06 / 02 / 2023

Tarımsal girdi fiyat endeksi 2022

Tarımsal girdi fiyat endeksi 2022

Ağustos 2022'ye ilişkin tarımsal girdi fiyat endeksi verileri belli oldu. İşte Tarım-GFE Ağustos 2022'ye ilişkin merak edilen tüm veriler...

Milyonlarca çiftçinin merakla beklediği haber geldi! Tarımsal destek ödemeleri hesaba yatıyor!

Milyonlarca çiftçi merakla tarımsal destek ödemelerinin ne zaman yatacağını bekliyordu. Tarımsal destek ödemeleri yeni yıla kalmıyor. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ödemelerle ilgili bilgi verdi. İşte o açıklama!

Çiftçilere müjde! Tarımsal destekleme ödemeleri bugün hesaplara yatırılıyor!

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan meydana getirilen açıklamaya göre; 96 milyon 411 bin liralık tarımsal destekleme ödemeleri bugün çiftçilerin hesaplarına yatırılacak.

Çiftçilere büyük şok! Yüzde 134.76 yükseldi! Hemen bu rakamlara bakın!

Tarımsal girdi fiyat endeksi (Tarım-GFE) verileri resmen belli oldu. Buna göre, endeks Ekim ayında aylık bazda yüzde 2,68, geçtiğimiz senenin aynı ayına göre yüzde 134,76 arttı. İşte detaylar...

Hangi tarımsal destekler ödeniyor? 2023 mazot gübre desteği ne zaman ödenecek?

Tarımsal destek ödemelerine dair çiftçiler araştırmalar devam ediyor. Peki Hangi tarımsal destekler ödeniyor? 2023 mazot gübre desteği ne zaman ödenecek? İşte detaylar!

Tarımsal destek ödemesi ne zaman yapılacak? Çiftçiye mazot ve gübre desteği ne zaman ödenecek?

Tarımsal destek ödemeleri çiftçilerin gündemini oluşturuyor. Tarımsal destek ödemeleri yattı mı, yatmadı mı? sorularının yanıtları ve detayları!

Çiftçilere ve tarımsal işletmelere müjde! Bu yıl 600 TL destek verilecek! Hemen başvurun! 

Çiftlik Muhasebe Veri Ağı'na katılan tarımsal işletmelere verilecek destek miktarı açıklandı. Peki çiftçilere kaç lira destek verilecek? İşte Çiftlik Muhasebe Veri Ağı'na katılan tarımsal işletmelere verilecek o destek...

Tarımda son dakika! Yıllık yüzde 138,15 yükseldi!

Tarımsal girdi fiyat endeksi (Tarım-GFE), eylül eyında yıllık bazda yüzde 138,15, aylık yüzde 2,9 yükseliş kaydetti. İşte ayrıntılar...

Tarım destek ödemeleri ne zaman yapılacak? Tarımsal destek ödemeleri ne kadar?

Tarım destek ödemeleri ne zaman yapılacak? Tarımsal destek ödemeleri ne kadar? soruları yanıtlarını arıyor. İşte merak edilen o detaylar!

Mazot desteği yüzde 281.6, gübre desteği yüzde 149.5 arttı! Tarımsal destek ödemelerinde 2023 depremi!

Tarımsal destekleme bütçesinden gelecek sene için en fazla pay, yüzde 35,2 ile alan bazlı tarımsal destek ödemeleri için ayrıldı. İşte ayrıntılar...

Ayçiçek yağı, çay, şeker derken o ürüne de zam geliyor!

Son 18 aydır rekor kırmayı sürdüren tarımsal girdi fiyatlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan ATB ve ATAK Başkanı Ali Çandır, önümüzdeki dönemde mevsim etkisine bağlı olarak sebze-meyve fiyatlarında yükseliş görüleceğini belirtti.

Tarımdaki çıkmaz büyüyor! Yüzde 135,06 oranında arttı

Türkiye İstatistik Kurumu, 2022 Ağustos ayı Tarımsal girdi fiyat endeksi verilerini açıkladı. Endeks ağustos ayında bir önceki aya kıyasla yüzde 1,64, geçen yılın aynı ayına göre ise yüzde 135,06 oranında, geçen yılın aralık ayına kıyasla yüzde 86,45 ve 12 aylık ortalamalara göre yüzde 88,48 arttı.

Tarımsal girdi fiyat endeksi Ağustos'ta yüzde 135,06 arttı! 

Ağustos 2022'ye ilişkin tarımsal girdi fiyat endeksi verileri belli oldu. İşte Tarım-GFE Ağustos 2022'ye ilişkin merak edilen tüm veriler...

2022 mazot gübre desteği ne zaman verilecek? Tarımsal destek ödemeleri ne zaman ödenecek?

Tarımsal destek ödemeleri ne zaman ödenecek, Tarımsal destek ödemeleri yattı mı? soruları hız kazandı. Peki son durum ne? İşte detaylar!

Tarımsal girdi fiyat endeksi 2022 Haberi

Tarımsal girdi fiyat endeksi 2022

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından, Ağustos 2022'ye ilişkin tarımsal girdi fiyat endeksi (Tarım-GFE) verileri açıklandı. Buna göre, tarımsal girdi fiyat endeksi Ağustos ayında yıllık bazda yüzde 135,06, aylık yüzde 1,64 artı. 

Tarımsal girdi fiyat endeksi, Ağustos ayında, bir önceki aya kıyasla yüzde 1,64, geçtiğimiz senenin aynı ayına göre yüzde 135,06, geçen senenin aralık ayına kıyasla yüzde 86,45 ve 12 aylık ortalamalara göre yüzde 88,48 artış kaydetti. 

İşte Tarım-GFE Ağustos 2022'ye ilişkin merak edilen tüm veriler...

Tarım-GFE kapsamında açılanan verilere göre; ana gruplarda, bir önceki aya göre tarımda kullanılan mal ve hizmet endeksinde yüzde 1,25, tarımsal yatırıma katkı sağlayan mal ve hizmet endeksinde yüzde 4,81 yükseliş kaydedildi. 

Geçtiğimiz senenin Ağustos ayına göre tarımsal yatırıma katkı sağlayan mal ve hizmet endeksinde yüzde 90,4, tarımda...