Sapanca ormanları

Sapanca ormanları

Kültür eski Bakanı Ertuğrul Günay, twitter hesabından Sapanca ormanlarındaki yapılaşmayı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na şikayet etti. Eroğlu bu şikayete kayıtsız kaldı.

Sapanca ormanlarındaki inşaat iznini kim verdi?

Sapanca ormanlarındaki inşaat izinlerinin, eski adı Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlatılan imar planlarına uygun olarak verildiği ortaya çıktı.

Sapanca Ormanları'na villa doldu!

Sapanca'ya son birkaç yılda Araplar akın ediyor. İlçeye bağlı göl manzaralı orman ev ve araziler, Türk ortaklı Arap yatırımcılarda satın alınarak, fiyatların 650- 700 bin dolara kadar villaların inşa edildiği Villaköy'lere dönüşüyor.

Emlak İstasyonu'nun Sapanca Kırkpınar ofisi açılıyor!

Yöneticiliğini Hülya Altın'ın yapacağı Emlak İstasyonu, hedeflediği bölgelerdeki büyümesini nitelikli franchise ofisleri ile sürdürmeye devam edecek. Emlak İstasyonu, Sapanca Kırkpınar ofisini de hizmete açıyor.

Siyo İnşaat'ın ilk projesi Sapanca Mesken!

Siyo İnşaatı kurarak sektöre yatırım yapmaya başlayan Sinan Yörük, Yörsan markasını Türkiye’ye kazandıran, Yörük ailesinin yeni kuşak temsilcilerinden..Firmanın ilk projesi Sapanca Mesken..

Sapanca Gölü'nde su seviyesi arttı!

SAPANCA Gölü’nde, yılbaşından itibaren bölgedeki fazla kar ve yağmur yağışı nedeniyle su seviyesi yükseldi. Sahildeki yürüyüş yolları su altında kaldı, birçok işyerini de su bastı.

Sapanca'ya saat kulesi inşa edilecek!

Sapanca’nın ilk saat kulesi Sapanca Belediyesi tarafından ilçenin çarşı merkezine giriş noktalarından biri olan Köprübaşı kavşağına dikiliyor. Saat kulesinin çalışmalarını Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr Aydın Yılmazer yerinde inceledi.

Sapanca suyu göle sığmıyor!

6 ay öncesine kadar neredeyse dibi görünen Sapanca Gölü’nde şimdi her şey tersine döndü. Su kodu maksimum seviyeyi de aşan göl sahil bandındaki yollara taştı.

Sapanca'da Dere Islah Projesi için çalışmalar başlandı!

İstanbul Dere Islah Projesi ile ilçede çağdaş bir yürüyüş yolu ve yaşam alanı kazandıracak olan Sapanca Belediyesi, Yılmaz caddesi (Mavi Kent) İstanbul dere etrafında çalışma başlattı.

Sapanca Gölü su seviyesi arttı!

Sapanca Gölü'nün taşması sonucu sahil kenarındaki evlerin bodrum katları ve bahçeleri su altında kaldı. Sakarya ve Kocaeli'nin içme suyu ihtiyacını karşılayan göldeki su seviyesi artmaya devam ediyor.

Kuzey Ormanları Savunması, 3. havalimanı için rapor hazırladı!

Gezi direnişinin ardından oluşan Kuzey Ormanları Savunması, yapılması planlanan 3. havalimanı ile ilgili bir rapor hazırladı. Rapora göre, havalimanı projesi aslında bir şehir kompleksi.

1990 yılında İstanbul'un ormanları yok olmuş!

1990 yılında İstanbul'daki 230 bin hektar orman yok edilmiş. Devlet Terkos, Sultanbeyli, Kilyos ve Elmalı bölgelerinde bulunan ormanları korumakta başarılı olamamış. 480 bin hektar orman alanının 230 bin hektarı ziyan olmuş.

Sapanca Gölü’nün su seviyesi 3 metre yükseldi!

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Sapanca Gölü’nün suya doyduğunu ve su seviyesinin 3 metre yükseldiğini belirterek, tarım arazilerine zarar vermemesi için gölden su tahliyesi yapıldığını söyledi.

Kuzey Ormanları'na otel ve AVM mi yapılacak?

Meclis’ten torba yasa içinde geçirilen bir maddeyle İstanbul’un akciğerleri olan Kuzey Ormanları’na yapılaşmaya izin verildiği ortaya çıktı. Düzenlemeyle, inşaatı süren 3’üncü köprünün bağlantı yollarına AVM ve otel gibi tesisler yapılabilecek.

Sapanca'ya yeni içme suyu yatırımı yapılacak!

SASKİ, Sapanca'ya bağlı 10 mahallenin zaman zaman yaşadığı bulanıklık ve su yetmezliği sorununu çözme kavuşturmak için 20 Mart Cuma günü ihaleye çıkıyor. İhale saat 10:00'da başlayacak.

Sapanca ormanları

Sapanca ormanları Sapanca ormanları

Uzunca bir süre AKP’den Kültür ve Turizm Bakanlığı görevinde bulunan Ertuğrul Günay, Sapanca ormanlarındaki devam eden ve her geçen gün felaket düzeyine yaklaşan yapılaşmayı eski kabine arkadaşı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na şikayet etti. Twetter hesabında Eroğlu’na hitaben” Bugün İstanbul’dan Ankara’ya araç kullanırken yeniden baktım. Sapanca sırtlarında ormanları açıp inşaat yapıyorlar” yazdı.

BAKAN KAYITSIZ KALDI

Günay bu yazısına itiraz eden bir takipçisine ise koca Anadolu’da ağaç kesmeden konut yapacak başka arazi mi yok? Ağaç kesmeyi savunmak hangi inançla bağdaşır?” şeklinde cevap verdi. Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu,  Günay’ın bu tweetlerine kayıtsız kaldı. Sapanca ormanlarında 2009 yılında bakanlık tarafından yapılan imar planı gereğince devam eden hızlı yapılaşma uzun süredir görenleri isyan ettiriyor.
Sakarya Yeni...