07 / 07 / 2022

Sürgülü Sokak

Sürgülü Sokak

Elazığ'da Kentsel Dönüşüm çalışmaları kapsamında iki binanın yıkımı gerçekleştirildi

Erken emeklilik şartları değişiyor mu? Erken emeklilikte yaş sınırı ve prim gün sayısı nasıl olacak?

Erken emeklilik milyonlarca çalışanın gündeminde yer almaya devam ediyor. Çalışan kadın için doğum borçlanması, erkekler için ise askerlik borçlanması ile erken emeklilik imkanı sağlanması mümkündür. Peki erken emeklilik şartları değişiyor mu, yaş sınırı ve prim gün sayısı nasıl olacak?

Kiracı ortak alan masraflarından sorumlu mu?

Posta köşe yazarı Tamer Heper'e, apartman kapısı değiştirilmesi, görüntülü diyafon yerleştirilmesi, site girişine sürgülü kapı yaptırılması, bahçe çitleri ve sulama borularını  yapılması gibi masrafları kiracının ödemesi gerekip gerekmediği soruldu.

Japonyalı emlak kralının sır ölümü!

Japonyalı emlak kralı 77 yaşındaki Kosuke Nozaki isimli işadamının sır ölümü arkasında bir çok soru işaretini bıraktı...

Görgülü Mühendislik Taahhüt İnşaat İç Dış Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi kuruldu!

Görgülü Mühendislik Taahhüt İnşaat İç Dış Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi bugün Büyükçekmece'de 1 milyon TL sermaye bedeli ile Serdar Aksoy tarafından kuruldu.

Isı pay ölçer taktırmak için binadaki bir kişinin başvurması yeterli!

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Şahin yaptığı açıklamada "Merkezi ısıtma sisteminin bulunduğu bir binada ısı pay ölçer takılması için bir kişinin başvurması yeterlidir. Burada apartmandaki salt çoğunluğa bakılmaz." diye konuştu.

Bülent Ersoy Bodrum'dan iki süper lüks villa aldı!

Türk Sanat Müziği'nin 'Divası' Bülent Ersoy, Bodrum'dan toplam 40 milyon TL'ye iki süper lüks villa satın aldı. Usta sanatçı, villaların tapu işlemleri için Bodrum'a gitti.

 Türkiye'deki yabancı yatırımın yüzde 36'sı vatandaşlık hakkı için!

EVA Gayrimenkul Değerleme raporuna göre, 2020 yılının son çeyreğinde Türkiye’de yabancı gayrimenkul yatırımlarının yüzde 36'sı vatandaşlık hakkı için yapıldı. 

Sümbül Dış Ticaret İnşaat Limited Şirketi kuruldu!

Sümbül Dış Ticaret İnşaat Limited Şirketi bugün Kadıköy'de 400 bin TL sermaye bedeli ile Aziz Mahir Erdal tarafından kuruldu.

Türkiye'nin en yüksek Botan Çayı Beğendik Köprüsü açılıyor!

Van-Tatvan-Bitlis ile Siirt-Mardin-Batman hattını birbirine bağlayan Botan Çayı Beğendik Köprüsü açılıyor. 450 metre uzunluğu ve 165 metre yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek köprüsü ile Van-Pervari yolu 2 saat olacak.

Koronavirüste kat malikleri toplantısı nasıl yapılmalı?

Posta yazarı Tamer Heper, 'Sitemizdeki tüm binalarda bina temsilci/ yöneticilerinin değiştirilmesi, sonuçta da site yönetim kurulunun değiştirilmesi gündemde. Bina kat malikleri toplantısı nasıl ve ne şekilde yapılmalı? Yapılması için hangi kurumdan izin alınmalı?' sorusunu yanıtladı.

Kırgıl İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Kırgıl İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Kartal'da 200 bin TL sermaye bedeli ile Önder Şimşek tarafından kuruldu. 

Sur Yapı'ya Yılın İtibarlısı ödülü! 

Marketing Türkiye ve Akademetre Research & Strategic Planning ortaklığı ile bu yıl altıncı kez düzenlenen ‘The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nde Sur Yapı, Gayrimenkul ve İnşaat kategorisinde “Yılın İtibarlısı” ödülünün sahibi oldu...

Milyonerlerin sayısı Eylül ayında neden azaldı?

Hesabında 1 milyon TL veya üzeri parası olan mudi sayısı Eylül ayında geçtiğimiz Ağustos ayına göre 3.165 kişi azaldı. Peki milyonerlerin sayısı neden azaldı? 

Sürgülü Sokak Haberi

Sürgülü Sokak


     Elazığ Valisi Muammer Erol, Olgunlar Mahallesi Sürgülü Sokak'taki iki binanın yıkımı öncesi yaptığı konuşmada, Kentsel Dönüşüm kapsamında kentte ilk çalışmanın yapıldığını ve bunun devamının gelmesinin çok sevindirici olduğunu söyledi. 

     Kentsel Dönüşüm'le kentte yenilenebilecek çok alan olduğunu dile getiren Erol, bununla ilgili adımların atılması, belediyenin sorumluluk alanındaki yerlerde harekete geçilmesi için mülkiyet sahiplerinin belediyeyle irtibata geçmesini isteyerek, şunları kaydetti: 

     ''Mülkiyet sahiplerinden Kentsel Dönüşüm'ü başlatma, hızlandırma konusunda ilk adımı atmalarını belediyemiz de bekliyor, biz de bekliyoruz. Çünkü Kentsel Dönüşüm yapılanması mutlaka belediyenin yapacağı planlama çalışmalarıyla belli bir seviyeye gelecek ve ondan sonra vatandaşın katkısıyla mesafe alacaktır. Ama mutlaka ve mutlaka vatandaşın bu Kentsel Dönüşüm'ü isteyen, arzu eden, ilk adımı atma gayretinin de olması gerekiyor.'' 

     Belediye Başkanı...