thy pilot ilanı

thy pilot ilanı

Türk Hava Yolları (THY) son yıllarda süratle genişleyen filo ve uçuş ağını desteklemek ve pilot ihtiyacını karşılamak için bünyesinde bulunan THY Havacılık Akademisi'nde yetiştirilmek üzere 500 pilot aday adayı arıyor...

3. havalimanı pilot ihtiyacını arttıracak!

THY İstihdam Müdürü Muhittin Hasan Uncular, "3. havalimanının faaliyete geçmesiyle pilot ihtiyacı da artacaktır" dedi. 

Didier Drogba THY'nin yeni yüzü oldu!

Türk Hava Yolları'nın (THY) yeni reklam yüzü tanıdık bir isim oldu. THY, bir süredir sponsorluk için görüşmelerde bulunduğu Chelsea'de forma giyen Galatasaray'ın eski yıldızı Fildişili futbolcu Didier Drogba'yı seçti

THY 46 milyon yolcuyu uçurdu!

THY ocak-ekim döneminde yüzde 13.7 artışla 46.2 milyon oldu.Ocak-Ekim 2013 döneminde 40.6 milyon olan toplam yolcu sayısı, 2014 yılının aynı döneminde yüzde 13.7 arttı. Yolcu sayısındaki artış iç hatlarda yüzde 13.9, dış hatlarda yüzde 13.6 oldu.

THY Sabiha Gökçen'e filo kuruyor!

9 ayda 1.5 milyarlık kâr eden THY'nin yatırım rotasında İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı var. Genel Müdür Temel Kotil, "Yeniden yapılanıyoruz, kalıcı bir filo kurulacak" dedi

THY mil ile alışveriş dönemini başlattı!

Türk Hava Yolları (THY) mil ile alışveriş dönemini başlattı. Türk Hava Yolları mil ile alışveriş dönemini başlattı. Mil sahibi THY yolcuları, millerini shopandmiles.com sitesinde alışveriş yaparak harcayabilecek.

THY‘den bir rekor daha!

Türk Hava Yolları (THY), 2014 yılının dokuz aylık döneminde 1 milyar 545 milyon lira net kar elde etti.Buna göre, THY bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla satışlarını yüzde 33 artırarak 18,4 milyar liraya çıkardı.

THY katalizör oldu, Maldiv yolcusu arttı!

THY’nin Maldivlere direkt uçmaya başlamasıyla 2007’de 2.000 civarında olan Türk turist sayısı 2013 sonunda 10 bine yaklaştı. Maldivler’de Türk bayrağını dalgalandıran bir de Türk adası var.

THY Feyenoord ile reklam anlaşması yaptı!

THY, Hollanda'nın ünlü futbol kulübü Feyenoord ile reklam anlaşması yaptı. Anlaşmaya göre, yaklaşık 52 bin seyirci kapasiteli De Kuip Stadı'nda gösterilmeye başlanacak reklamlar, Feyenoord'un dergisi ve dijital hesaplarında da yer alacak.

THY uçaklara yakıt ikmali için yeni tesis inşa ettirecek!

Atatürk Havalimanı'nda artan hava trafiği nedeniyle uçaklara yakıt ikmali için ek depo yaptırılacak. Türk Hava Yolları (THY) tarafından uçaklara eklenecek yeni depoyla yakıt ikmal kapasitesi iki katına çıkarılacak.

THY'nin mobil uygulaması yenilendi!

Yeni THY mobil uygulaması, kullanıcılara bilet satın alma, check-in yapma, Passbook uygulamasıyla mobil biniş kartı oluşturma, promosyonlardan haberdar olma ve Miles&Smiles avantajlarından yararlanma imkanı tanıyor

THY San Francisco seferleri Nisan'da başlayacak!

Türk Hava Yolları ( THY ) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, 12 yılda ortalama yüzde 20 büyüyen şirketin, artık global anlayışla yeni kıtalarda büyüyeceğini belirtti...

THY ile Lufthansa Grubu düşük maliyetli havayolu şirketi kuracak!

AVRUPA Havayolları Birliği’nin toplantısı için İstanbul’a gelen Lufthansa Grubu’nun CEO’su Carstem Spohr, THY ile uzun menzilde uçacak düşük maliyetli bir havayolu şirketi kurma konusunda görüştüklerini söyledi.

THY, Ukrayna Kherson'a sefer düzenliyor!

Türk Hava Yolları ( THY ), Ukrayna'nın önemli kentlerinden biri olan Kherson'a sefer düzenlemeye başladı.THY, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Kherson'a ilk etapta haftada 4 sefer yapacak...

thy pilot ilanı

thy pilot ilanı thy pilot ilanı

THY, pilot istihdamına yönelik çalışmalar kapsamında dün itibariyle, yetiştirilmek üzere pilot adayı ilanına çıktı.

Türk Hava Yolları (THY) pilot ihtiyacını karşılamak için bünyesinde bulunan THY Havacılık Akademisi'nde yetiştirilmek üzere 500 pilot aday adayı arıyor.  


THY İnsan Kaynakları Başkanı Serdar Uygur, açıklamasında, son yıllarda süratle genişleyen filo ve uçuş ağını desteklemede en önemli faktör olan pilot istihdamına yönelik çalışmalar kapsamında dün itibariyle yetiştirilmek üzere pilot adayı ilanına çıktıklarını söyledi.  


Adayların uluslararası uçuş testlerinden geçirildiğini vurgulayan Uygur, testleri geçen adayların mülakata alındığını, burada da uygun görülen adayların eğitime kabul edildiğini dile getirdi.  


Son çıkılan ilana başvuruların düşük olduğuna dikkati çeken Uygur, pilotluk eğitimin çok zor olmadığını ve başvuru şartlarında birçok esneklik bulunduğunu belirterek, şöyle konuştu:  


"2014 yılında yetiştirilmek üzere 500 pilot almak...