sigarasız site

sigarasız site

Sigara içenler, siz bu haberi okumayın. Moraliniz bozulur. Sigara içmeyenler, sigaradan nefret edenler, siz de bu haberi kaçırmayın! Bu haber size göre.

Site yönetimleri kanunu!

Site yönetimlerinin nasıl olması gerektiğine ilişkin esaslar Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamında açıklanıyor. Peki site yönetimi nasıl oluşur? İşte site yönetimleri kanunu Toplu Yapılara İlişkin Hükümleri..

Site ortak giderlerine katılım nasıl sağlanır?

Toplu yapı kapsamında olup, bütünüyle bu kapsamdaki bağımsız bölümlerin ortak kullanma ve faydalanmasına tahsis edilmiş yerler ortak yerler olarak nitelendiriliyor. Peki, site ortak giderlerine katılım nasıl sağlanır?

Site yönetimi nasıl denetlenir?

Sitede yönetim plânında başka türlü düzenlenmedikçe, toplu yapı kapsamındaki bütün ortak yapı, yer ve tesisler için yönetici ve denetçi atar. Peki, site yönetimi nasıl denetlenir? İşte site yönetimi denetimi esasları..

Site aidatı ödenmezse ne olur?

Sitedeki ortak giderler için toplanan aidatın tüm malikler tarafından ödenmesi gerekiyor. Malikler, ortak gider payını ve toplanacak avansı ödemekten kaçınamıyor. Peki, site aidatı ödenmezse ne olur?

Site aidat yönetmeliği!

Konut siteleri, bir veya birden çok imar parseli üzerinde, belli bir onaylı yerleşim plânına göre yapılmış yönetimi bakımından birbirleriyle bağlantılı birden çok yapıya deniyor. Peki, site aidatı nasıl ödenir? İşte site aidat yönetmeliği...

Site aidatı gecikme faizi nasıl hesaplanır?

Anagayrimenkulün günlük bakım, güvenlik ve temizlik gibi giderleri için malik ve kiracılardan aidat toplanıyor. Aidatı ödemeyenlere gecikme faizi uygulanıyor. Peki, site aidatı gecikme faizi nasıl hesaplanır?

Site aidatı ödemeyen kiracıya ne yapılır?

Apartman ve sitelerde, ortak kullanım alanlarının giderlerinin karşılanması için malik ve kiracılardan aidat olarak temin ediliyor. Peki, site aidatı ödemeyen kiracıya ne yapılır? İşte yanıtı..

Site aidatı nasıl belirlenir?

Kat mülkiyeti kanunu gereğince, apartman ve konut sitelerinde ortak kullanım alanları ve bunların ortak kullanım alanları belirlenen aidat ile karşılanıyor. Peki, site aidatı nasıl belirlenir?

Site yönetiminde oy hakkı!

Site yönetim kurulu toplantılarında alınacak kararlar kat maliklerin oyları ile belirleniyor. Peki, kat malikleri nasıl oy kullanır? Site yönetiminde kat maliklerinin oy hakkı nasıl belirlenir?

Site yönetiminden nasıl istifa edilir?

Site yönetimine seçilen yönetici, kat maliklerine karşı aynen bir vekil gibi sorumlu oluyor. Yöneticinin hakları arasında "istifa" da yer alıyor. Peki, site yönetiminden nasıl istifa edilir?

Site ortak alan kullanım hakkı!

Ana gayrimenkul kapsamında ortak kullanıma ayrılan alanlar, "ortak alanlar" olarak tanımlanıyor. Ortak kullanım alanları ile ilgili tasarruf işlemi tüm kat maliklerini ilgilendiriyor. İşte, site ortak alan kullanım hakkı!

Neden site hayatı tercih ediliyor?

Site hayatı büyükşehirlerde konforlu yaşam sunuyor. Ege'de son yıllarda İzmir başta olmak üzere, Manisa, Denizli ve Balıkesir'de, yükselmeye başlayan konut projelerinin sundukları imkanlar, konforlu yaşamın kapılarını açıyor...

Site hayatı büyükşehirlerde konforlu yaşam sunuyor!

Site hayatı büyükşehirlerde konforlu yaşam sunuyor.Ege'de son yıllarda İzmir başta olmak üzere, Manisa, Denizli ve Balıkesir'de, yükselmeye başlayan konut projelerinin sundukları imkanlar, konforlu yaşamın kapılarını açıyor...

sigarasız site

sigarasız site sigarasız site

İrlandalı yatırımcılar tarafından 6 ayda tamamlanan konutların açılış kurdelesini kesen Aydın Valisi Mustafa Malay, ''Kıraç ve bakımsız zeytinliklerden böyle yatırımlarım yapılması Aydın ve Kuşadası için çok önemlidir. Ülkemiz için yararlı her türlü yatırım için kapımız herkese açıktır. Yeşil dokusuyla yükselen bu konutlar aynı zamanda çevreci yaklaşımı ile tüm inşaat sektörüne de örnek olmalıdır'' dedi.

Türkiye'de başka bir örneği olmayan ''sigarasız site'' ile ilgili bilgi veren Anthony McCloskey de ''İrlanda da açık alanlarda dahi sigara içmek yasak. Konut alanların yoğun isteği doğrultusunda bu yasağı Kuşadası'nda inşa ettiğimiz 304 konutlu sitemizde de uygulamaya koyduk. 3004 konuttan

oluşan sitemizin tamamını 3 yıl içinde bitirilecektir'' diye...