Şırnak taşınacak mı

Şırnak taşınacak mı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hakkari ile Şırnak şehir merkezlerinin Yüksekova ile Cizre'ye kaydırılacağını açıklamıştı. Hakkari'de bulunan çok sayıda sivil toplum örgütü bir araya gelerek 8 maddede, 'Hakkari'nin neden taşınmaması gerektiğini' sıraladı.

Fiskobirlik Genel Müdürlük binası taşınacak mı?

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Üyesi ve Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, taşınacağı yönünde iddialar çıkan Fiskobirlik 'in, Giresun merkezli faaliyetini sürdürmeye devam edeceğini belirtti...

Bayrampaşa 15 Temmuz Şehitler Otogarı taşınacak mı?

4 Mayıs 2019 itibariyle otogarın 25 yıllık işletme süresi doldu. Peki şimdi ne olacak? 15 Temmuz Şehitler Otogarı taşınacak mı?

Şırnak'ta OSB ve küçük sanayi sitesi kurulacak mı?

Şırnak'ta organize sanayi bölgesi veya sanayi siteleri kurulup kurulmayacağı hususu meclis gündemine taşındı. CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı....

Alfred Heilbronn Botanik Bahçesi taşınacak mı?

Alfred Heilbronn Botanik Bahçesinin taşınacağı iddiası meclis gündeminde konu oldu. CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...

AŞTİ taşınacak mı, Ankapark ne olacak?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, AŞTİ'nin yükünün azaldığını, bu nedenle Mamak ilçesinde yeni otobüs terminali yapılmasının artık söz konusu olmadığını söyledi. 

AVM'ler şehir dışına taşınacak mı?

AVM'lerin şehir dışına taşınması ile ilgili çalışmalar meclis gündemine taşındı. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

Niğde'deki Koçak köyü taşınacak mı?

Niğde'nin Ulukışla ilçesi Koçak köyünün taşınmasına ilişkin CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, soru önergesi hazırlayarak sorularını Başbakan Yıldırım'a sordu..

Giresun Fiskobirlik Entegre Fındık İşleme Tesisi taşınacak mı?

Giresun'da kent içindeki FISKOBIRLIK'in, mamul üretimi yapan tek sanayi kuruluşu olan Entegre Fındık İşleme Tesisi (EFİT)'nin taşınarak arsasına konut yapılacağı öne sürüldü.

Denizli Çamlık'taki askeri alan taşınacak mı?

Denizli'de bulunan bir askeri birliğin yerinin değişeceği iddiası TBMM gündemine taşındı. Konu hakkında CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, soru önergesi hazırladı..

Samatya Hastanesi taşınacak mı?

Samatya Hastanesi olarak da bilinen İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Beylikdüzü'ne taşınacağı yönündeki haberler Sağlık Bakanlığı tarafından yalanlandı

Antalya Toptancı Hali taşınacak mı?

Antalya Serik Kocayatak’ta yeri hazır olan yeni hal projesini esnaf ve komisyoncularla paylaşan Başkan Menderes Türel, “Toptancı Halin taşınıp taşınmayacağına siz karar vereceksiniz” dedi. Türel, projeyle ilgili kendisine iftira atanlara da çok sert tepki gösterdi.

Çarşamba Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi taşınacak mı?

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba ilçesindeki Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi’nin Samsun’da tanışması yönünde çıkan söylemlere tepki göstererek konuyla ilgili bir açıklama yaptı...

Ankara Yenimahalle'deki 2’nci el oto pazarı taşınacak mı?

Ankara Hürriyet’in dünkü ‘Otoyol galerisi’ manşeti, Yenimahalle’deki 2’nci el oto pazarının taşınmasını yeniden gündeme getirdi. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Abdurrahman Karabudak, “Galerilerin ardından pazarlar da taşınacak” dedi.

Şırnak taşınacak mı

Şırnak taşınacak mı Şırnak taşınacak mı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hakkari ile Şırnak şehir merkezlerinin Yüksekova ile Cizre'ye kaydırılacağını açıklamıştı. Hakkari'de bulunan Esnaf ve Sanatkarlar Odası, İnsan Hakları Derneği, Mazlumder, KAMER gibi çok sayıda sivil toplum örgütü bir araya gelerek 8 maddede, 'Hakkari'nin neden taşınmaması gerektiğini' sıraladı.


Hakkari'deki sivil toplum örgütleri adına Tahir Taş tarafından kaleme alınan bildiride il merkezinin Yüksekova'ya taşınmasına karşı şu ifadeler yer aldı:

1- Hakkari ilimiz, binlerce yıl çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan kadim bir kenttir. Hakkari coğrafyası güneyde Musul, kuzeyde Van Gölü’ne kadar olan bölgeyi kapsamaktaydı. Bu coğrafyanın bir kısmı Türkiye de Van’a ve Şırnak illeri, İran da Garbı, Azerbaycan’da ve Irak’ta Duhok illeri sınırları içinde kalmış.

2- Çok değerli evliya ve bilim adamlarının yetiştiği topraklardır.

3- Hakkari halkı dayanışma karakterine sahiptir. Yaşam tarzında toplumsal...