08 / 12 / 2022

Tesla China

Tesla China

Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla, 2019 yılında Çin'de bir otomobil fabrikası açmıştı. Dünyanın en büyük elektrikli otomobil şirketi, o günden bu yana Çin'deki fabrikada üretilen araç sayısının 1 milyona ulaştığı açıkladı.

Elon Musk'un canını sıkan gelişme! Araçları geri çağırılıyor

Tesla, Çin'de satılan 67 bin 698 aracını geri çağırdı. Araçlardaki hataların düzeltilmesi için yazılımlarının düzeltileceği ifade edildi.

Dünyaca ünlü otomobil markası, 300 binden fazla aracını geri çağırdı!

ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla, arka lamba şikayetleri yüzünden 321 binden fazla aracını geri çağırma listesine ekledi. Şirket, geri çağırmanın nedenini açıklarken ekim ayı sonunda büyük ölçüde dış pazarlardan gelen ve aracın arka lambalarının yanmadığını iddia ederek şikayetçi olan müşt

Aldığına bin pişman oldu! Bir günlük zararı bile kalpten götürür!

Sosyal paylaşım platformu Twitter'ı zorlu bir sürecin sonunda 44 milyar dolara satın alan Tesla ve SpaceX’in CEO’su ünlü Elon Musk, şirketin reklam gelirlerinde büyük düşüş yaşandığını açıkladı. Musk, bir günlük kaybın 4 milyon dolar olduğunu duyurdu ve işten çıkarmaları savundu.

Avrupa’nın en çok satan otomobili belli oldu!

JATO Dynamics tarafından hazırlanan son rapora göre geçtiğimiz ay Avrupa'da en çok satılan otomobil Tesla Model Y oldu. İşte detaylar...

Flaş! Tesla 24 binden fazla aracını geri çağırıyor! Peki ama neden?

Popüler elektrikli otomobil üreticisi Tesla, 2017 ile 2022 seneleri arasında üretilen 24 binden fazla Model 3'ü geri çağırma kararı aldı. İşte detaylar...

Tesla’dan ucuz otomobil mi geliyor?

Tesla’nın kurucusu Elon Musk mevcut modellerinden daha ucuz olacak yeni bir otomobil üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Tesla'dan büyük indirim geldi, hisseler çakıldı!

Dünyaca ünlü elektrikli otomobil üreticisi Tesla, azalan talebe karşı Çin'de iki araba modelinin satış fiyatlarını yüzde 9'a varan oranlarda düşürdü. İşte detaylar...

Tesla satış rekoru kırdı

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, 3 aylık dönemde 343.830 adet elektrikli otomobil satarak 2022 yılının 3. çeyreğinde satış rekoru kırdı.

Nissan Ariya’nın ABD’deki satış fiyatı belli oldu! İşte Türkiye'ye geleceği tarih!

İki yıl önce tanıtımı yapılan ancak bir türlü yollara çıkamayan Nissan Ariya'nın ABD’deki satış fiyatı belli oldu. Buna göre Tesla Model Y'nin rakibi olması beklenen elektrikli SUV, 44 bin dolardan (822 bin 696 Türk Lirası) başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Forbes'in zenginleri fakirleşti! Peki yeni en zengin kim?

Teknoloji devleri Tesla ve SpaceX'in CEO'su  Elon Musk, Forbes 400 sıralamasında ilk kez birinci sıraya çıktı. Diğer yandan bu yıl global sıkıntı kendini Forbes'te de gösterdi ve listedeki zenginlerin toplam geliri 14 yıl sonra ilk kez azaldı.

Tesla affetmedi! Tek tek geri çağırıyor!

Elektrikli araç üreticisi Tesla'dan beklenilmeyecek bir haber geldi. ABD’den tek tek geri çağırdığı öğrenildi. İşte detaylar!

Tesla sahipleri açlık grevi başlattı!

Elon Musk'ın sahibi olduğu ve dünyanın en pahalı araçlarından biri olan Tesla'nın araç sahibi olduğu belirtilen bir grup Norveçli, otomobillerinin sık sık arızalanması nedeniyle açlık grevi başlattı.

Elon Musk'tan Twitter açıklaması: Anlaşma ihlal edildi

Tesla ve SpaceX'in hem kurucusu hem de yöneticisi Elon Musk, sosyal medya devi Twitter'ı satın almaya yönelik 44 milyar dolarlık anlaşmanın fesih edilmesi adına yeni bir mektup gönderdi.

Tesla China Haberi

Tesla China

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk’ın dev elektrikli araç firması Tesla’dan çarpıcı bir açıklama geldi. 2019 yılında Çin’in Şanghay kentinde kurulan “Gigafactory" fabrikasında 3 yıl içinde  1 milyon araç üretildiği bilgisi geçildi.

Şirketten yapılan açıklamanın ardından Çin Uluslararası Radyosu “dönüm noktası” ifadesiyle yayınladığı haberde; Tesla’nın Amerika Birleşik Devletleri dışındaki ilk üretim tesisi olan Şangay fabrikasının endüstriyel yerellik oranının yüzde 99.9 olduğu belirtildi.

Tesla China’nın rakamlarına göre şirket açısından önemli bir merkez olan fabrika bu yılın ilk altı ayında 300 bin elektrikli araç üretti. Fabrika, ihracatını ikiye katlarken, üretilen araçların 97 bin 182’si dışarıya gönderildi..  Geçtiğimiz senenin aynı dönemindeki ihracat miktarı ise 41 bindi.

Oysa senenin başında corona virüs (Covid - 19) salgını sebebiyle Tesla Fabrikası üretime ara verilmişti. Buna rağmen fabrika...