03 / 12 / 2022

stok

stok

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın açıkladığı son verilere göre kısa vadeli dış borç stoku geçen yıla göre yüzde 10 yükselerek 134 milyar doları aştı. Bankalar dışında diğer sektörlerin kısa vadeli dış borç stoku ise 49,5 milyar dolar oldu.

Yeni kriz kapıda! Şimdiden stok yapmaya başlayın! Firmalar alarm veriyor! İşte detaylar!

Yeni kriz yaklaşmaya başladı. Vatandaşların şimdiden stok yapması isteniyor. İşte merak edilen detaylar!

Merkez Bankası açıkladı! Türkiye’nin dış borcu haziran ayında yüzde 10,9 arttı!

Merkez Bankası, Türkiye'nin kısa vadeli dış borç stoku haziran ayında %10,9 artarak 134,8 milyar dolara yükseldiğini açıkladı. İşte detaylar!

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’ndan sanayicilere uyarı: Hepinizin listesi elimizde

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, sanayicilere sert uyarıda bulundu. Kavcıoğlu, “Hepinizin listesi elimizde var" dedi. İşte detaylar!

Stokçulara kötü haber! Ucunda hapis cezası var

Stokçuluk yapmak artık eskisi kadar kolay olmayacak. Kabul edilen kanunla stokçuluk tarih olacak. İşte haberin detayları!

Kısa vadeli dış borç stoku açıklandı! Nisan ayındaki artış dikkat çekti!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası kısa vadeli dış borç stoku verilerini açıkladı. Dış borç stokunda nisan ayındaki artış dikkat çekti!

Bir yıldan üç yıla kadar ceza geliyor AKP taslağı Meclis’e sundu

AKP’nin Meclis’e getirdiği yeni yasa teklifi ile stokçuluk yaptığı tespit edilen kişiler bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile çarptırılacak. Yasa teklifinin detayları henüz bilinmezken, cezanın sadece “Kişiler” üzerinden olması gözlerin sadece küçük esnaf ve çiftçiye çevrileceği yönünde yorumla

Fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yapan işletmelere ceza yağdı

Ticaret Bakanlığı, Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulunca, fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yaptığı tespit edilen işletmelere 56 milyon 602 bin 168,50 lira idari para cezası kesildiği açıklandı.

5 Litrelik Ayçiçek yağında çılgın indirim! Stok yaptıracak bu fırsat kaçmaz! İşte 19 Kasım 2022 fiyat listesi…

Ayçiçek yağı fiyatları yıl içerisinde en fazla değişkenlik gösteren temel gıda ürünleri arasında yer aldı. Vatandaşlar uygun fiyatlı Ayçiçek yağını bulduğunda birkaç tane alıp stok yapıyor. Peki hangi markette 5 litrelik Ayçiçek yağı ne kadar?  İşte 19 Kasım 2022 fiyat listesi…

Zincir marketlere fahiş fiyat ve stokçuluk cezası! 21 işletmeye 9,4 milyon TL rekor ceza kesildi!  

Ticaret Bakanlığı, temel gıda ile temizlik ürünlerinde fahiş fiyat uygulayan ve stokçuluk yaptıkları tespit edilen zincir marketler ve işletmelere toplam 9 milyon 403 bin Türk Lirası ceza verilmesine karar verdi.

Yeni kriz kapıda! Şimdiden stok yapmaya başlayın! Firmalar alarm veriyor! İşte detaylar!

Yeni kriz yaklaşmaya başladı. Vatandaşların şimdiden stok yapması isteniyor. İşte merak edilen detaylar!

Stokçulara kötü haber! Ucunda hapis cezası var

Stokçuluk yapmak artık eskisi kadar kolay olmayacak. Kabul edilen kanunla stokçuluk tarih olacak. İşte haberin detayları!

Çay paketlerini depoya kaldırarak stokçuluk yaptılar! Cezayı yediler...

Sincan Belediyesi, fiyat artışı sebebiyle reyonlarındaki çay paketlerini depoya kaldırarak "stokçuluk" yapan marketlere idari işlem uyguladı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ açıkladı: Stokçuluğa hapis cezası artırılacak! 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, stokçuluk yapanlara karşı hapis cezasının 1 yıldan 3 yıla artırılacağını açıkladı. 

Stokçularla mücadele başladı! Vergi müfettişleri sahada!

Son zamanlarda döviz kurlarından kaynaklı otomobilden, gıdaya kadar tüm sektörün satışlarında büyük artış meydana geldi. Hazine ve Maliye Bakanlığı bu artışlardan kaynaklı olarak ortaya çıkan stokçuluğu denetlemek için uygulama başlattı. Bu uygulama doğrultusunda vergi müfettişleri sahaya indi.

Stokçulara büyük darbe! Beklenen yasa yürürlüğe girdi!

Stokçuluğa karşı caydırıcılığın artırılması da dahil olmak üzere Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Stokçuluğa ağır cezalar getirildi! Teklif TBMM Genel kurulunda yasalaştı!

Stokçuluğa uygulanan para cezalarının artırılmasına ilişkin düzenlemenin de yer aldığı Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Otomobil stokçularına gözaltı!

50 şehirde yeni araçları toplayarak, tekel oluşturdukları ve araç fiyatlarındaki artışı etkiledikleri iddia edilen 51 kili hakkında gözaltı karar verildi. Türkiye genelinde otomobil stokçularına yönelik dev operasyon başlatıldı. 

Stokçuluğa yönelik kanun teklifi komisyonda kabul edildi!

Stokçuluğa karşı caydırıcılığın artırılmasını da içeren yasa tasarısı TBMM Sanayi ve Ticaret Komisyonu tarafından kabul edildi.

Stokçuluk yapan firmalara 2 milyon TL ceza!

Stokçulukla mücadele etmek ve önünü kesmek için hazırlanan yasa tasarısı Meclis'e sunuldu. Teklifte, stokçulara 100 bin TL ile 2 milyon TL arası ceza öngörülüyor.

stok Haberi

stok

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası yaptığı son açıklamada Temmuz ayı 2022 dönemine ilişkin kısa vadeli dış borç istatistiklerini kamuoyuna duyurdu.

Bu rapora göre, kısa vadeli dış borç stoku, Temmuz ayında 2021 yılsonuna kıyasla yüzde 10,7 yükselerek 134,6 milyar dolar düzeyinde hesaplandı. Ayrıca bu dönemde, bankalar kaynaklı kısa vadeli dış borç stoku yüzde 7,6 yükselerek 55,3 milyar dolar, diğer sektörlerin kısa vadeli dış borç stoku ise yüzde 12,2 artarak 49,5 milyar dolar düzeyinde gerçekleşti.

Bankaların yurt dışından kullandıkları kısa vadeli krediler toplamda, temmuz ayı için 2021 yılsonuna göre yüzde 2,8 düşüşle 10,7 milyar doları gördü.
 

Bankalar hariç yurt dışı yerleşiklerin döviz tevdiat hesabı yüzde 6,9 artarak 16,4 milyar dolar, yurt dışı yerleşik bankaların mevduatı ise yüzde 13,2 artarak toplamda 17,7 milyar dolar düzeyinde...