sakarya Akçay Barajı

sakarya Akçay Barajı

Sapanca Gölü’ne alternatif içmesuyu kaynağı olarak inşa edilen Akçay Barajı’nın inşaatı tamamlanıyor.

Akçay Barajı'nın gövdesi 15 metreye ulaştı!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Sapanca Gölü’ne alternatif içmesuyu kaynağı oluşturmak amacıyla Pamukova Eskiyayla bölgesinde hayata geçirilen Akçay Barajı’nda çalışmalar zor hava şartlarına rağmen aralıksız sürüyor.

Sakarya Akçay Barajı ile 3 yeni HES inşa edilecek!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Akçay Barajı projesiyle kente 3 yeni HES'in de kazandırılacağını, böylece yıllık enerji üretim kapasitelerinin iki katına çıkacağını bildirdi.

Sakarya Akçay Barajı’nda son durum!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş yaptığı açıklamada, Akçay Barajı’nda çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini söyledi...

Zeki Toçoğlu Akçay Barajı inşaatını inceledi!

Akçay Barajı yapım çalışmalarını inceleyen Başkan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu; “Şehrimizin 50 yıllık içmesuyu ihtiyacı Akçay Barajı’ndan karşılanacak, şehrimize verilen sudan önemli ölçüde tasarruf etmiş olacağız" dedi

Akçay Barajı'nda inşaat çalışmaları sürüyor!

Sapanca Gölü’ne alternatif kazandırmak için inşasına başlanan Akçay Baraj çalışmaları sürüyor. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SAÜ Rektörü Elmas ile şantiye alanında yürütülen çalışmaları inceledi.

Akçay Barajı'nın yer teslimi yapıldı!

Sapanca Gölü ' nde aşın kullanımdan kaynaklanan su kaybını azaltmak amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında Sakarya ' da yapılacak Akçay Barajı ' nın yer teslimi yapıldı...

Akçay Barajı için imzalar atıldı!

SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Akçay Barajı' nın Sapanca Gölü'ne alternatif olarak Sakarya'ya içme suyu sağlayacağını belirterek, projenin tamamen SASKİ çalışanları tarafından hayata geçirildiğini söyledi...

Havuz Mimarlık Tasarım Ve Tekstil Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Havuz Mimarlık Tasarım Ve Tekstil Ticaret Limited Şirketi  Kadıköy’de  50 bin TL sermaye bedeli  ile  Bilge Kalfa Doğan ve Senem Akçay tarafından kuruldu.

Türktaş Mimarlık Mühendislik Ve İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Türktaş Mimarlık Mühendislik Ve İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi Başakşehir'de 20 bin TL sermaye bedeli ile Emre Cebiroğlu, Hasan Salih ve Taha Yasin Akçay ortaklığında kuruldu.

Stn Yapı İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Stn Yapı İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Sultanbeyli'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Ahmet Akçay tarafından kuruldu. 

Edremit Belediyesi Akçay hizmet binası kamulaştırıldı!

BALIKESİR'in Edremit ilçesinin Akçay mahallesindeki kiralık hizmet binası, kamulaştırılarak belediye mülküne dönüştürüldü.

Of And Off İnşaat Gayrimenkul Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Of And Off İnşaat Gayrimenkul Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Üsküdar'da 1 milyon TL sermaye bedeli ile Ayşe Akçay tarafından kuruldu.

Armoni Life Hotel Turizm Gıda İnşaat Ticaret Limited Şirketi Küçükçekmece Şubesi açıldı!

Armoni Life Hotel Turizm Gıda İnşaat Ticaret Limited Şirketi Küçükçekmece Şubesi bugün Küçükçekmece'de 1 milyon TL sermaye bedeli ile Osman Aydın ve Cem Akçay ortaklığında açıldı.

Ardıç Mimarlık Tasarım İnşaat Limited Şirketi kuruldu!

Ardıç Mimarlık Tasarım İnşaat Limited Şirketi bugün Ataşehir'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Çiğdem Akçay tarafından kuruldu.

Obe Yapı Mühendislik Otomotiv Turizm Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Obe Yapı Mühendislik Otomotiv Turizm Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Bağcılar’da 1 milyon TL sermaye bedeli ile Batuhan Akçay tarafından kuruldu.

Etd Turizm İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Etd Turizm İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Bağcılar’da 500 bin TL sermaye bedeli ile Turgut Akçay tarafından kuruldu.

Yağmur Gayrimenkul ve Yatırım Danışmanlığı Limited Şirketi kuruldu!

Yağmur Gayrimenkul ve Yatırım Danışmanlığı Limited Şirketi bugün Zeyntinburnu'nda 100 bin TL sermaye bedeli ile Ahmet Akşayıcı tarafından kuruldu.

Sapanca'da 6.1 milyon TL'ye icradan satılık fındık bahçesi!

Sapanca İcra Dairesi, Sapanca'nın Akçay Mahallesi'nde bulunan fındık bahçesini satışa çıkardı. Söz konusu arsanın satış bedeli 6 milyon 197 bin 829 TL olarak belirlendi.

Sakarya Akçay Barajı'nın inşaatı tamamlanıyor!

Kentin geleceğine yönelik en önemli yatırım olan Akçay Barajı projesinde geri sayımın başladığını dile getiren Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, her yönüyle ilklerin projesi olacak Akçay Barajı’nın hem Sakarya’ya hem de Türkiye’ye büyük katkılar sağlayacağını ifade etti.

GVNC İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

GVNC İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi bugün Üsküdar'da 100 bin TL sermaye bedeli ile Ali Nejat Erten, Muharrem İlhan, Murat Ursavaş, N. Ali Arif Chalabi ve Ömer Akçay ortaklığında kuruldu...

sakarya Akçay Barajı Haberi

sakarya Akçay Barajı


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Sapanca Gölü’ne alternatif içmesuyu kaynağı olarak hayata geçirilen Akçay Barajı çalışmalarında son aşamaya geliniyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Denizli’de baraj yapmak büyükşehir belediyelerinin görevi olduğunu belirttiğini ve modern belediyeciliğin en güzel örneklerinden birinin Sakarya’da gerçekleştirildiğini söyleyen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, inşa edilen Akçay Barajı’nın bir yerel idare tarafından ilk olma özelliği taşıdığını söyledi.

Modern belediyeciliğin en güzel örneği


Başkan Zeki Toçoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız Denizli’de katıldığı toplu açılış töreninde barajların büyükşehir belediyelerinin görevi olduğunu belirtti. Modern belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri olan Akçay Barajı’nı şehrimize kazandırıyoruz. İnşa çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Çok şükür hayata geçirdiğimiz proje ile şehrimizin 100 yıllık su geleceğini garanti altına alacağız....