THBB arge

THBB arge

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) bu hataların ortadan kalkması için Yıldız Teknopark bünyesindeki laboratuvarda pek çok AR-GE çalışması ve projesi geliştiriyor.

THBB 6. Çevre Ödülleri Yarışması’nı düzenliyor!

THBB, üyesi olan beton üreticilerinin çevreye uyumlu olarak çalışmasını teşvik etmek amacıyla 6. Çevre Ödülleri Yarışması’nı düzenliyor.

Biyotem Arge Mühendislik Danışmanlık Ticaret Limited Şirketi kuruldu!  

Biyotem Arge Mühendislik Danışmanlık Ticaret Limited Şirketi bugün Pendik'te 50 bin TL sermaye bedeli ile Özge dinç tarafından kuruldu.

Marmara İnovasyon Arge Teknoloji Transfer Anonim Şirketi kuruldu! 

Marmara İnovasyon Arge Teknoloji Transfer Anonim Şirketi bugün Maltepe'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Mustafa Kurt ve Mustafa Çelen ortaklığında kuruldu.

Newsıgma Arge Anonim Şirketi kuruldu!

Newsıgma Arge Anonim Şirketi Kartal'da 50 bin TL sermaye bedeli ile Mustafa Ülker Öncel tarafından kuruldu.

Heka Scıence Arge Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Heka Scıence Arge Sanayi Ticaret Limited Şirketi Esenler'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Erkan Mankan ve Gülsüm Bilen Mankan tarafından kuruldu.

Auctıfera Scıentıfıc Biyoteknoloji Arge Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Auctıfera Scıentıfıc Biyoteknoloji Arge Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Ataşehir'de 10 bin TL sermaye bedeli ile Tahir Koray Yozgatlı tarafından kuruldu.

Simetri Arge İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi  kuruldu!

Simetri Arge İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi  bugün Pendik'te 1 milyon TL sermaye bedeli ile Erkan Demir ve Yakup Tanrıverdi kuruldu.

MSB Arge Çevre ve Enerji Teknolojileri Mühendislik Eğitim ve Danışmanlık Limited Şirketi kuruldu!

MSB Arge Çevre ve Enerji Teknolojileri Mühendislik Eğitim ve Danışmanlık Limited Şirketi bugün Esenler'de 10 bin TL sermaye bedeli ile Mehmet Sinan Bilgili tarafından kuruldu.

Hummingdrone Havacılık Arge ve Yazılım Limited Şirketi kuruldu!

Hummingdrone Havacılık Arge ve Yazılım Limited Şirketi bugün Sarıyer'de 10 bin TL sermaye bedeli ile İpek Görgeç ve Orkun Aşa ortaklığıyla kuruldu...

İnodove Arge ve Danışmanlık Hizmetleri Anonim Şirketi kuruldu!

İnodove Arge ve Danışmanlık Hizmetleri Anonim Şirketi bugün Pendik'te 50 bin TL sermaye bedeli ile Hava Dudu ve Tuğba Akbay ortaklığıyla kuruldu...

Medion Arge Sağlık Danışmanlık Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Medion Arge Sağlık Danışmanlık Ticaret Limited Şirketi bugün Pendik'te 10 bin TL sermaye bedeli ile Fatih Küçükdurmaz tarafından kuruldu.

Yavuz Işık, yeniden THBB Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi!

THBB, 6 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirdiği 32. Olağan Genel Kurulunda yeni Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerini seçti...

Aya Arge Biyoteknoloji Bilgi Teknolojileri Anonim Şirketi kuruldu!

Aya Arge Biyoteknoloji Bilgi Teknolojileri Anonim Şirketi bugün Şişli'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Öykü    Irigül Sönmez ve Gülay Özgön ortaklığında kuruldu. 

THBB arge

THBB arge THBB arge

Üç fay hattı grubunun bulunduğu bir deprem ülkesi olan Türkiye’de pek çok şehirde yıkımla sonuçlanan depremler yaşandı. Ancak, depremlerde yıkıma neden olan en önemli faktörlerden biri çoğunlukla standart dışı beton kullanımı ile uygulama ve proje hataları oldu.

Ekonomist'te yer alan habere göre, Kaliteli beton üretimini ve kullanımını sağlamak amacıyla çalışan Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) bu hataların ortadan kalkması için Yıldız Teknopark bünyesindeki laboratuvarda pek çok AR-GE çalışması ve projesi geliştiriyor. THBB, geçen yıl Türkiye Hazır Beton Birliği Beton Araştırma Geliştirme ve Teknoloji Danışma Merkezini kurdu. Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık, “İnşaat projelerindeki yapıların ihtiyaç duyduğu yük taşıma kapasitesine, maruz kalacağı dış etkenlere göre belirlenen testleri yaparak yapıya özel beton karışım tasarımları geliştiriyoruz. Bu...