Suriyelilere toki evi mi verilecek

Suriyelilere toki evi mi verilecek

TOKİ bir konutu 90 bin liraya mal ediyor. Hükümetin Suriyeliler'i yerleştirmek için en az 750 bin konuta ihtiyacı var. Buna göre Suriyelilere verilen konut sözünün yerine getirilebilmesi için hükümetin TOKİ'ye yaklaşık 67.5 milyar lira kaynak bulması gerekiyor.

Erkan Akçay'dan Suriyeliler'e TOKİ evi verilmesine tepki!

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Suriyelilere TOKİ evi verilmesine tepki gösterdi. Akçay, "TOKİ'nin şehit, gazi ailelerine öncelik vermesi gerekir." dedi.

TOKİ'den 9 ilde ucuz konut satışı!

TOKİ, Türkiye genelinde evi olmayan vatandaşları ev sahibi yapmaya devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında TOKİ, 9 il genelinde ucuz konut kampanyası başlattı. 

TOKİ'den ev alıp satmanın cezası var mı?

TOKİ'den ev sahibi olan vatandaşlar, evi aldıktan sonra satmak isteyebiliyor. Peki, TOKİ'den alınan ev başkasına satılabilir mi? İşte detaylar...

TOKİ'de aidatını ödeyemeyenin evi satılıyor iddiası!

CHP Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin, TOKİ konutlarında oturan dar gelirli vatandaşların sorunlarını Meclis gündemine götürdü. 

Evi ya da dükkanı olan TOKİ'den ev alabilir mi?

TOKİ alt ve orta gelirli olan binlerce aileyi ev sahibi yapıyor. Peki evi ya da dükkanı olan TOKİ'den ev alabilir mi?

TOKİ ilk defa bir yılda 100 bin konut inşa edecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "TOKİ 2002 yılından bugüne 100 bin sosyal konutu ilk defa bir yılda yapıyor. Bu ülkede evi olmayan hiçbir alt gelir grubu vatandaşımız kalmayana dek, 240 aya varan vadeyle, 894 lira sabit taksitle bu kampanya yapılacaktır" dedi...

Evi olmayan emekliye TOKİ desteği artırılacak!

Yeni yılda devreye alınması beklenen uygulamalar kapsamında iş kuran emekliye teşvik verilecek, evi olmayanlara 'TOKİ desteği’ artırılacak.

TOKİ evleri Suriyelilere bedava veriliyor mu?

"Göç" konusunda çalışmalar yapan İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel, "TOKİ evleri Suriyelilere bedava veriliyor mu?" sorusunu yanıtladı...

TOKİ evi kiraya verilebilir mi? Başkasına devredilebilir mi?

TOKİ’den ev almak isteyenler, evlerin kiraya verip veremediklerini ya da başka devredip devredemeyeceklerini araştırıyor. İşte tüm merak edilenler...

TOKİ Şırnak Cizre 18 konut ile 12 ticaret alanı ihalesi 24 Haziran'da!

TOKİ Şırnak ili, Cizre ilçesi mescit, taziye evi ve 18 adet konut ile 12 adet ticaret inşaatı ihalesi 24 Haziran 2019 tarihinde yapılacak...

TOKİ 50 bin konut emekli başvuruları için yarın son!

TOKİ 50 bin sosyal konut kampanyasına 550 binden fazla başvuru geldi. Evi olmayan fırsattan faydalanmak isteyen emekliler, başvurularla ilgili detayları araştırmaya başladı. 

TOKİ'den evi olmayana 2019 model fırsat!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Türkiye genelinde ‘açık satış’ yöntemiyle satışa çıkardığı projelerinde 348 liradan başlayan taksitlerle ev sahibi olma imkanı sunuyor.

TOKİ Suriyelilere bedava ev vermiyor!

Mülteciler Derneği, Türkiye'ye sığınan Suriyelilerle ilgili sosyal medya ve kamuoyunda yanlış bilinen konular hakkında açıklama yayınladı. Açıklamada, "TOKİ evleri Suriyelilere bedava verilecek" iddiasının tamamen yanlış olduğu belirtildi.

Ombudsmanlık: TOKİ Suriyelilere ucuz konut yapsın!

Ombudsmanlık'ın hazırladığı Suriyeliler” başlıklı özel raporda, savaş bitse bile Suriyelilerin dönmelerinin zor olacağına dikkat çekildi. Raporda, Suriyelilere TOKİ’nin ucuz konut inşa etmesi önerildi...

Suriyelilere toki evi mi verilecek Haberi

Suriyelilere toki evi mi verilecek

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Suriyelilere verdiği TOKİ konutu sözünün yerine getirilebilmesi için yaklaşık 67.5 milyar liralık kaynak gerekiyor. Bu dev harcama ülkenin borcunu, vatandaşın vergisini artıracak. Daha da kötüsü kaynaklar üretim yerine ölü yatırıma gidecek, ekonomi yeni krizle karşı karşıya kalacak.Halen Türkiye'de 3 milyon civarında Suriyeli mülteci bulunuyor. Ortalama 4 kişilik aile dikkate alındığında sadece Suriyeli mültecilerin evlere yerleştirilebilmesi için TOKİ'nin 750 bin civarında yeni konut yapması gerekiyor.


TOKİ, bugüne kadar çeşitli illerde inşa ettiği afet konutları ve benzeri lüks olmayan konutlar ile bunların altyapı ve çevre düzenlemesi için konut başına ortalama 90 bin lira harcama yaptı.Buna göre Suriyelilere verilen konut sözünün yerine getirilebilmesi için hükümetin TOKİ'ye yaklaşık 67.5 milyar lira kaynak bulması gerekiyor.


BORÇ ALMAK ZORUNDA

Hükümet Cumhuriyet döneminden kalan ve adeta...