sgk borç

sgk borç

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 2018 yılında kamulaştırma ve açık artırma usulü ile 32 gayrimenkulünü sattı. Bu satışlardan 33 milyon 924 bin TL gelir elde edildi.

SGK borcu olanlar dikkat! Bugün son gün!

SGK borcu olan yüzbinlerce kişinin ilk taksitleri ve peşin ödemeleri devam ediyor. SGK borcunun ödenmesinde son gün 30 Nisan yani bugün prim borçlarını ödenmesi gerekiyor.

SGK'ye 1 milyon 770 bin kişi 90 milyar lirayı aşan borç yapılandırması için başvurdu!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumu'na 1 milyon 770 bin kişinin toplam 90 milyar lirayı aşan borç yapılandırması için başvurduğunu bildirdi.

Tüm idari para cezaları ve trafik borçları yapılandırılacak!

TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen kanun teklifine göre Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, KDV, MTV, ÖTV, SGK, KYK, tüm idari para cezaları ve trafik borçları yapılandırılacak. Yapılandırılan borçlar 18 taksitle ödenebilecek.

Esenler Belediyesi’nin borçlarına karşılık daire verme kararına CHP’den tepki!

Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) olan prim ve vergi borçlarına karşılık olarak Ömür İstanbul projesinde kendisine ait çok sayıda konutu vermeyi planlayan Esenler Belediyesi'ne CHP'den tepki geldi.

Esnafın kamu borçlarında yapılandırma beklentisi!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Vergi ve SGK primi borçlarında yapılandırma beklentisi oluştu. Esnaf hiçbir zaman devlete borçlu kalmak istemez ancak kalıcı reformlardan sonra yapılandırmalara ihtiyaç ortadan kalkar." dedi.

SGK’dan satılık kelepir garajlar!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) “garaj” satmaya hazırlanıyor. SGK prim borçlarının ödenmemesi nedeniyle haczettiği garajları 14 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkaracak.

SGK'dan hacizli gayrimenkullerin iadesinde kolaylık!

Vergi dairelerinin ardından Sosyal Güvenlik Kurumu da (SGK) borçlar dolayısıyla haciz konulan menkul ve gayrimenkullerin iadesi için kolaylık sağlamaya başlayacak. 

Emlak vergisi yeniden yapılandırılacak mı?

30 Nisan'da TBMM'ye yeni bir yasa tasarısı sunuldu. Tasarıda, emeklilere bayram ikramiyesi, imar barışı gibi dikkat çeken düzenlemeler yanında vergi ve SGK borçlarının yapılandırılması, matrah artırımı, işletme kayıtlarının düzeltilmesi gibi konular da var.

SGK, Siirt Belediyesi'nin gayrimenkullerine haciz koydurdu!

43 milyon liralık prim borcunu ödemediği gerekçesiyle SGK İl Müdürlüğü Siirt Belediyesi'nin gayrimenkullerine haciz koydurdu. SGK İl Müdürü İlbaş,"Görevim, devletin prim alacağını tahsil etmektir. Belediye borçlarının ilgili yasada belirtilen miktarı ödendiği takdirde haciz kaldırılacak" dedi.

SGK Kocaeli'deki 102 konuttan 27'sini sattı!

Büyükşehir'in prim borçları karşılığında SGK'ye verilen 102 daire için 10 ay devam eden satış ihalesinde sadece 27 daire satıldı. Kalan 75 daire için yeniden satış kararı verilmesi bekleniyor SGK tarafından satışa çıkartılan dairelerden 27 adedi satıldı.

SGK’dan satılık 102 hazır konut!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin prim borçlarına karşılık alınan 102 konutu satışa çıkarttı.

SGK Kocaeli'de 102 konutu satışa çıkardı!

SGK, borçlarına karşılık Büyükşehir'den aldığı 102 konutun satış takvimini belirledi. Satış ihaleleri, 31 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

Belediyeler borçlarını ödemek için SGK'ya para yerine arazi veriyor!

Para yok, arazi verelim SGK'ya yüklü miktarlarda borcu olan belediyelerin, borçlarına karşılık olarak kullanılamayacak gayrimenkul ve arazileri teklif ettiği ortaya çıktı. Bir anlamda hem gayrimenkulden, hem de borçtan kultulma amaçlanıyor...

sgk borç Haberi

sgk borç

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) kendisine ait olan bazı gayrimenkulleri sattı. SSK'ya ait olan bu gayrimenkullerin altısı kamulaştırma, 26’sı ise açık artırma usulü ile satıldı. 32 gayrimenkulün satışı ile toplam 33 milyon 924 bin TL gelir elde edildi. 

Cumhuriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; sağlık hizmetlerinden usulsüz yararlanan kişiler nedeni ile kurum 32 milyon 121 bin 953 TL zarar etti. Kurum içi soruşturma sonucu ceza alan 306 kişiden kaynaklı zararın ise 15 milyon 57 bin 599 TL olduğu açıklandı. 

SGK’nin, “2018 Yılı Faaliyet Raporu”na göre, Türkiye'de prim ve prime ilişkin borçlarını ödeyemeyen milyonlarca vatandaş var. Pek çok kişi ise bu borçlarını yapılandırmak için SSK'ya başvuru yaptı. Başvurular sonucunda  8 milyon 56 bin 447 kişinin borçu yapılandırıldı. Bu kişilerin toplam prim borcunun 157...