temmuz gayrimenkul satışları 2020

temmuz gayrimenkul satışları 2020

Temmuz 2020'de 365 bin 179 gayrimenkul satıldı. İlk 7 ayda toplam gayrimenkul satış sayısı 1 milyon 423 bin 627 oldu. Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, tapu harcı ile devletin kasasına toplamda 9,6 milyar TL girdiğini belirtti. 

ABD'de bekleyen konut satışları Temmuz ayında da yükselişini sürdürdü!

ABD'de, bekleyen konut satışları, Temmuz ayında aylık yüzde 5,9 artarak beklentilerin üzerinde bir seyir izledi.

İpotekli konut satışları Temmuz'da 10 kat arttı!

Konut kredisi faiz oranlarının düşmesiyle konut satışları, Temmuz 2020'de son yılların en yüksek seviyesine ulaştı. Temmuz'da ipotekli konut satışı on kat, ikinci el konut satışları yüzde 174 arttı...

Berat Albayrak: Konut satışları Temmuz'da tarihi rekor kırdı!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, temmuz ayı konut satış istatistiklerine ilişkin olarak "Konut satışları temmuzda tüm zamanların en iyi rakamlarına ulaşarak tarihi rekor kırdı." dedi.

Temmuz ayında 365 bin 179 gayrimenkul satıldı!

Temmuz ayında 365 bin 179 gayrimenkul satışı yapıldı. İlk yedi ayda toplam gayrimenkul satış sayısı 1 milyon 423 bin 627'ye ulaştı.

Gayrimenkul satışları salgına rağmen 6 ayda 1 milyonu aştı!

Türkiye genelinde satılan gayrimenkul sayısı koronavirüs salgını ve yasaklara rağmen yılın ilk yarısında 1,1 milyon

Didim'de uzayan tapu işlemlerine emlakçıdan tepki!

Didim'de artış gösteren gayrimenkul satışları sebebiyle yoğunlaşan tapu dairesindeki iş yükü az sayıdaki memurla giderilmeye çalışılınca, uzayan işlemler emlakçılar ile mülk almak ve satmak isteyenlerin tepki göstermesine neden oldu.

Yurt dışındaki gayrimenkul satışları vergiden muaf mı?

TMK kapsamında tapu siciline kayıt edilmeyen taşınmazlar istisnadan yararlanamıyor. Bu durumda, kurumlar yurt dışında sahip oldukları taşınmazları sattıklarında kanundaki diğer şartları da sağlarsa, istisnadan faydalanıp faydalanamayacakları sorusu akla geliyor...

Bahçeli ev ve arazi satışları arttı!

Kamu bankalarının konut kredisindeki faiz oranlarını düşürmesinden sonra gayrimenkul satışları rekor seviyede arttı. İnşaatı devam eden sıfır dairelere de talepler artarken, kiralık daireler ise boş kaldı.

Türkiye'de ortalama konut fiyatı 313 bin 986 TL oldu!

Pandemi sürecinin ardından gayrimenkul satışları en hareketli günlerini yaşıyor. Açıklanan TÜİK rakamlarına göre, Türkiye genelinde konut satışları geçen senenin Haziran ayına göre yüzde 209,7 artış gösterdi ve Türkiye genelinde ortalama konut satış fiyatı 313 bin 986 TL oldu.

Son üç yılda yabancılara yapılan gayrimenkul satışları TBMM'de!

Son üç yılda yabancılara yapılan konut ve arsa satışları meclis gündemine taşındı. CHP'li Arı, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Emlakta son 3 yılın şampiyonu Ankara ve İstanbul oldu!

Türkiye geneli gayrimenkul satışları değerlendirildiğinde son 3 yılın şampiyonu 2019 yılı oldu. El değiştirmede şampiyon şehirler ise Ankara ve İstanbul olarak açıklandı. Geçtiğimiz yıl 2018 yılına göre bu illerimizin satış rakamlarında yüzde 150 ile yüzde 160 oranında arttı.

Ankara’da koronavirüs salgını sebebiyle gayrimenkul satışları yüzde 40 düştü!

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başkent Ankara’daki gayrimenkul sektörünü de olumsuz etkilediği, başkentte gayrimenkul satışların yüzde 40 oranında düştüğü, fakat konut fiyatlarının ucuzlamadığı belirtildi.

Gayrimenkul satışları 2020’ye hızlı başladı!

Gayrimenkul sektöründe 2020 Şubat ayı konut satış istatistikleri açıklandı. Açıklanan verilere göre 2020 Şubat ayında konut satışları yüzde 51,4 oranında artarak 118 bin 753 oldu...

temmuz gayrimenkul satışları 2020

temmuz gayrimenkul satışları 2020 temmuz gayrimenkul satışları 2020

Gayrimenkul sektöründe haziran ayında gerçekleşen 312 bin 409 adetlik satış sonrasında temmuz ayında tüm gayrimenkul türlerinde 365 bin 179 adet satışla yeni bir rekor kırıldı. 

Ekonomist'ten Levent Gökmen Demirciler'in haberine göre; ilk yedi ayda toplam gayrimenkul satış sayısı, 1 milyon 423 bin 627 oldu. 

Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, yedi ayda 265,7 milyar TL'lik beyan değeri üzerinden ödenen tapu harcı ile devletin kasasına toplamda 9,6 milyar TL girdiğini söylüyor.

Konut satışlarında en hareketli...