmesi planlanıyor.

İdlib'de rejim ve destekçisi Rusya'nın yol açtığı yıkım büyüyor!

Beşşar Esed rejimi, Rusya'nın da desteğiyle İdlib'de stratejik bir köy ve tepeyi ele geçirdi, bir hastane de hizmet dışı kaldı.

Medipol Hastanesi’nin inşaatı yola mı taştı?

Medipol Hastanesi’nin Bağcılar'da yol üzerine inşa ettiği ek binanın ardından, şimdi de yemekhane inşaatı yola taşarak yapılıyor. 

Trabzon Boztepe'deki tünel ve yol inşaatına tepki! 

Trabzon'da Kanuni Bulvarı projesi kapsamında doğal sit alanı olan Boztepe'de yol ve tünel inşaatı tepkilere yol açtı. Doğa ve Tarifi Değerleri Koruma Derneği Başkanı Doç.Dr Coşkun Eruz çalışmaların kent siluetine zarar verdiğini belirtti. 

Rusya'da protestolara neden olan kilise inşaatı durduruldu!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkenin 4. büyük şehri Yekaterinburg'da kent merkezinde yer alan bir parkta yapılması planlanan ve günlerdir protesto gösterilerine neden olan kilise inşaatı için halk oylaması yapılmasını istedi.

Ümraniye’de metro inşaatı göçüğü soruşturmasında 16 kişiye dava!

Ümraniye’de 2 kişinin hayatını kaybetmesine yol açan metro inşaatı göçüğü ile ilgili başlatılan soruşturmada 16 kişi hakkında, "Taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olmak" suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Mersin OSB'de 3'üncü etap çalışmaları başladı!

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nin 3. etabının yapımı için çalışmalar yapılıyor. Proje kapsamında 3'ün Organize Sanayi Bölgesi Ham Yol İnşaatı'nın temeli atıldı.

Emlak Konut Hoşdere genel altyapı işlerinin geçici kabulü yapıldı!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı projelerinden İstanbul Hoşdere Genel Altyapı, Zemin İyileştirme ve Yol İnşaatı İşleri'nin geçici kabulü yapıldı.

Rusya yol inşaatı

Rusya yol inşaatı Rusya yol inşaatı

Türk inşaat sektörü için yeni iş kapısı açacak önemli haberler geldi. Rusya Federal Yol Ajansı Rosavtodor ve Türk-İtalyan ortaklığı ICA Construction, Rusya'da yol inşaatı yatırımları alanında işbirliği yapmak üzere anlaşmaya vardı. İlgili mutabakat St. Petersburg Ekonomi Forumu sırasında imzalanacak.


ICA Construction daha önce de St. Petersburg çevre yolu inşaatına katılmıştı. Şirket ayrıca Moskova-St. Petersburg M-11 otoyolunun yedi ve sekizinci etaplarının inşaatına katılıyor.

ICA Construction'ın bir sonraki hedefi Novosibirsk'te Ob Irmağı üzerine inşa edilecek köprü projesinde yer almak.

Rusya'da yol inşaatları, Federal Yol Fonu, inşaatın gerçekleştiği federal bölgenin yerel bütçesi ve payı yüzde 15'ten az olmamak kaydıyla özel sektör katılımıyla finanse ediliyor.

Ob üzerindeki köprü de bu şemaya göre inşa edilecek. Projede özel sektör payı 10 milyar ruble...