Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi ne zaman açılacak

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi ne zaman açılacak

Sivas'ta hayata geçirilen 1071 yatak kapasiteli Cumhuriyet Üniversitesi Yeni Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nin inşaatı hız kesmeden devam ediyor.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi'nin inşaatında son durum ne?

Sivas'ta hayata geçirilen 1071 yatak kapasiteli Cumhuriyet Üniversitesi Yeni Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nin inşaatı hız kesmeden devam ediyor.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi yeni binasına taşınıyor!

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Eylül ayında yeni binasına taşınmaya hazırlanıyor. 

Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi 2023'te açılacak!

Sivas'ta 500 milyon liraya mal olacak Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi inşaatında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Hastanenin 2023 yılında hizmete açılması bekleniyor. 

Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nin inşaatı tam gaz!

Sivas'ta yaklaşık 500 milyon liraya mal olacak Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nin inşaatı son sürat devam ediyor...

Sivas 4 Eylül Kültür Merkezi açıldı!

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 4 Eylül Kültür Merkezi "Abdurrahim Karakoç'u Anlamak ve Anlatmak" isimli programla vatandaşların hizmetine açıldı.

KYK'dan Sivas'a 10 bin kişilik yurt müjdesi!

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Sivas Tanıtım Günleri’nde öğrencilerle buluşan Sivas Valisi Davut Gül, 10 bin kişilik yurt inşaatının devam ettiğini belirtti.

Sivas'a ikinci üniversite ve hızlı tren müjdesi!

Başbakan Binali Yıldırım, Sivas Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış ve temel atma törenine katıldı. Törende konuşan Yıldırım, Sivas'a ikinci üniversite ve hızlı tren müjdesi verdi.

Votorantim Cimentos’un Sivas fabrikası açıldı!

Cumhuriyet’in devlet eliyle kurulan ilk fabrikası, Votorantim Cimentos ile büyüyor. Votorantim Cimentos’un 140 milyon Avro’luk yatırım yaptığı Sivas fabrikası açıldı.

Sivas eski stad yerleşkesi fikir projeleri sergilendi!

Sivas'ta Cumhuriyet Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri "Eski stad yerleşkesi fikir projesi" kapsamında hazırladıkları projelerini sergiye çıkardı.

Sivas 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda çalışmalar başladı!

Sivas Belediyesi’nin prestij projelerinden biri olan, tamamlandığında Cumhuriyet Meydanı’nın tarihi dokusunu farklı bir boyuta taşıyacak 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda çalışmalar başladı.

Sivas Kongre Binası'nın restorasyonu tamamlandı mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hizmetine sunulan Vahdettin Köşkü'nün restorasyon çalışmaları 2 yıl bile sürmedi. Ancak, Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı Sivas’taki Kongre Binası’nın restorasyonu 3 yıldır bitirilemedi.

Girne Üniversitesi'ne 5 yeni fakülte binası yapılacak!

Girne Üniversitesi mevcut 4 fakülte, 2 yüksekokul ve 12 bölümüne, yeni onay alan 5 fakülte ve 17 bölüm ekledi. 5 yeni fakültenin binasının temeli, KKTC'nin Cumhuriyet Bayramı olan 15 Kasım'da atılacak.

Cumhuriyet Üniversitesi refakatçi oteli açıldı!

Ünal inşaat tarafından yapılan, Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi tarafından işletilecek olan Türkiye'nin en büyük ve modern refakatçi oteli, hayata geçirildi. Otele Ahmet Ünal'ın eşi Özlem Ünal'ın adı verildi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi ne zaman açılacak Haberi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi ne zaman açılacak

Sivas'ta, geçen sene inşaatına başlanan ve 15 bloktan meydana gelen 1071 yatak kapasiteli Cumhuriyet Üniversitesi Yeni Uygulama ve Araştırma Hastanesi inşaatındaki çalışmalar hız kesmeden sürüyor.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Cumhuriyet Üniversitesi konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Sivas Valisi Salih Ayhan ve Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız'ın inşaatı süren hastane binasının inşaatını gezdiğini bildirdi.

Yapılan açıklamada görüşleri yer alan Salih Ayhan, sağlığa yapılan yatırımların tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını döneminde önemini bir defa daha gösterdiğini dile getirerek, "Rektörlüğümüzün çalışmasıyla Sivas'ımız çok değerli bir eser kazanacak. Sivas'ta bu konuya destek veren herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Milletvekili Ekinci de inşaatına geçen sene başlanan hastane inşaatının son sürat devam ettiğini söyledi.

Ekinci sözlerini şu şekilde tamamladı: "Burada projeden yapım...