TEDAŞ borç yapılandırma

TEDAŞ borç yapılandırma

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ), tarımsal sulama borçlarının yeniden yapılandırılması dahilinde, 22 bin 15 abonesinin 493 milyon 316 bin 464 TL'lik borcunu yeniden yapılandırdı.

TEDAŞ'tan tarımsal sulama borçlarına yeniden yapılandırma!

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ), tarımsal sulama borçlarının yeniden yapılandırılması dahilinde, 22 bin 15 abonesinin 493 milyon 316 bin 464 TL'lik borcunu yeniden yapılandırdı.

Fuat Oktay: 3. havalimanı borç yapılandırmayacak!

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA borcunun 5 milyar Euro'ya kadar olan kısmını yapılandırmak amacıyla Londra merkezli Dome Group'u yetkilendirmişti. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay 3. havalimanının borç yapılandırma işlemini gerçekleştirmeyeceğini belirtti.

Gama Holding’den 1 milyar dolara yakın yapılandırma!

Müteahhitlik ve enerji ağırlıklı faaliyet gösteren Gama Holding'in 1 milyar dolara yakın borç yeniden yapılandırma görüşmesi 20'ye yakın banka ile sürüyor.

Antalya Büyükşehir'den borç yapılandırma uyarısı!

6736 Sayılı ‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun’ kapsamında Büyükşehir Belediyesi mükelleflerinin borç yapılandırma başvuruları 25 Kasım Cuma günü (Yarın) sona eriyor.

Vergi borcu yapılandırma soru ve cevapları!

6736 sayılı Kanun ile bazı vergi borçlarına yönelik yapılandırma fırsatı sunuluyor. Yapılandırma için müracaatlar en son 25 Kasım'da alınacak.

Vergi yapılandırmasına bankalardan sabotaj!

Vatandaşa nefes aldırmayı amaçlayan borç yapılandırma düzenlemesi, yasal boşluklar nedeniyle tıkandı. Faizdeki belirsizlik üzerine bankalar en yüksek oranı tercih ediyor. Birçok banka yapılandırmaya dahi yanaşmamaya başladı.

Manisa Büyükşehir'den borç yapılandırma uyarısı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Maliye Bakanlığı tarafından çıkarılan 6736 sayılı Yapılandırma Kanunu’yla MASKİ’ye borcu bulunan vatandaşların borçlarını yapılandırmaya devam ediyor.

Alanya Belediyesi'nden borç yapılandırma uyarısı!

19 Ağustos 2016 tarihinde resmi gazetede yayımlanan 6736 sayılı torba yasada bazı borçlara yapılandırma fırsatı sağlandı. Bu kapsamda Belediyeye Çevre Temizlik, Emlak Vergisi ve İlan Reklam borcu olanların da borçları yapılandırılacak.

Vergi yapılandırma başvurusu nereye yapılır?

6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun ile beyan edilmemiş veya eksik beyan edilmiş vergiler yeniden yapılandırılabiliyor. Peki, vergi yapılandırma başvurusu nereye yapılır?

Vergi yapılandırma son tarihi 2016!

Hükümet tarafından yakın zaman önce çıkartılan 6736 sayılı kanun gereğince vergi, sigorta primi ve gümrük vergilerinin 30 Haziran 2016'ya kadar olan borçlara taksitle yeniden yapılandırma imkanı sunuldu.

Antalya Büyükşehir'in borç yapılandırmasına yoğun ilgi!

Antalya Büyükşehir mükellefleri borç yapılandırmasına yoğun ilgi gösteriyor. Festival Çarşısı’ndaki 375 esnaf da Büyükşehir Belediyesi’ne olan geçmiş borçlarını 6736 sayılı 'Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun' kapsamında yapılandırdı.

Taşköprü Belediyesi’nden borç yapılandırma uyarısı!

Taşköprü Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında Taşköprü Belediyesi’ne borcu bulunan vatandaşlara çağrıda bulunuldu.

Pendik'te yapılandırma için başvurular 31 Ekim'de son!

Borçların yeniden yapılandırılmasına yönelik düzenlemenin yürürlüğe girmesi ile borcu olan vatandaşlar, Pendik Belediyesine başvurmaya başladı. 70 bin Pendikli'nin yararlanacağı yapılandırma için son başvuru tarihi 31 Ekim.

TEDAŞ borç yapılandırma

TEDAŞ borç yapılandırma TEDAŞ borç yapılandırma

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, tarımsal sulama borçlarının yeniden yapılandırılması kapsamında, 22 bin 15 abonenin 493 milyon 316 bin 464 TL'lik borcunu yeniden yapılandırdı.

Edinilen bilgilere göre, 2021 Eylül ayı sonuna kadar borcunu yapılandırmak için başvuran abonelerin borçları vade farksız ve senede bir defa ödeme yapmak koşuluyla 3 taksit şeklinde yapılandırılıyor.

TEDAŞ'ın tarımsal sulama abone grubundan 61 bin 184 aboneden 2 milyar 14 milyon 805 bin 873 lira anapara alacağı mevcut.

Şirket, söz konusu borçların yeniden yapılanması kapsamında, 22 bin 15 abonenin 493 milyon 316 bin 464 TL'lik borcunu 6824 ve 7061 sayılı kanunlar kapsamında yeniden yapılandırdı. 39 bin 169 abonenin yapılandırma çalışmaları ise devam ediyor.

TEDAŞ’ın borçlarını yeniden yapılandırmak için başvurmayan 39 bin 169 adet aboneden toplam 1 milyar 521 milyon 489 bin 409...