TOKİ evi kiraya verilebilir mi? Başkasına devredilebilir mi?

TOKİ evi kiraya verilebilir mi? Başkasına devredilebilir mi? TOKİ evi kiraya verilebilir mi? Başkasına devredilebilir mi?

TOKİ’den ev almak isteyenler, evlerin kiraya verip veremediklerini ya da başka devredip devredemeyeceklerini araştırıyor. İşte tüm merak edilenler...Türkiye’nin dört bir yanında dar ve orta gelirli vatandaşları ev sahibi yapmayı amaçlayan TOKİ'den ev almak isteyenler ''TOKİ’den ev alabilir mi,  TOKİ  orta gelir grubu evi kiraya verilebilir mi? Alt gelir grubu TOKİ evleri devredilebilir mi? TOKİ başvuru şartları neler? Satın alınan konutlar üçüncü şahıslara devredilebilir mi?'' gibi soruların cevabını merak ediyor. 

Yeni Akit Gazetesi'nde yer alan habere göre; Alt gelir grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçlarını bitirip ev sahibi olana kadar evlerini devredemezler. Borcu devam ederken konutunu devreden hak sahiplerinin sözleşmeleri feshedilir. 

Açık TOKİ satışlarında ise genel olarak bu şart aranmıyor. İlgili projelerin satış duyurularında bu bilgiler detaylı olarak yer alıyor.

Üzerinde taşınmaz kaydı olanlar TOKİ'den ev alabilir mi?