02 / 07 / 2022

toki niğdede nerelere konut yapacak

toki niğdede nerelere konut yapacak

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, yazılı açıklamasında, geleneksel ve modern mimarinin harmanlandığı 425 konutluk Ulukışla projesinin, mimarisi, sosyal donatı alanları, yeşil alanları ve kalitesiyle ön plana çıkacağını belirtti.

10 soruda TOKİ Niğde 50 bin konut kampanyası 2019!

TOKİ Niğde 50 bin konut nerede? TOKİ Niğde 50 bin konut başvuruları ne zaman bitecek? TOKİ Niğde 50 bin konut fiyatları ne kadar? İşte 10 soruda TOKİ Niğde 50 bin konut kampanyası 2019 detayları...

TOKİ Niğde Efendibey başvuru tarihleri!

TOKİ Niğde Efendibey başvuru tarihleri haberimizde yer alıyor. Projede toplam 146 adet konut bulunuyor.

TOKİ Niğde Efendibey başvuruları başladı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Niğde Efendibey kentsel dönüşüm projesi için başvurular bugün itibariyle başlıyor.

TOKİ Niğde Efendibey 2. Etap'ta sözleşmeler imzalanıyor!

TOKİ Niğde Efendibey Mahallesi 2. Etap 1. Bölge Kentsel Yenileme Konut Projesi kapsamındaki konutlar için sözleşme dönemi başlıyor.

TOKİ Niğde Efendibey'de sözleşme dönemi sona eriyor!

Niğde Efendibey Mahallesi 1. Etap 2. Kısım Kentsel Yenileme Projesi kapsamında yer alan konutlar için sözleşme imzalama işlemleri bugün itibariyle sona eriyor.

TOKİ Niğde Merkez Efendibey sözleşme dönemi başladı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Niğde Efendibey Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi 2. etap 1. bölge 853 konut kapsamında üretilecek 239 konutun sözleşme dönemi başladı..

TOKİ Niğde Efendibey projesinde başvuru dönemi sona eriyor!

TOKİ Niğde Efendibey projesinde yer alan 239 adet konut için başvuru dönemi bugün itibariyle sona eriyor.

TOKİ Niğde Bor’a 157 konut inşa edecek!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Niğde’nin Bor İlçesi, Bahçeli Mahallesi’nde inşa edilecek 157 konutun ihalesi gerçekleşti. 

TOKİ Niğde Efendibey başvuruları başladı!

TOKİ Niğde Efendibey projesinde yer alan 239 adet konut için başvurular başladı. Projede 4+1 daireler bulunuyor.

TOKİ Niğde 157 konut ihalesi yarın!

Niğde İli Bor İlçesi Bahçeli / Cumhuriyet Mahallesi 2.Etap 157 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi yarın saat 10:30'da gerçekleştirilecek.

TOKİ Niğde'de 9 bin 360 konut inşa etti!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ vasıtasıyla Niğde'de bugüne kadar 9 bin 360 konut projesini hayata geçirdiklerini ve hak sahiplerine teslim ettiklerini ifade etti..

TOKİ Niğde Ulukışla kuraları çekildi!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Niğde Ulukışla'da hayata geçirilen 488 konutun kura çekilişi yapıldı.

TOKİ Niğde Ulukışla 2. Etap kura çekilişi bugün!

TOKİ Niğde Ulukışla 2. Etap projesinde yer alan 531 adet konutun kura çekilişi bugün yapılacak.

toki niğdede nerelere konut yapacak Haberi

toki niğdede nerelere konut yapacak

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, yazılı açıklamasında, geleneksel ve modern mimarinin harmanlandığı 425 konutluk Ulukışla projesinin, mimarisi, sosyal donatı alanları, yeşil alanları ve kalitesiyle ön plana çıkacağını belirtti. 


Konutların yapımına kısa süre içerisinde başlanacağını ve yüklenici firmayla sözleşme imzalandığını aktaran Turan, yerel mimariyle inşa edilecek Niğde-Ulukışla projesinin, 425 konut, ticaret merkezi, cami ve peyzaj alanıyla Niğde'nin geleneksel kültürünü yansıtacağını ifade etti. 


Turan, projenin 45 bin metrekare alanda tasarlandığını belirterek, "TOKİ olarak, Niğde'nin geçmişinden ve yerel dokusundan ilham alan, sosyal ihtiyaçlara cevap verecek, ortak yaşam kültürüne katkı sağlayacak ve değer katacak Ulukışla projemizi hayata geçireceğiz" açıklamasında bulundu. 


Anadolu'da her kentte iklim, kültürel, coğrafi ve mimari dokunun yakın bölgelerde dahi farklılık gösterebildiğine dikkati çeken Turan, şehirlerin her birinin kendi kültürünü yansıtan "her kente ayrı...