tokiden uyarı

tokiden uyarı

TOKİ'den yapılan açıklamada TOKİ'den konut satın alanlara, kesinlikle satmamaları konusunda uyarı yapıldı.

TÇMB'den müteahhitlere ve ev alacaklara uyarı!

TÇMB deprem kuşağında olan Türkiye’de hem inşaatı yapanlar hem de konut alanlar için ‘kalite ve güvenlik’ unsurunun öncelikli olmasıyla ilgili uyarı yaptı. TÇMB özellikle okul, hastane ve öğrenci yurtlarının brüt beton tekniğiyle yapılmaları için öneride bulundu.

Afetler için Ulusal Mobil Uyarı Sistemi devreye girecek!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yaptığı açıklamada "SMS/JRT altyapısı ülke geneline kısa sürede acil durum SMS'i gönderebilecek seviyeye çıktı ve Ulusal Mobil Uyarı Sistemi (UYARSİS) çalışmalarını başlattık, yapacağımız son bir düzenlemeyle devreye alacağız." diye konuştu.

SPK'dan yatırımcılara uyarı!

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, kendi Twitter hesabından "SPK'dan yatırımcılara uyarı" başlıklı analizini kaleme aldı. İşte Kireçci'nin 2 maddelik analizi...

Kandilli Erken Uyarı Sistemi neden çalışmadı?

İÜ Jeofizik Mühendisliği Bölümü eski öğretim üyesi Dr. Gündoğdu, ‘Erken Uyarı Sistemi’nin 26 Eylül'de gerçekleşen 5.8'lik Silivri depreminde çalışmadığını ve  bunun nedeninin araştırılması gerektiğini söyledi...

Prof. Doğan Kantarcı'dan Kanal İstanbul için kritik uyarı!

Doğa Bilimci Prof. Doğan Kantarcı çılgın proje Kanal İstanbul ile ilgili çok kritik bir uyarı yaptı. Kantarcı, "İstanbul yaşanmaz hale gelir ‘çok uluslu bir ada’ oluşur" dedi.

Deren Talu'ya mimar babası Eren Talu'dan uyarı!

Güzelliği, fiziği ve iInstagram paylaşımlarıyla gündeme gelen Deren Talu’ya babası Eren Talu’dan uyarı geldi. Ünlü mimar, kızı Deren'den okuluna devam etmesini istedi.

Boğaçayı projesi için uyarı: Büyük facialar yaşanabilir!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in, “Birinci etabını seçimlerden önce hizmetine sunacağız diye” açıkladığı 4-5 milyarlık Boğaçayı Projesi için, İMO’dan ciddi uyarı geldi.

Kocaeli'de depreme yönelik erken uyarı sistemi kurulacak!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, AFAD ve GTÜ iş birliğiyle hayata geçirilecek proje ile depremin zararlarını en aza indirmek amacıyla kentteki tüm sanayi kuruluşlarının içine dahil edildiği erken uyarı sistemi kurulacak

Deprem için erken uyarı sistemi geliyor!

Deprem bölgesi olan Türkiyede 81 ilimizin 55'i birinci derecede deprem bölgesinde yer alıyor. Deprem için erken uyarı sistemi getiriliyor. 

Yavuz Madenli’den ev alacaklara uyarı!

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli’den konut alacaklara kritik bir uyarı geldi. Madenli, “Sözleşmelerde ilk olarak emlak ofisinin Emlakçılar Odası kaydının olup olmadığına dikkat etmeli'' dedi.

Moody’s ve S&P’den Türkiye'ye uyarı!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard &Poor’s (S&P) ve Moody’s’den Türk bankacılık sektörünü yakından ilgilendiren iki ayrı uyarı geldi: Kredi büyümeleri yavaşlayabilir, para girişi güç kaybedebilir

Trabzon Akyazı Stadı'na bilim adamlarından uyarı!

Trabzonspor'un ikinci yarıda maçlarını oynamayı planladığı Akyazı Stadyumu için bilim adamlarından şok bir uyarı geldi. Mustafa Yaylalı, yaklaşık 5 yıl önce, proje henüz inşaat aşamasına gelmeden yaptıkları uyarıyı kimsenin dikkate almadığını belirtti.

Trabzon Akyazı Stadı'na bilim adamlarından uyarı geldi!

Trabzonspor'un ikinci yarıda maçlarını oynamayı planladığı Akyazı Stadyumu için bilim adamlarından şok bir uyarı geldi. Mustafa Yaylalı, yaklaşık 5 yıl önce, proje henüz inşaat aşamasına gelmeden yaptıkları uyarıyı kimsenin dikkate almadığını belirtti.

tokiden uyarı

tokiden uyarı tokiden uyarı


Açıklamada şu ifadelere yer verildi: " Son günlerde vatandaşlarımızdan gelen şikayetlerde, yetkisiz kişilerce İdaremizin adı kullanılarak, kendilerine ait olmayan ve/veya projede yer almayan konutların üçüncü şahıslara satılmak veya devredilmek istendiği bilgisi yer almıştır. Bu nedenle, İdaremiz projelerinden konut satın almak isteyen kişilerin, satış ve devir işlemlerinin İdaremiz tarafından yetkilendirilmiş Bankaların şubelerinde gerçekleştirildiğini göz önünde bulundurarak ileride problem yaşamamaları için, kötü niyetli bu kişilerin tekliflerine itibar etmemeleri gerekmektedir"