sinopta ev kiraları ne kadar

sinopta ev kiraları ne kadar

Türkiye’nin ilk nükleer santralının kurulacağı Sinop’ta, son imzalar atılınca gayrimenkul fiyatları patladı. Bölgede daha öncesinde metrekare fiyatları 2-3 TL olan gayrimenkuller, 10 kat artışla ortalama 25-30 TL’ye satılıyor....

Adalar'da ev kiraları yüzde 60 arttı!

İstanbul’da satılık konutların ortalama satış süresi ise 52 gün oldu. Adalar ise son 1 yılda yüzde 35 artışla İstanbul’un en çok değer kazanan ilçelerinden biri olarak ön plana çıktı. 

Elazığ'da ev kiraları düşecek mi?

6,8 büyüklüğünde deprem yaşayan Elazığ’da birçok ev yıkıldı, birçoğu da hasar gördüğü için yıktırıldı. Evlerin yıkılmasıyla birlikte deprem mağduru vatandaşlar yüksek kiralardan şikayetçi.

İzmir'de ev kiraları tartışması! Fiyatlar artmadı! 

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, 20 oda başkanı ile yaptığı görüşmede fiyat artışının yaşanmadığının kendisine aktarıldığını belirtti.

Deprem sonrası İzmir'de ev kiraları arttı!

İzmir Seferihisar’da yaşanan şiddetli deprem birçok binayı yıktı. Kurtarma ekipleri daha enkaz altındaki vatandaşlarımızı kurtarmaya çalışırken fırsatçılar yeniden türedi. Ev sahipleri kira fiyatlarını artırdı.

Ev sahipleri isyanda! Kiralık ev ilanları arttı!

Tüm dünyayı derinden etkileyen koronavirüs öğrenci şehirlerini de vurdu. Uzaktan eğitime geçilmesiyle beraber ev kiraları yüzde 40 düştü. Bir dönem üniversite öğrencileriyle dolan kafe ve restoranlar kepenk indirdi.

Kovid-19 salgını Kaş'ta ev kiralarını uçurdu!

Antalya'nın Kaş ilçesinde koronavirüs salgını sebebiyle tatil tercihi ev ve apartlara yöneldi. İlçede ev kiraları uçtu, birçok kişi, evlerini aparta çevirince kiralık ev sıkıntısı başladı. 

Ukrayna'da ev kiraları düştü!

Ukrayna'da uzmanlar pandemi ve mevsimsellik sebebiyle kira fiyatlarının düştüğünü söylüyor. Peki Ukrayna'da konut sektörü pandemiden nasıl etkilendi?

Koronavirüs sebebiyle kiralarda indirim talep edilebilir mi?

Koronavirüs sebebiyle işten çıkarılan, maaşlarını alamayan ve ücretsiz izne çıkarılan birçok çalışan bulunuyor. Ev kiraları da bu durumda ödenemiyor. Peki ev kira artışlarına ve kira ödemelerine itiraz edilebilir mi? Koronavirüs sebebiyle kiralarda indirim talep edilebilir mi? İşte detaylar...

Almanya'da ev kiraları 5 yıllığına donduruldu!

Almanya'nın başkenti Berlin'de kiralar, eyalet hükümetinin kararıyla beş yıllığına donduruldu. Kentten orta sınıfın göçünü engellemeyi hedefleyen yasa Pazar günü yürürlüğe girdi...

Elbistan'da kiralık ev ve iş yeri fiyatları tavan yaptı!

İnşaat sektörünün durduğu Elbistan'da, ev ve iş yeri kiraları da tavan yaptı. Vatandaşlar istediği bölgede çok az kiralık ev buluyorken, kiraların çok yüksek olmasından da şikayetçi. İşte detaylar..

Elazığ'da ev sahipleri kiraları artırdı! 

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremden sonra fırsatçı ev sahipleri kira fiyatlarını iki katına çıkardı. Depremden önce 700 liraya ev bulabilen Elazığ sakinleri, şimdi aynı evin 1500 lira olduğunu belirtti...

Öğrenciler Eskişehir'de emlak piyasasını hareketlendirdi!

Yaklaşık 120 bin öğrencinin eğitim gördüğü Eskişehir'de yeni kayıt yaptırmak için kente gelen öğrenciler emlak piyasasını hareketlendirdi. Şehirde ev kiraları geçen yıla oranla yüzde 15 oranında arttı. 

Yazlık lüks villaların haftalık kiraları 90 bin lira!

Turizm sektöründeki hareketlilik yazlık ev fiyatlarını artırdı. Bodrum ve Fethiye’de yoğunlaşan lüks villaların haftalık kiraları 90 bin liraya yükseldi.

sinopta ev kiraları ne kadar Haberi

sinopta ev kiraları ne kadar


Kendine has özelliklere sahip Türkiye gayrimenkul piyasasının çok da evrensel normlara uyduğunu söylemek mümkün değil. Dünyanın bütün büyük metropollerinde en değersiz konut ve arsalar bol gürültülü hava limanlarının yakınındayken, ülkemizde aynı durum bir değer unsuru olarak görülüyor. Hatta yılda birkaç gün yarış düzenlenen Formula 1 pistinin yakındaki konutlar bile fiyatlarını katlıyor. Benzer bir durum, Türkiye’nin ilk nükleer santralının kurulacağı Sinop’ta da yaşanıyor. Uzun süredir konuşulan Sinop nükleer santralı için son imzalar atıldıktan sonra, il genelinde gayrimenkul fiyatları ve konut kiraları uçuşa geçti.


KİRALIK DAİRELERİN FİYATI DA TAVAN YAPTI


Ülkemizin en küçük illerinden olan Sinop’ta, nükleer santral için son imzalar atılınca, bölgedeki arsaların metrekare fiyatı 2-3 liradan, 25-30 lira seviyelerine yükseldi. Arsa ve arazi fiyatları dışında özellikle merkezdeki konut fiyatları da tırmanışa...