29 / 06 / 2022

su sayaçlar tamir ücretleri

su sayaçlar tamir ücretleri

2016 yılında uygulanacak su, elektrik ve gaz sayaçlarının tamir ve ayar ücretleri Tebliğ ile belirlendi. Belirlenen bu fiyatlar tamir, bakım ve ayar ücretleri oluyor. İşte su sayacı tamir ücretleri 2016..

İSKİ'den duyuru: Su faturaları taksitle ödenebilecek!

İstanbul'da, 30 Nisan tarihinden öncesine ait olan su borçları vatandaşların başvurusu üzerine 36 ay taksitle ödenebilecek.

Su, Elektrik ve Gaz Sayaçları Tamir ve Ayar Ücret Tarifesi Hakkında Tebliğ!

Su, Elektrik ve Gaz Sayaçları Tamir ve Ayar Ücret Tarifesi Hakkında Tebliğ bugünkü 31344 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

İSKİ su borçlarını yapılandırıyor!

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Genel Müdürlüğü, yeni çıkan kanun kapsamında vatandaşların su borçlarını yeniden yapılandırmaya başladı.

Sitelerde ortak alan giderlerini kimler öder?

Posta yazarı Tamer Heper '40 daire ve 2 dükkandan oluşan bir siteyiz. Sorunumuz dükkanlar. Yıllardır aidat, bakım onarım ne de kıdem tazminatı vermeye yanaşıyorlar. Girişi apartmandan bağımsız. Su, doğalgaz ve elektrik sayaçları apartman içinde. Nasıl bir yol izlememiz gerekiyor?' sorusunu yanıtladı

Elazığ'da depremde hasar gören binadan hırsızlık yapan 5 kişi gözaltına alındı!

Elazığ'da meydana gelen deprem sonucunda ağır zarar gören bir binanın kapı ve pencereleri ile doğal gaz sayaçlarını söken 5 kişi yakalandı.

Gaziosmanpaşa'daki kentsel dönüşüm protesto edildi!

Gaziosmanpaşa kentsel dönüşüm mağdurları, yaşadıkları evlerin yıkımıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararı verilmesine rağmen binalardaki su, doğalgaz ve elektrik sayaçlarını sökülmesine isyan etti.

Vergi yapılandırması için son hafta!

Düzce Belediyesi, emlak, çevre temizlik, ilan, reklam vergileri ve su borçlarına ilişkin başlatılan vergi yapılandırma taksitlerinin son ödeme tarihini 1 Ekim olarak açıkladı.

Düzce Belediyesi'nden emlak vergisi yapılandırma uyarısı!

Düzce Belediyesi emlak, çevre temizlik, ilan, reklam vergileri ve su borçlarına ilişkin çıkarılan yapılandırma kararı hakkında için bir açıklama yaptı. 

İZSU’dan restorasyon müjdesi!

İZSU Genel Müdürlüğü’nün kuruluşunun 30. yılı programı “Ege Bölgesi’ndeki Tarihi Su Yapılarının Evrensel Önemi” konulu konferansla başladı

Manisa'da imarsız alana cami yaptılar, elektrik ve su bağlatamadılar!

Manisalı vatandaşlar cami inşaatı için borç yükünün altına girdi ama şimdi de tapusu bulunan ancak imarı olmadan yaptırılan camiye elektrik ve su bağlatamıyor.

Batman Hasankeyf'te 2 bin 113 aile konut müracaatı yaptı!

Ilısu Barajı ve HES Projesinin Türkiye'nin 100 yıllık vizyonu içerisinde yer alan dünyanın en büyük su yapılarından birisi olduğunu belirten Acu, aynı zamanda GAP Projesi'nin iki ayağından birini oluşturduğunu bildirdi.

Eylül Su Sapan, Kaz Dağları'ndan ev aldı!

ÇANAKKALE’nin ’oksijen deposu’ olarak bilinen Kazdağları eteklerindeki Bayramiç İlçesi’nde ev ve arazi alan ünlü isimler arasına dizi oyuncusu Eylül Su Sapan da katıldı. Genç oyuncu, Toluklar Köyü’nde iki odalı yığma taş ev aldı.

Trabzon Büyükşehir'den vergi borcu uyarısı!

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin vatandaşlardan alacaklı olduğu içme suyu ve atık su borçları ile emlak, ilan-reklam ve çevre temizlik vergileri dâhil tüm vergiler, harçlar ve ücretlerin yapılandırılmasının sonlanmasına 9 gün kaldı.

su sayaçlar tamir ücretleri Haberi

su sayaçlar tamir ücretleri

Su sayacı tamir ücretleri 2016!

2016 yılında uygulanacak su, elektrik ve gaz sayaçlarının tamir ve ayar ücretleri Tebliğ ile belirlendi. Belirlenen bu fiyatlar tamir, bakım ve ayar ücretleri oluyor.


Muayenesi sonucunda reddedilen sayaçlar için hiçbir ücret talep edilmiyor. Peki, tebliğ gereğince su sayacının tamiri için ne kadar ücret ödemesi yapılır? Su sayacı tamir ücretleri 2016 ne kadar?


Su sayacı tamir ücretleri 2016:

- Sayaçların iç ve dış temizliliği ile yağlanmalarını gerektiren, ancak parça değiştirmesini gerektirmeyen tamirleri için

Anma debisi 10 m3/h e kadar olan sayaçklar; 8,8 TL

Anma debisi 10 m3/h e kadar olan sayaçlar; 12,4 TL


- Parça değiştirilmesini gerektiren hallerde, parça bedeline ilaveren parçanın değiştirilmesi için işçilik ücreti olarak

Anma debisi 10 m3/h e kadar olan sayaçklar; 3,9 TL

Anma debisi 10 m3/h e kadar olan...