29 / 06 / 2022

sofi mehmet efendi namazgah parkı yenileme

sofi mehmet efendi namazgah parkı yenileme

Osmanlı ordularının seferlere gidiş ve gelişlerde ibadet ettiği tarihi namazgah ile Sofi Mehmet Efendi´nin camiinin de içinde bulunduğu Namazgah Parkı, Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenerek tekrar hizmete açıldı...

Sofi Proje Lojistik Sanayi Ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Sofi Proje Lojistik Sanayi Ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Küçükçekmece'de Mehmet Çakmak, Mehmet Salih Kölge ve Samet İyibaş ortaklığında kuruldu. 

Nestle, Kurukahveci Mehmet Efendi'ye talip!

Nestle'nin Geçmişte birkaç kez Mehmet Efendi'ye taliplerin olduğunu duymuştuk. Ancak ailenin firmayı satmama yönündeki kararlılığını da biliyoruz. Gelen tüm teklifleri geri çeviren firmanın sahiplerinin kapısını bu sefer Nestle'nin çaldığını duyduk.

YNS Emlak İnşaat Mimarlık ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

YNS Emlak İnşaat Mimarlık ve Ticaret Limited Şirketi, Halil İbrahim Çimen tarafından 20 bin TL sermaye ile 24 Mart'ta Beyoğlu, Kadımehmet Efendi Mahallesi, Mutfak Kapısı Caddesi'nde kuruldu.

Halic Danışmanlık Gayrimenkul İnşaat Sanayi İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Halic Danışmanlık Gayrimenkul İnşaat Sanayi İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi, Mataz Abou Baker tarafından 20 bin TL sermaye ile 28 Ocak'ta Zeytinburnu, Mehmet Efendi, M.Mevlana C.Panorama'da kuruldu.

Berin Menderes'in evi restorasyon bekliyor!

İzmir'de, Evliyazade Hacı Mehmet Efendi’nin torunu, Türkiye'nin eski başbakanlarından Adnan Menderesin eşi, Berin Menderes'e ait olan ev dökülmeye başladı. Evin ahşap panjurları ve cumbası koptu.

Cafer Efendi İnşaat Yapı Orman Ürünleri Taşımacılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Cafer Efendi İnşaat Yapı Orman Ürünleri Taşımacılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Mehmet Uzun tarafından 100 bin TL'lik sermaye bedeli ile 26 Mart'ta kuruldu.

Kayseri Hacı Hasan Efendi Kültür Merkezi'nin temeli atıldı!

Hacı Hasan Efendi Kültür Merkezi'nin temeli törenle atıldı. Yahyalı Belediye Başkanı Esat öztürk, ilçelerine böylesine önemli ve anlamlı bir merkezi kazandırdıkları için Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye teşekkür etti.

Beyoğlu su kesintisi 3 Aralık 2014 saati!

İstanbul Avrupa Yakası Beyoğlu ilçesinin Çatma Mescit ve Sururi Mehmet Efendi mahallesinde şebeke hattı arızası nedeni ile 3 Aralık 2014 tarihinde su kesintisi yapılacak. Yapılacak çalışmanın ne zaman bitirileceği haberimizin içinde yer alıyor.

Yahyalı Hacı Hasan Efendi Kültür Merkezi’nde çalışmalar başladı!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Yahyalı’ya yaptırılacak olan ‘Hacı Hasan Efendi Kültür Merkezi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Törene Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki katılım sağladı.

Vivenka Mimarlık ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Vivenka Mimarlık ve Ticaret Limited Şirketi, Uğur Erden tarafından 10 bin TL'lik sermaye bedeli ile 12 Kasım'da Kadıköy, Göztepe Mahallesi, Tütüncü Mehmet Efendi Caddesi'nde kuruldu.

Kadıköy Göztepe'de yeni ticaret ve konut projesini Bautek İnşaat yapacak!

Kadıköy Belediyesi'nde askıya çıkan imar planına göre Bağdat Caddesi'yle kesişen Göztepe Tütüncü Mehmet Efendi Caddesi'ne ticaret ve konut projesi yapılacak. Emlakkulisi.com daha önce duyurduğu projenin sahibini de açıklıyor; Bautek Teknik Yapı İnşaat...

Kadıköy Göztepe'ye avm ve konut projesi geliyor! İmar planı hazır!

Kadıköy Göztepe Mahallesi Tütüncü Mehmet Efendi Caddesi üzerinde iki parsel, üzerinde inşa edilecek avm + konut projesi için birleştiriliyor... Kadıköy Belediyesi, 1/1000 ölçekli imar planını 9 Ekim 2014'te ilanen askıya çıkaracak...

Parmakkapı Kadıasker Mehmet Efendi Camii'nin inşaatı 1,5 yıldır duruyor!

İstanbul Fatih ilçesinde bulunan ve depreme dayanıklı olmadığı iddiasıyla yıkılan Parmakkapı Kadıasker Mehmet Efendi Camii'nin inşaatının eski yapı çalıntılarına rastlandığı iddiasıyla 1.5 yıldır yapılmadığı odaya çıktı.

sofi mehmet efendi namazgah parkı yenileme Haberi

sofi mehmet efendi namazgah parkı yenileme


Osmanlı ordularının seferlere gidiş ve gelişlerde ibadet ettiği tarihi namazgah ile Sofi Mehmet Efendi´nin camiinin de içinde bulunduğu Namazgah Parkı, Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenerek tekrar hizmete açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmanlı´yı kuran şehir Bursa´da tarihi tüm izleri ortaya çıkarmakta kararlı olduklarını söyledi.


Namazgah Mahallesi´nde bulunan parkın açılışına, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe´nin yanı sıra AK Parti Bursa milletvekilleri Canan Candemir Çelik, Önder Matlı, Mustafa Öztürk, Bedrettin Yıldırım, AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, Yenisölöz Belediye Başkanı Güngör Özhan ile çok sayıda davetli katıldı.


Doğum günü hediyesi

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 17 Ocak tarihinin doğum günü olduğunu hatırlatarak, bu hizmetin kendisi için bir hediye olduğunu ifade etti. Konuşmasında Namazgah´ın tarihi özelliklerine değinen Başkan Altepe,...