su kaynakları risk altındamı

su kaynakları risk altındamı

DSİ Eski Yöneticisi ve Su Politikaları Uzmanı Dursun Yıldız, su kaynaklarının risk altında olduğunu ifade ederek enerji, su ve gıda üretimi ilişkilerinin dikkate alınarak planlama yapılması gerektiğini söyledi...

Yeni yapılacak binalarda zorunlu oldu!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, doğal su kaynaklarının korunması için, 2 bin metrekarenin üzerindeki parsellere yapılacak binalarda yağmur suyu toplama sisteminin zorunlu yapıldığını duyurdu.

İzmir'deki deprem faylarında sıcak su ve gaz çıkışı tespit edildi!

İzmir'de meydana gelen depremden sonra Tuzla ve Gülbahçe fayı üzerinde sıcak su kaynakları, gaz çıkışları ve sıvılaşmaya dair izlere rastlandı.

Ekrem İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul paylaşımı!

Kanal İstanbul projesinin yapılması halinde kentin su kaynaklarının üçte birinin yok olacağını söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Kanal İstanbul bu işten ihale alacak malum şirketler için rüya gibi bir proje" diye konuştu.

Tekfen Holding 'Türkiye İklim ve Su Liderleri' ödülünü aldı!

Tekfen Holding, iklim değişikliğinin etkilerini düşürmek ve doğal kaynakların koruması amacıyla iş dünyasının işleyişini değiştirmeyi planlayan CDP İklim Değişikliği ve Su Güvenliği Programlarında ayrı ayrı “A (-)” bandında derecelendirilerek “Türkiye İklim ve Su Liderleri” ödülünün sahibi oldu.

Kanal İstanbul İstanbul'un su kaynakları zarar verecek mi?

Kanal İstanbul Projesi ile İstanbul'un su kaynaklarını kaybedeceğine dair iddialar meclis gündemine taşındı. CHP'li Tanrıkulu, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Metro inşaatları ve Kanal İstanbul'da patlatmalı kazı kullanılıyor!

Patlayıcı Mühendisliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ali Kahriman, "Kanal İstanbul’da usulüne uygun yapılacak kontrollü patlatma faaliyetlerinin, su kaynakları başta olmak üzere çevredeki bina ve tesislere herhangi bir hasar verme riski bulunmamaktadır." dedi.

Kanal İstanbul su kaynaklarına geri dönüşü olmayan zararlar verebilir!

Kanal İstanbul planını değerlendiren Prof. Dr. Doğanay Tolunay, projenin İstanbul’un su kaynaklarına geri dönüşü olmayan zararlar vereceğini, “İstanbul’un geleceği söz konusu. Bilimin ışığında ilerleyin” dedi...

İstanbul'da 2,5 milyon kişi evsiz ve susuz kalabilir!

Deprem sonrasında yaşanabilecek su sıkıntısına dikkat çeken Su politikaları uzmanı Dursun Yıldız, “Deprem sonrasında 2.5 milyon insan evsiz ve susuz kalma tehlikesiyle karşı karşıya. İstanbul’daki su kaynaklarının, arıtma tesislerinin 3/2’si zarar görecek" dedi...

Salda Gölü Kayadibi Göleti'nin inşaatına durdurma kararı!

Burdur’un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü’nü besleyen su kaynakları üzerine Devlet Su İşleri’nin (DSİ) yaptığı Kayadibi Göleti'nde inşaat ile ilgili davada Isparta İdare Mahkemesi’nce ‘ret’ kararı verildi.

Sakarya yatay mimariyle gelişiyor!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu, kentin yatay mimariyle geliştiğini, çevrenin, yeşilin, doğanın ve su kaynaklarının korunmasından asla taviz vermediklerini söyledi..

Kanal İstanbul'un teknik inceleme raporu yayımlandı!

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Kanal İstanbul projesinin hayata geçirilmesi halinde karasal ekosistemin bozulacağını, su kaynaklarının yok olacağını ve tüm canlılarda sağlıksız su kullanımının yaygınlaşacağınI belirtti.

Mehmet Özhaseki: Yüzbinlerce bağımsız konut risk altında!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Türkiye'de yüzbinlerce bağımsız birim ve konut risk altında. İşte bunları zamanında yapanlar niye hiç suçu üzerine almıyorlar? İstanbul'a ihanet ederken acaba kendileri hiç suçluluk hissetmiyorlar mı?" dedi.

Hüseyin Gürlesin yatırımcıları Pamukkale'ye davet etti!

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Dünya Miras Listesi'nde yer alan Pamukkale ile Karahayıt bölgesinin hem şifalı su kaynakları, hem tabii güzellikleriyle bir cazibe merkezi olduğunu belirterek, yerli ve yabancı turistleri ilçelerine davet etti.

su kaynakları risk altındamı Haberi

su kaynakları risk altındamı


DSİ Eski Yöneticisi ve Su Politikaları Uzmanı Dursun Yıldız, su kaynaklarının risk altında olduğunu ifade ederek enerji, su ve gıda üretimi ilişkilerinin dikkate alınarak planlama yapılması gerektiğini söyledi.


Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Üniversitemiz Biyosistem Topluluğu, Dünya Su Günü etkinlikleri çerçevesinde 'Su Kaynakları Yönetimi ve Geleceğimiz' konulu konferans düzenledi.


Su kullanımı alanında bilinç oluşturulması amacıyla düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan DSİ Eski Yöneticisi ve Su Politikaları Uzmanı Dursun Yıldız, konferansta dünyadaki su kaynaklarında eşitsiz dağılım olduğunu aktararak, insanlığın yerleşmek amacıyla su kaynakları çevresini tercih ettiğini ya da sahip oldukları kaynakları daha verimli kullandıklarını belirtti.


Kuzey ülkelerinin su açısından yeterli kaynaklara sahip olduğunu ifade eden Yıldız, güney ülkelerinin su açısından sıkıntı çektiğini söyleyerek, "Kuzeyde su sanayi için kullanılıyorken güneyde tarım için kullanılıyor. Dünyada...