site aidatları ne kadar 2021

site aidatları ne kadar 2021

Site aidatları kimi zaman ev kira tutarlarına kadar ulaşabiliyor. Bu durum illegal örgütlerin de dikkatini çekti. Site yönetimlerine bir şekilde dahil olan bu mafyavari örgütler hem haksız kazanç sağlıyor hem de site sakinlerini rahatsız ediyor.

Sitelerdeki yüksek aidatlar mafyanın radarında!

Site aidatları kimi zaman ev kira tutarlarına kadar ulaşabiliyor. Bu durum illegal örgütlerin de dikkatini çekti. Site yönetimlerine bir şekilde dahil olan bu mafyavari örgütler hem haksız kazanç sağlıyor hem de site sakinlerini rahatsız ediyor.

Apartman yöneticileri ne iş yapar? Hukuki sorumlulukları var mı?

İster site olsun, isterse bir apartman; yöneticilik artık bir meslek haline geldi. Peki yönetici ne iş yapar? Hukuki yönden sorumlulukları neler? İşte detaylar...

Site yöneticisi ortak alanı istediği gibi kullanabilir mi?

Posta yazarı Tamer Heper 'Yönetici site içinden biri ama dairesinin etrafını çevirmiş. Geniş geniş alanları kaplamış, üzerini de kapatmış, kimseyi sokmuyor. ‘Kaldır’ diyorlar kaldırmıyor. Bunun gibi işgallerle alanını alabildiğine büyütmüş. Bu durum karşısında ne yapılabilir?' sorusunu cevapladı.

Site aidatları e-posta ile bildirilebilir mi?

Posta yazarı Tamer Heper, bir okuyucusunun "Sitedeki yeni yönetim her ay ödemem gereken meblağı kapılara yapıştırarak bildiriyor. Ben senenin belli aylarında bazen şehir dışında ve hatta bazen yurtd ışındayım Bu halde yönetime bana bildirileri e-posta ile yapın desem geçerli mi?' sorusunu yanıtladı.

14 maddede salgında site aidatları!

Konut Siteleri Yönetimleri Danışmanı Nihat Dönmez, "Salgında site aidatları" konusunu Emlakkulisi.com okurları için kaleme aldı. İşte Nihat Dönmez'in yazısı...

Site yöneticisi aidatlarını ödemeyenlere karşı ne yapılabilir?

Takvim Gazetesi köşe yazarı Feride Hilal İmal, bugünkü yazısında okuyucusunun sorduğu ''Aidatlarını ödemeyenlere karşı ne yapılabilir? Sitede yöneticiyim, aidatlarını ödemeyenlerin suyunu kesmemde yasal bir engel var bulunuyor mu?'' sorularını yanıtladı. İşte o haber....

Site aidatları nasıl düşer?

Takvim Gazetesi köşe yazarı Feride Hilal İmal,okuyucusunun sorduğu ''Site aidatları düşürmek ve ödemeyenlerin ödemesini sağlamak için ne yapılabilir?'' sorusunu cevaplandırdı.

14 maddede site aidatları!

Konut Siteleri Yönetimleri Danışmanı Nihat Dönmez 'site aidatları' konusunu Emlakkulisi.com okurları için kaleme aldı. İşte Nihat Dönmez'in yazısı...

Site yönetimleri kart ile online tahsilat dönemine geçiyor!

Site aidatları artık online tahsilatla ödenebilecek. Site Yöneticisinin Dijital Asistanı Apsiyon, aidatını ödeyecek kişilere; kart ile online olarak “hem taksitli hem de otomatik ödeme” seçenekleri sunuyor.

Aidat borçlarındaki faize kim dur diyecek?

Kat mülkiyeti kanunundaki aidat faizi bankalarla yarışıyor. Bankaların kredi kartlarına uyguladıkları aylık faiz oranları yüzde 2 seviyelerinde seyrederken, geciken site aidatları için uygulanan yüksek faiz oranları ev sahipleri ve kiracıların canını yakıyor..

18 maddede site aidatları miktar ve hukuku!

Konut Siteleri Yönetimleri Danışmanı Nihat Dönmez Emlakkulisi.com okurları için "site aidatları miktar ve hukuku" konusunu kaleme aldı.

Site yönetiminde aidat ayarı!

Toplu konut siteleriyle beraber vatandaşlar aidatlarla tanıştı. Aidatlar; memnuniyet ölçüm aracı haline dönüştü. Verdiği paranın karşılığını hizmet olarak alamayan site sakini ise tepkisini aidatları ödemeyerek göstermeye başladı.

Gaziantep'te bin 800 metrekarelik alana yeni site kurulacak!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısı gerçekleşti. Toplantıda, Merkez Taşlıca Mahallesi'ne bin 800 metrekare alana bir site kurulması kararlaştırıldı. 

site aidatları ne kadar 2021 Haberi

site aidatları ne kadar 2021

Kimi siteler 500 kimi siteler aylık 1500-2000 TL aidat istiyor. Aylık gelirleri milyon TL'lerle belirtilen sitelerin bu kazançları illegal örgütlerin de dikkatını çekti. CNN Türk’ten Mücahit Topçu ve Caner Emre Kınacı'nın haberine göre; site yönetimlerine bir şekilde dahil olan bu mafyavari örgütler hem haksız kazanç sağlıyor hem de site sakinlerinde rahatsızlığa neden oluyor. Site yöneticileri kendilerine koruma tutmak zorunda kalıyor. 

Bu mafyavari örgütler, en ufak ağzınızı açtığınızda tepenize biniyorlar. Seçimlerde can güvenliği sağlanamıyor. 

PARA TOPLAYIP FATURALARI ÖDEMİYORLAR

Site sakinlerinin açıklamaları şaşkınlık yaratıyor. İşte o açıklamalar:

"Yönetim faturaları topluyor. Bizden İGDAŞ’tan tutun İSKİ de kaçak durumunda. İGDAŞ geldi sitenin gazını kesti. Mutlaka kanunla yönetilmesi gerekiyor. Biz 10 kişilik apartman kanunu ile yönetildiğimiz için böyle oluyor. Site yönetimine gelen bir daha bırakmıyor, bıraktıramıyorsunuz."