tapu sorgulaması yapmak

tapu sorgulaması yapmak

Mekansal Gayrimenkul Sistemi (MEGSİS) ile tapu ve kadastro bilgilerinin uyumlaştırılma çalışmaları ve kontrolleri, Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü tarafından yapılıyor. Peki, tapu sorgulama nasıl yapılır?

2020'de arsa ve arazi alanlar ne kadar tapu harcı ödeyecek?

Arsa ve arazi yatırımı yapmak isteyen kimselerin devir işlemi için tapuda belli masrafları ödemesi gerekiyor. Peki, 2020'de arsa ve arazi alanlar ne kadar tapu harcı ödeyecek?

2019'da arsa ve arazi alanlar ne kadar tapu harcı ödeyecek?

Arsa ve arazi yatırımı yapmak isteyen kimselerin devir işlemi için tapuda belli masrafları ödemesi gerekiyor. Peki, 2019'da arsa ve arazi alanlar ne kadar tapu harcı ödeyecek?

Tapu ile ilgili araştırma yapmak kolaylaştı!

Tapu ile ilgili araştırmalar artık kolay hale geldi. Satın alacağınız dairenin tapuda aynı daire olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Arazi tapu harcı hesaplama örneği 2016!

Arazi satın almak isteyen kimseler ile arazi satışı yapmak isteyen kimselerin devir işlemleri için tapu müdürlüğüne müracaat etmeleri ve tapu harcı ödemeleri gerekiyor..

Ev takası yapmak yasal mı?

Taşınmaz mal sahipleri, bir başka taşınmaz sahibi ile tapu değiş tokuşu yapmak isteyebiliyor. Peki, ev takası nasıl yapılır? Ev takası yapmak yasal mı? İşte evin takas edilebilmesi için gerekenler..

Tapu işlemlerinde e-devlet entegrasyonu uygulanacak!

Elektronik işlemin temellerinin atıldığını söyleyen Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Kesimoğlu "Hedefimiz, e-devlet entegrasyonu sağlanırsa 3-5 sene içinde pek çok tapu işlemini elektronik ortamdan yapmak" dedi...

Tapu bedeli hesaplama 2014!

Tapu satışı yapmak isteyen gayrimenkul sahipleri ve taşınmaz mal alıcılarının devir işlemini tamamlayabilmeleri için tapu bedelini ödemesi gerekiyor. İşte tapu bedeli hesaplama 2014 yılı formülü..

Tapu iptal davası dilekçe örneği!

Tapu iptal davası tapu sicilindeki tescilin düzeltilmesi için açılıyor. Dava için taşınmazın bulunduğu Asliye Hukuk Mahkemesine dilekçe ile başvuru yapmak gerekiyor. Tapu iptal davası dilekçesi nasıl doldurulur? Tapu iptal davası dilekçe örneği!

Yarım kalmış teşvikli yatırımlara da tapu müjdesi!

AK Parti milletvekillerinin imzasıyla TBMM’ye sunulan yasa teklifinden, yarım kalmış teşvikli yatırımlara da tapu müjdesi çıktı

Beylikdüzü Avenue Residence'ta 179 bin TL'ye! Tapu teslimleri başladı!

Konutların tapu teslimleri yapılan Beylikdüzü Avenue Residence projesinde yaşam önümüzdeki Temmuz ayında başlayacak. Projede satılık 24 konut kaldı

Beyaz Residence Bir Topkapı'da 550 bin TL'ye 3+1! Hemen tapu teslim!

Tapu teslimlerinin hemen yapıldığı Beyaz Residence Bir Topkapı'da teslimler önümüzdeki Ağustos ayında başlayacak

Tapu dairesine gitmeden internetten sıra alınacak!

Vatandaşlar artık tapu dairelerine gitmeden tapu işlemleri için internetten sıra alabilecekler

Erdoğan Bayraktar: TAKBİS tamam! Tapu işleri artık daha kolay!

Başka bir ilden veya ilçeden tapu verip almayı sağlayan 'Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi' projesi tamamlandı

tapu sorgulaması yapmak

tapu sorgulaması yapmak tapu sorgulaması yapmak

Tapu sorgulama nasıl yapılır?

Mekansal Gayrimenkul Sistemi (MEGSİS) ile tapu ve kadastro bilgilerinin uyumlaştırılma çalışmaları ve kontrolleri Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü tarafından yapılıyor.


Bu uygulama ile MEGSİS kapsamında tapu verileri ile uyumlaştırılması tamamlanmış kadastro bilgilerine ait temel bilgiler sunuluyor.


Sorgulama sonucu sunulan görüntüler bilgilendirme amaçlı olup, başka bir amaç için kullanılamıyor. Peki tapu sorgulama nasıl yapılır?


MEGSİS Tapu sorgulamaları.. 

Taşınmaz alım satım sürecinde alıcılar, elindeki tapu örneği ile sorgulama yaparak; kendisine gösterilen yer ile tapu üzerinde yazan bilgilerin aynı olup olmadığını tespit edebiliyor.


Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün uygulaması olan MEGSİS ile adres bulma sayfasına giriş yapılarak tapu sorgulama yapılabiliyor.


Online tapu bilgileri ile yer bulma işlemi için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün Coğrafi Bilgi Sistemleri web sitesine giriş yapılması gerekiyor. (cbs.tkgm.gov.tr/parselsorgu.aspx)


Sayfaya giriş yapılması halinde...