02 / 07 / 2022

tarım ek bütçe 2022

tarım ek bütçe 2022

Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan ek bütçeye göre, Tarım ve Orman Bakanlığı'na yaklaşık 15 milyar Türk Lirası ilave kaynak ayrıldığı belirtildi. 15 milyar Türk Lirası ek kaynağının nerelerde kullanılacağı da kalem kalem açıklandı. İşte çiftçilere sağlanacak yeni destekler...

3600 ek gösterge ve öğrenci affı düzenlemesi detayları! Atatürk Kültür Merkezi'ne ek bütçeden ayrılan para belli oldu

Ek gösterge ve öğrenci affı düzenlemesini de içeren teklif TBMM Başkanlığına sunuldu. 3600 ek gösterge, çeşitli nedenlerle üniversite öğrenimi yarım kalanlara eğitime geri dönme imkanı veren öğrenci affının da yer aldığı ekonomiye ilişkin yasa teklifi detaylarında ne var?

Generali Sigorta'dan her bütçeye uygun konut sigortası: Süper Evim!  

150 yılı aşkın köklü geçmişiyle müşterilerine hizmet veren Generali Sigorta’nın Süper Evim Konut Sigortası ürünü ile müşterilerine esnek teminat paketleriyle her bütçe ve ihtiyaca göre tamamen isteğe bağlı olarak özelleştirilen bir sigortacılık deneyimi sunuyor. 

Tarım Orman Bakanlığı ve Devlet Su İşleri 8231 personel alacak! Başvurular başladı mı? İşte ayrıntılar...

Devlet Su İşleri ve Tarım Bakanlığı bünyesine 8231 devlet personel ve memur alımı yapacaklarını açıklandı! Başvurular başladı mı, ne zaman başlayacak? Personel alımı hangi kadrolara yapılacak? İşte bütün detaylar...

Bütçe dostu 3 kasko paketi! Bu fırsatı kaçırmayın

Bahar aylarının gelişiyle birlikte yaz tatiline adım adım yaklaşan tatilciler yola çıkmadan önce otomobilleri için uygun kasko paketleri araştırıyor. Akıllarında kasko paketleriyle ilgili birçok soru olan otomobil sahipleri bütçelerine uygun kasko paketleri arayışında. Peki hangi firmanın hangi kask

Bütçe dostu Profilo televizyonları… İşte Mart 2022 fiyat listesi

Kullanıcıları tarafından memnuniyet dönüşleri alan Profilo markası, geliştirdiği televizyon teknolojileri ile oldukça iddialı ve bütçe dostu olmaya devam ediyor. Profilo televizyonlarının Mart 2022 fiyatlarını yazımızda bulabilirsiniz…

Bakan Pakdemirli açıkladı: Tarımsal destekleme bütçesi 29 milyar lira oldu!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2022 yılında 25,8 milyar lira olarak planlanan tarımsal destekleme bütçesinin 3,2 milyar lira ek bütçe sağlanarak 29 milyar liraya çıkarıdığını açıkladı.

Bütçe temmuz ayında 45.8 milyar TL açık verdi!

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından merkezi yönetim bütçe dengesinin temmuz ayında 45.8 milyar lira açık verdiği açıklandı. 7 aylık açık toplamda 78.3 milyar liraya çıktı.

Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinde Değişiklik 2021!

Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik bugünkü 31555 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Taksim Camii inşaatında bütçe iki katına çıktı!

SUR Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Taksim Camii inşaatının bütçesiyle ilgili şunları söyledi: ''İnşaata başladığımızda dolar 3.6 TL idi. Şimdi malum. Son bir yılda emtia fiyatları kaynaklı maliyet artışı oldu. Önemli bir eser yaptık. Her şeyin en iyisi olsun istedik.''

Osman Nuri Kabaktepe'den İBB'ye bütçe tepkisi!

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) toplamda 139 milyar 868 milyon TL bütçe kullandığına dikkat çekti. Kabaktepe bu bütçeyle neler yapıldığını sordu.

Mart ayında bütçe 23.8 milyar lira fazla verdi!

Hazine ve Maliye Bakanlığı merkezi yönetim bütçe dengesi, Mart ayında 23.8 milyar lira fazla verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu: Emlak vergisinden muhtarlara bütçe ayrılsın!

Manisa'da yaptığı ziyarette muhtarlarla bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, emlak vergisinden muhtarlarla bütçe ayrılması yönünde öneride bulundu.

Tarım arazilerinin toplulaştırılmasında karşılaşılan sorunların araştırılması için önerge verildi!

Tarım arazilerinin toplulaştırılmasında karşılaşılan sorunların araştırılarak yapılması gerekenlerin belirlenmesi amacıyla meclise araştırma önergesi verildi.

tarım ek bütçe 2022 Haberi

tarım ek bütçe 2022

Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan ek bütçeye göre, Tarım ve Orman Bakanlığı'na yaklaşık 15 milyar Türk Lirası tutarında ilave kaynak ayrıldığı belirlendi. Tarım için ayrılan 15 milyar TL'lik ek destek, hububat üretimi yapan çiftçilere, çiğ süt üretimini, tarımsal sulamada kullanılan elektrik desteği ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu için kullanılacak. 

Peki 15 milyar TL'lik ek bütçe nerelerde kullanılacak? Hangi çiftçiye ne kadar destek verilecek? İşte ayrıntılar...

Açıklanan verilere göre, 15 milyar TL'lik destek kapsamında, hububat üretimi yapan çiftçilere 7 milyar 200 milyon TL ek destek verilecek. Çiğ süt ve et üretimini desteklemek amacıyla 2 milyar TL, arım Sigortası ve Tarımsal Sulama Elektrik Desteği kalemi için 4 milyar 100 milyon TL ödenek sağlanacak. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'na ise 372 milyon...